Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 14, 2021

Beginner Cup XVII - turniej 4/15

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Ewelina Piślewska
5 (4/1) 18 (11/7)
61%
2 Kamil Trzaska
5 (3/2) 13 (8/5)
62%
3 Łukasz Bojanowicz
4 (3/1) 13 (8/5)
62%
3 Kamil Pietruszewski
4 (3/1) 12 (9/3)
75%
5 Marcin Gruber
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
5 Piotr Kędzierski
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Mariusz Kowalik
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
5 Tomasz Wilk
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
9 Mariusz Ptaszyński
2 (1/1) 10 (5/5)
50%
9 Barbara Łożko
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
9 Maciej Piślewski
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
Starts Jun 14, 2021, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Beginner Cup XVII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Ptaszyński 2 1 0 1 5 5 0 0 0 0 0.5 1
1 Ewelina Piślewska 2 1 0 1 5 5 0 0 0 0 0.5 1
1 Mariusz Kowalik 2 1 0 1 5 5 0 0 0 0 0.5 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Bojanowicz 2 2 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 2
2 Piotr Kędzierski 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Barbara Łożko 2 0 0 2 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Gruber 2 2 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 2
2 Kamil Trzaska 2 1 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 1
3 Krzysztof Doroszkiewicz 2 0 0 2 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Pietruszewski 2 2 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 2
2 Tomasz Wilk 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Maciej Piślewski 2 0 0 2 1 6 -5 0 0 0 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 21:58 
2-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Barbara Łożko
Mon 20:05 
3-C   
Poland
Kamil Trzaska
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 21:41 
4-D   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Maciej Piślewski
Mon 21:17 

Round 2

Race to 3
5-A   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Mariusz Ptaszyński
Mon 20:13 
6-B   
Poland
Barbara Łożko
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 21:38 
7-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Marcin Gruber
Mon 20:59 
8-D   
Poland
Maciej Piślewski
Poland
Tomasz Wilk
Mon 20:13 

Round 3

Race to 3
9-A   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Mariusz Kowalik
Mon 21:04 
10-B   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 20:56 
11-C   
Poland
Marcin Gruber
Poland
Kamil Trzaska
Mon 20:05 
12-D   
Poland
Tomasz Wilk
Poland
Kamil Pietruszewski
Mon 20:44 

Quarter final

Race to 2
13   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Kamil Trzaska
Mon 22:47 
14   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Tomasz Wilk
Mon 22:11 
15   
Poland
Marcin Gruber
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 22:47 
16   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 22:11 

Semi final

Race to 2
17   
Poland
Kamil Trzaska
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 23:02 
18   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Kamil Pietruszewski
Mon 23:25 

Final

Race to 2
19   
Poland
Kamil Trzaska
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 23:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants