Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 16, 2021

Beginner Cup XVII - turniej 13/15

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Ptaszyński
6 (6/0) 15 (12/3)
80%
2 Łukasz Bojanowicz
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
3 Maciej Kobuszewski
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
3 Ewelina Piślewska
4 (3/1) 13 (9/4)
69%
5 Karol Gryżewski
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
5 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
5 Rafał Wiśniewski
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
5 Piotr Kędzierski
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
9 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9 Barbara Łożko
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
9 Alina Buryma
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
9 Maciej Piślewski
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
Starts Aug 16, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Beginner Cup XVII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Ptaszyński 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Karol Gryżewski 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Krzysztof Doroszkiewicz 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Maciej Piślewski 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ewelina Piślewska 2 2 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 2
2 Łukasz Bojanowicz 2 1 0 1 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
3 Barbara Łożko 2 0 0 2 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
4 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciej Kobuszewski 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
2 Piotr Kędzierski 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Rafał Wiśniewski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Alina Buryma 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 19:01 
2-A   
Poland
Karol Gryżewski
Poland
Maciej Piślewski
Mon 19:01 
3-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wolny Los1
 
4-B   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Barbara Łożko
Mon 20:10 
5-C   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 19:02 
6-C   
Poland
Alina Buryma
Poland
Rafał Wiśniewski
Mon 19:02 

Round 2

Race to 2
7-A   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Maciej Piślewski
Mon 19:30 
8-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Karol Gryżewski
Mon 19:30 
9-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Barbara Łożko
Mon 19:02 
10-B   
Wolny Los1
Poland
Ewelina Piślewska
 
11-C   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Rafał Wiśniewski
Mon 19:31 
12-C   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Alina Buryma
Mon 19:31 

Round 3

Race to 2
13-A   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Karol Gryżewski
Mon 19:51 
14-A   
Poland
Maciej Piślewski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 19:51 
15-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 19:42 
16-B   
Poland
Barbara Łożko
Wolny Los1
 
17-C   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Alina Buryma
Mon 20:00 
18-C   
Poland
Rafał Wiśniewski
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 20:00 

Quarter final

Race to 2
19   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Rafał Wiśniewski
Mon 20:49 
20   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 20:49 
21   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 20:49 
22   
Poland
Karol Gryżewski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 20:49 

Semi final

Race to 2
23   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 21:08 
24   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 21:08 

Final

Race to 2
25   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 21:30 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants