Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 26, 2019

BK Söder KM 14-1 2019

Straightpool

Add players

Please wait...
Starts Jan 26, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (24 Participants)
Race to 50
Handicap No handicap
Contact Fredrik Schönemann (fredrik.schonemann@hotmail.com) and Karl Gabrielsson

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Johan Umefjord 3 3 0 0 150 0 0 0 3
2 Calle Stoltz 3 2 0 1 110 0 0 0 2
3 Johan Hedman 3 1 0 2 106 0 0 0 1
4 Niklas Engdahl 3 0 0 3 73 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Karl Gabrielsson 3 3 0 0 150 0 0 0 3
2 Jesper Lindner 3 2 0 1 126 0 0 0 2
3 Tim Seci 3 1 0 2 109 0 0 0 1
4 Björn Wållberg 3 0 0 3 100 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Sebastian Larsson 3 3 0 0 150 0 0 0 3
2 Gustav Gafvelin 3 2 0 1 132 0 0 0 2
3 Henrik Johansson 3 1 0 2 122 0 0 0 1
4 Claes Welander 3 0 0 3 80 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 David Hughes 3 3 0 0 150 0 0 0 3
2 Maxwell Johnson 3 2 0 1 145 0 0 0 2
3 Sorin Danaila 3 1 0 2 133 0 0 0 1
4 Mikael Porselid 3 0 0 3 84 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Petter Wulcan 3 3 0 0 150 0 0 0 3
2 Leif Graaf 3 2 0 1 139 0 0 0 2
3 Johnny Kjellröier 3 1 0 2 109 0 0 0 1
4 Andreas Husman 3 0 0 3 91 0 0 0 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Fredrik Schönemann 3 3 0 0 150 0 0 0 3
2 Tony Ahola 3 2 0 1 145 0 0 0 2
3 Göran Claeson 3 1 0 2 79 0 0 0 1
4 Malina Bertilsson 3 0 0 3 83 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 50
1-A   
Sweden
Johan Umefjord
Sweden
Calle Stoltz
Sat 11:23 
2-A   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Niklas Engdahl
Sat 11:24 
3-B   
Karl Gabrielsson
Albania
Tim Seci
Sat 11:24 
4-B   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Jesper Lindner
Sat 11:24 
5-C   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Henrik Johansson
Sat 11:24 
6-C   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Claes Welander
Sat 11:24 
7-D   
Sweden
Max Johansson
Sweden
Mikael Porselid
Sat 11:24 
8-D   
Sweden
Sorin Danaila
Sweden
David Hughes
Sat 11:24 
9-E   
Sweden
Petter Wulcan
Sweden
Leif Graaf
Sat 11:24 
10-E   
Sweden
Andreas Husman
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 12:16 
11-F   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Göran Claeson
Sat 12:16 
12-F   
Sweden
Tony Ahola
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 12:17 

Round 2

Race to 50
13-A   
Sweden
Johan Umefjord
Sweden
Niklas Engdahl
Sat 12:25 
14-A   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Johan Hedman
Sat 12:25 
15-B   
Karl Gabrielsson
Sweden
Jesper Lindner
Sat 12:43 
16-B   
Albania
Tim Seci
Sweden
Björn Wållberg
Sat 12:43 
17-C   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Claes Welander
Sat 12:43 
18-C   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Gustav Gafvelin
Sat 12:27 
19-D   
Sweden
Max Johansson
Sweden
David Hughes
Sat 12:49 
20-D   
Sweden
Mikael Porselid
Sweden
Sorin Danaila
Sat 13:03 
21-E   
Sweden
Petter Wulcan
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 13:23 
22-E   
Sweden
Leif Graaf
Sweden
Andreas Husman
Sat 13:23 
23-F   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 13:38 
24-F   
Sweden
Göran Claeson
Sweden
Tony Ahola
Sat 13:39 

Round 3

Race to 50
25-A   
Sweden
Johan Umefjord
Sweden
Johan Hedman
Sat 13:41 
26-A   
Sweden
Niklas Engdahl
Sweden
Calle Stoltz
Sat 13:58 
27-B   
Karl Gabrielsson
Sweden
Björn Wållberg
Sat 14:18 
28-B   
Sweden
Jesper Lindner
Albania
Tim Seci
Sat 14:26 
29-C   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Gustav Gafvelin
Sat 14:03 
30-C   
Sweden
Claes Welander
Sweden
Henrik Johansson
Sat 14:03 
31-D   
Sweden
Max Johansson
Sweden
Sorin Danaila
Sat 14:37 
32-D   
Sweden
David Hughes
Sweden
Mikael Porselid
Sat 14:51 
33-E   
Sweden
Petter Wulcan
Sweden
Andreas Husman
Sat 14:58 
34-E   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Leif Graaf
Sat 15:24 
35-F   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Tony Ahola
Sat 14:51 
36-F   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Göran Claeson
Sat 14:53 

Last sixteen

Race to 60
37   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Leif Graaf
Sat 17:01 
38   
Walk Over
Sweden
Johan Umefjord
 
39   
Sweden
Max Johansson
Sweden
Petter Wulcan
Sat 17:01 
40   
Walk Over
Sweden
Sebastian Larsson
 
41   
Sweden
David Hughes
Sweden
Jesper Lindner
Sat 17:01 
42   
Walk Over
Karl Gabrielsson
 
43   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Tony Ahola
Sat 17:01 
44   
Walk Over
Sweden
Fredrik Schönemann
 

Quarter final

Race to 60
45   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Johan Umefjord
 
46   
Sweden
Max Johansson
Sweden
Sebastian Larsson
 
47   
Sweden
David Hughes
Karl Gabrielsson
Sat 19:48 
48   
Sweden
Tony Ahola
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 19:47 

Semi final

Race to 75
49   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 20:55 
50   
Sweden
David Hughes
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 20:55 

Final

Race to 75
51   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 22:33 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants