Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17, 2022

Bedste DPT resultat - AM

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sebastian Sjøgren
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Marcus Mentzler
2 (0/0) 0 (0/0)
0%
345
1 Amar Gurung
2 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Jeppe Poulsen
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Søren Hartner Terp
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
345
1 Kim Bing Sandhøj
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
579
1 Robert Storm
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Mikael Monrad
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Sorin Dimofte
2 (0/0) 0 (0/0)
0%
345
Show more
1 Søren Rydlund
DDBU
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
579
1 Niels Kronborg Pedersen
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Christian Choi Sikivat Hansen
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Morten Willaume Brændgaard
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
345
1 Dennis Munding
2 (0/0) 0 (0/0)
0%
210
1 Mikkel Staub Svensson
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Mikkel Stenger
2 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Ole Nørskov
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Rune Mosbaek
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Simon Jung Reher-Langberg
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Jakob Lund Andersen
2 (0/0) 0 (0/0)
0%
345
1 Jens Hytting Petersen
Malmö Biljardklubb
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
345
1 Michael Berelejis
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
170
1 Jens-Christian Ravn
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Silje Ellehammer Munk
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Carsten Schultze Hansen
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
1 Kevin Christiansen
1 (0/0) 0 (0/0)
0%
241
Starts Oct 17, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (26 Participants)
Handicap No handicap
Organizer DDBU
More info
Dummy turnering til at registere bedste DPT resultat til AM ranglisten.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sorin Dimofte 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1
1 Jakob Lund Andersen 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1
1 Amar Gurung 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Niels Kronborg Pedersen 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Robert Storm 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Søren Rydlund 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Jeppe Poulsen 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Søren Hartner Terp 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Morten Willaume Brændgaard 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christian Choi Sikivat Hansen 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Mikkel Staub Svensson 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jens-Christian Ravn 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Mikael Monrad 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kim Bing Sandhøj 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Silje Ellehammer Munk 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Sjøgren 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Ole Nørskov 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group I Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jens Hytting Petersen 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Carsten Schultze Hansen 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group J Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rune Mosbaek 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Simon Jung Reher-Langberg 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group K Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Berelejis 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
1 Kevin Christiansen 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5
Group L Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcus Mentzler 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1
1 Dennis Munding 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1
1 Mikkel Stenger 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Nepal
Amar Gurung
Sun 10:50 
2-B   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Robert Storm
Sun 10:50 
3-C   
Denmark
Jeppe Poulsen
Denmark
Søren Rydlund
Sun 10:50 
4-D   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Sun 10:50 
5-E   
Denmark
Mikkel Staub Svensson
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sun 10:50 
6-F   
Denmark
Jens-Christian Ravn
Denmark
Mikael Monrad
Sun 10:50 
7-G   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Silje Ellehammer Munk
Sun 10:50 
8-H   
Denmark
Ole Nørskov
Denmark
Sebastian Sjøgren
Sun 10:50 
9-I   
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Denmark
Jens Hytting Petersen
Sun 10:50 
10-J   
Denmark
Simon Jung Reher-Langberg
Denmark
Rune Mosbaek
Sun 10:50 
11-K   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Kevin Christiansen
Sun 10:50 
12-L   
Denmark
Marcus Mentzler
Denmark
Mikkel Stenger
Sun 10:50 

Round 2

13-A   
Nepal
Amar Gurung
Denmark
Sorin Dimofte
Sun 10:50 
14-L   
Denmark
Mikkel Stenger
Denmark
Dennis Munding
Sun 10:50 

Round 3

15-A   
Denmark
Sorin Dimofte
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 10:50 
16-L   
Denmark
Dennis Munding
Denmark
Marcus Mentzler
Sun 10:50 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants