Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 1, 2019

BV Schierstein Series

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Ahmet Hasbal
6 (5/1) 30 (22/8)
73%
2 Emin Habibov
5 (4/1) 26 (18/8)
69%
3 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
5 (3/2) 30 (18/12)
60%
3 Sascha Haas
6 (4/2) 35 (21/14)
60%
5 Eni Topulli
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
5 Marco Schmidt
4 (3/1) 27 (15/12)
56%
5 Heiko Baumfalk
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
5 Marko Nikolis
4 (3/1) 30 (15/15)
50%
9 Leon Baumfalk
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
Show more
9 Noriko Tanaka
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
9 Joachim Storch
4 (2/2) 25 (10/15)
40%
9 Klaus Knappe
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
13 Zlatibor Micic
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
13 Engin Kesen
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
13 Yusuke Tanaka
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
13 Dietmar Banyay
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
17 Stefan Tauer
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Aaron Rapior
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
17 Christian Emanuel
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 Simeon Tsiridis
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
Starts Nov 1, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Sascha Haas (saschahaas41@gmail.com)
More info
BV Schierstein Series 2019/2020

Jeweils Freitags ab 20 Uhr
Bis 16 Teilnehmern Gruppenmodus
Ab 16 Teilnehmern Doppel K.O
Viertelfinale Einfach K.O
10 Ball auf 4 GW
9 Ball auf 5 GW

Startgeld: 10 Geld
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

Anmeldung: infinityofpool@outlook.com
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Stefan Tauer
Walk Over
 
2   
Germany
Marco Schmidt
Germany
Sascha Haas
Fri 20:17  Table 3
3   
Albania
Eni Topulli
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Leon Baumfalk
 
5   
Turkey
Ahmet Hasbal
Walk Over
 
6   
Walk Over
Azerbaijan
Emin Habibov
 
7   
Germany
Joachim Storch
Germany
Aaron Rapior
Fri 20:17  Table 7
8   
Walk Over
Germany
Christian Emanuel
 
9   
Dietmar Banyay
Walk Over
 
10   
Serbia
Marko Nikolis
Germany
Engin Kesen
Fri 20:07  Table 1
11   
Japan
Noriko Tanaka
Walk Over
 
12   
Walk Over
Thailand
Rattapol Sassmann
 
13   
Japan
Yusuke Tanaka
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Heiko Baumfalk
 
15   
Germany
Klaus Knappe
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 20:07  Table 2
16   
Walk Over
Greece
Simeon Tsiridis
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Germany
Stefan Tauer
Germany
Marco Schmidt
Fri 20:57  Table 4
18   
Albania
Eni Topulli
Germany
Leon Baumfalk
Fri 20:07  Table 5
19   
Turkey
Ahmet Hasbal
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 20:33  Table 5
20   
Germany
Joachim Storch
Germany
Christian Emanuel
Fri 21:15  Table 5
21   
Dietmar Banyay
Serbia
Marko Nikolis
Fri 21:14  Table 1
22   
Japan
Noriko Tanaka
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 20:07  Table 4
23   
Japan
Yusuke Tanaka
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 20:07  Table 6
24   
Germany
Klaus Knappe
Greece
Simeon Tsiridis
Fri 20:43  Table 2

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Germany
Sascha Haas
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Germany
Aaron Rapior
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Engin Kesen
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Serbia
Zlatibor Micic
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Germany
Sascha Haas
Greece
Simeon Tsiridis
Fri 21:22  Table 2
34   
Walk Over
Japan
Yusuke Tanaka
 
35   
Walk Over
Thailand
Rattapol Sassmann
 
36   
Germany
Aaron Rapior
Dietmar Banyay
Fri 21:59  Table 6
37   
Germany
Engin Kesen
Germany
Christian Emanuel
Fri 22:17  Table 2
38   
Walk Over
Turkey
Ahmet Hasbal
 
39   
Walk Over
Albania
Eni Topulli
 
40   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Stefan Tauer
Fri 21:55  Table 4

Winners qualification

Race to 5
41   
Germany
Marco Schmidt
Germany
Leon Baumfalk
Fri 21:55  Table 3
42   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Joachim Storch
Fri 22:18  Table 5
43   
Serbia
Marko Nikolis
Japan
Noriko Tanaka
Fri 21:59  Table 7
44   
Germany
Heiko Baumfalk
Germany
Klaus Knappe
Fri 21:23  Table 7

Loser round 3

Race to 5
45   
Germany
Sascha Haas
Japan
Yusuke Tanaka
Fri 21:58  Table 1
46   
Thailand
Rattapol Sassmann
Dietmar Banyay
Fri 22:28  Table 6
47   
Germany
Engin Kesen
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 23:05  Table 6
48   
Albania
Eni Topulli
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 22:41  Table 4

Losers qualification

Race to 5
49   
Germany
Sascha Haas
Germany
Joachim Storch
Fri 23:05  Table 1
50   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Leon Baumfalk
Fri 22:54  Table 5
51   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Klaus Knappe
Fri 23:48  Table 6
52   
Albania
Eni Topulli
Japan
Noriko Tanaka
Fri 23:48  Table 4

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Marco Schmidt
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 23:56  Table 4
54   
Azerbaijan
Emin Habibov
Albania
Eni Topulli
Fri 23:56  Table 5
55   
Serbia
Marko Nikolis
Turkey
Ahmet Hasbal
Sat 00:19  Table 6
56   
Germany
Heiko Baumfalk
Germany
Sascha Haas
Fri 23:56  Table 1

Semi final

Race to 5
57   
Thailand
Rattapol Sassmann
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 00:35  Table 5
58   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Sascha Haas
Sat 19:53  Table 1

Final

Race to 5
59   
Azerbaijan
Emin Habibov
Turkey
Ahmet Hasbal
Sat 19:53  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants