Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 14, 2022

BV Schierstein 10 Ball Hausturnier

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Johannes Schmitt
7 (6/1) 52 (31/21)
60%
2 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
7 (5/2) 42 (24/18)
57%
3 Robin Momsen
5 (4/1) 37 (23/14)
62%
3 Thomas Kirsch
7 (5/2) 42 (24/18)
57%
5 Markus Kern
3 (3/0) 22 (15/7)
68%
5 Manuel Lamoth
6 (4/2) 36 (19/17)
53%
5 Mala Malla
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
5 Felix Vogel
4 (3/1) 28 (19/9)
68%
9 Leon Baumfalk
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
Show more
9 Eni Topulli
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
9 Patrick Gast
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
9 Carlo Zeinawi
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
13 Peter Jacobi
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
13 Engin Kesen
4 (2/2) 27 (11/16)
41%
13 Heiko Baumfalk
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
13 Marcel März
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
17 Senad Smailji
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Vadim Spigun
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
17 Emin Habibov
3 (1/2) 20 (11/9)
55%
17 Julian Thiel
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
17 Ahmet Hasbal
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
17 Dennis Steinmetz
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
17 Robert Žarko
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Dario De Prisco
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
25 Marco Fritsch
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
25 Curtis Smith PoolOnly
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
25 Denise Steinmetz
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
25 Achim Braunbeck
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
25 Zlatibor Micic
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
25 Torsten Müller
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
25 Christa Chevalier
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
25 VENIAMINS TERENTJEVS
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
33 Vlad Petrescu
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
Starts Apr 14, 2022, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (33 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Rattapol Sassmann
More info
Warteliste:
1. Marcel März
2. Marco Fritsch
3. Markus Kern

BV Schierstein 10 Ball Hausturnier
32er Feld
Doppel K.O bis den den letzten 8 danach Einfach K.O
10 Ball auf 5 GW

Startgeld: 15 Euro
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

Anmeldung:
Whatsapp 01745772790
infinityofpool@outlook.com/Facebook Infinity of Pool
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Denise Steinmetz
Germany
Achim Braunbeck
Thu 19:53  Table 5
2   
Germany
Leon Baumfalk
Walk Over
 
3   
Walk Over
Germany
Senad Smailji
 
4   
Germany
Manuel Lamoth
Walk Over
 
5   
Walk Over
Germany
Patrick Gast
 
6   
Germany
Heiko Baumfalk
Walk Over
 
7   
Walk Over
Germany
Marco Fritsch
 
8   
Azerbaijan
Emin Habibov
Walk Over
 
9   
Walk Over
Germany
Julian Thiel
 
10   
Germany
Johannes Schmitt
Walk Over
 
11   
Walk Over
Germany
Markus Kern
 
12   
Germany
Peter Jacobi
Walk Over
 
13   
Walk Over
Germany
Dennis Steinmetz
 
14   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Walk Over
 
15   
Walk Over
Germany
Thomas Kirsch
 
16   
Albania
Eni Topulli
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Germany
Vadim Spigun
Germany
Denise Steinmetz
Thu 20:53  Table 5
18   
Germany
Leon Baumfalk
Germany
Marcel März
Thu 19:53  Table 1
19   
Germany
Curtis Smith
Germany
Senad Smailji
Thu 19:53  Table 2
20   
Germany
Manuel Lamoth
Germany
Felix Vogel
Thu 19:53  Table 3
21   
Germany
Christa Chevalier
Germany
Patrick Gast
Thu 19:53  Table 4
22   
Germany
Heiko Baumfalk
Germany
Engin Kesen
Thu 19:53  Table 6
23   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
Marco Fritsch
Thu 19:53  Table 7
24   
Azerbaijan
Emin Habibov
Serbia
Mala Malla
Thu 20:47  Table 1
25   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Julian Thiel
Thu 20:47  Table 3
26   
Germany
Johannes Schmitt
Serbia
Zlatibor Micic
Thu 20:47  Table 2
27   
Germany
Torsten Müller
Germany
Markus Kern
Thu 20:53  Table 7
28   
Germany
Peter Jacobi
Croatia
Robert Žarko
Thu 21:01  Table 6
29   
Germany
Robin Momsen
Germany
Dennis Steinmetz
Thu 21:09  Table 4
30   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Turkey
Ahmet Hasbal
Thu 21:16  Table 3
31   
Italy
Dario De Prisco
Germany
Thomas Kirsch
Thu 21:28  Table 2
32   
Albania
Eni Topulli
Romania
Vlad Petrescu
Thu 21:42  Table 7

Loser round 1

Race to 4
33   
Germany
Achim Braunbeck
Romania
Vlad Petrescu
Thu 22:29  Table 6
34   
Walk Over
Italy
Dario De Prisco
 
35   
Walk Over
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
 
36   
Walk Over
Germany
Dennis Steinmetz
 
37   
Walk Over
Germany
Peter Jacobi
 
38   
Walk Over
Germany
Torsten Müller
 
39   
Walk Over
Serbia
Zlatibor Micic
 
40   
Walk Over
Thailand
Rattapol Sassmann
 
41   
Walk Over
Azerbaijan
Emin Habibov
 
42   
Walk Over
Germany
Marco Fritsch
 
43   
Walk Over
Germany
Heiko Baumfalk
 
44   
Walk Over
Germany
Christa Chevalier
 
45   
Walk Over
Germany
Manuel Lamoth
 
46   
Walk Over
Germany
Curtis Smith
 
47   
Walk Over
Germany
Marcel März
 
48   
Walk Over
Germany
Denise Steinmetz
 

Winner round 2

Race to 5
49   
Germany
Vadim Spigun
Germany
Leon Baumfalk
Thu 21:58  Table 1
50   
Germany
Senad Smailji
Germany
Felix Vogel
Thu 23:15  Table 5
51   
Germany
Patrick Gast
Germany
Engin Kesen
Thu 22:18  Table 3
52   
Germany
Carlo Zeinawi
Serbia
Mala Malla
Thu 22:40  Table 1
53   
Germany
Julian Thiel
Germany
Johannes Schmitt
Thu 21:47  Table 5
54   
Germany
Markus Kern
Croatia
Robert Žarko
Thu 22:59  Table 4
55   
Germany
Robin Momsen
Turkey
Ahmet Hasbal
Thu 22:29  Table 7
56   
Germany
Thomas Kirsch
Albania
Eni Topulli
Thu 23:01  Table 3

Loser round 2

Race to 4
57   
Germany
Achim Braunbeck
Italy
Dario De Prisco
Thu 23:13  Table 6
58   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Germany
Dennis Steinmetz
Thu 22:54  Table 2
59   
Germany
Peter Jacobi
Germany
Torsten Müller
Thu 23:11  Table 7
60   
Serbia
Zlatibor Micic
Thailand
Rattapol Sassmann
Thu 22:43  Table 5
61   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Marco Fritsch
Thu 23:31  Table 2
62   
Germany
Heiko Baumfalk
Germany
Christa Chevalier
Thu 21:56  Table 4
63   
Germany
Manuel Lamoth
Germany
Curtis Smith
Thu 22:11  Table 2
64   
Germany
Marcel März
Germany
Denise Steinmetz
Thu 23:33  Table 1

Loser round 3

Race to 4
65   
Italy
Dario De Prisco
Germany
Carlo Zeinawi
Thu 23:53  Table 6
66   
Germany
Dennis Steinmetz
Germany
Engin Kesen
Thu 23:53  Table 4
67   
Germany
Peter Jacobi
Germany
Senad Smailji
Fri 00:10  Table 7
68   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Vadim Spigun
Thu 23:48  Table 5
69   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Thomas Kirsch
Fri 00:08  Table 3
70   
Germany
Heiko Baumfalk
Turkey
Ahmet Hasbal
Thu 23:35  Table 3
71   
Germany
Manuel Lamoth
Croatia
Robert Žarko
Thu 23:57  Table 2
72   
Germany
Marcel März
Germany
Julian Thiel
Fri 00:25  Table 1

Winners qualification

Race to 5
73   
Germany
Leon Baumfalk
Germany
Felix Vogel
Fri 00:15  Table 5
74   
Germany
Patrick Gast
Serbia
Mala Malla
Fri 00:52  Table 2
75   
Germany
Johannes Schmitt
Germany
Markus Kern
Fri 01:04  Table 3
76   
Germany
Robin Momsen
Albania
Eni Topulli
Fri 01:04  Table 1

Loser round 4

Race to 4
77   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
Engin Kesen
Fri 00:38  Table 6
78   
Germany
Peter Jacobi
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 00:53  Table 7
79   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 01:05  Table 5
80   
Germany
Manuel Lamoth
Germany
Marcel März
Fri 00:51  Table 4

Losers qualification

Race to 4
81   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
Johannes Schmitt
Fri 01:40  Table 3
82   
Thailand
Rattapol Sassmann
Albania
Eni Topulli
Fri 01:47 
83   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Leon Baumfalk
Fri 01:31  Table 5
84   
Germany
Manuel Lamoth
Germany
Patrick Gast
Fri 01:41  Table 4

Quarter final

Race to 5
85   
Germany
Felix Vogel
Germany
Johannes Schmitt
Fri 02:15  Table 5
86   
Serbia
Mala Malla
Germany
Thomas Kirsch
Fri 02:16  Table 2
87   
Germany
Markus Kern
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 02:19  Table 1
88   
Germany
Robin Momsen
Germany
Manuel Lamoth
Fri 02:18  Table 3

Semi final

Race to 5
89   
Germany
Johannes Schmitt
Germany
Thomas Kirsch
Fri 03:17  Table 2
90   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Robin Momsen
Fri 03:17  Table 5

Final

Race to 5
91   
Germany
Johannes Schmitt
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 04:13  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants