Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 11, 2022

44+ R2 8-ball, Stockholm JoLo

8-Ball
Tack för din anmälan till 44+ R2, 8-ball i Stockholm Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ R2, 8-ball i Stockholm Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
7 (6/1) 56 (37/19)
66%
1000
2 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 47 (32/15)
68%
800
3 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 50 (28/22)
56%
700
3 Håkan Larsson
Gefle Biljardklubb
6 (5/1) 56 (31/25)
55%
700
5 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 37 (23/14)
62%
600
5 Daniel Bakircioglu
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 39 (29/10)
74%
600
5 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 37 (21/16)
57%
600
5 Sten Järledal
4 (3/1) 32 (21/11)
66%
600
9 Björn Odelbrink
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 31 (13/18)
42%
500
Show more
9 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
5 (3/2) 45 (23/22)
51%
500
9 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
5 (3/2) 38 (18/20)
47%
500
9 Louise Furberg
4 (3/1) 37 (23/14)
62%
500
9 Magnus Vesterlund
Familjens BF
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
500
9 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
500
9 Fredrik Löfqvist
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
500
9 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
500
17 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
400
17 Jörgen svedlund
Sandviken biljardförening
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
400
17 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
400
17 Johan Wingårdh
Biljardären Biljardklubb
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
400
17 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
400
17 Morgan Norberg
BK Milen
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
400
17 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
400
17 Fredrik Haarberg
Västerås Biljardsällskap
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
400
25 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
400
25 Ulf Lagerqvist
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
400
25 Ann-Sofie Löfgren
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
400
25 Per Rydholm
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
400
25 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
400
25 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
400
25 Johan Larsson
Familjens BF
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
400
25 Jens Bergman
Västerås Biljardsällskap
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
400
33 Claes Norin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
300
33 Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Familjens BF
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
300
33 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
300
33 Tobias Andersson
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
300
33 Lars-Göran Strand
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
300
33 Esa Strandman
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
300
9993 jona näs
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jun 8, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Jun 11, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (39 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode §11.7.1 Klädkod SPT, 44+ touren, 14-1 touren
Rankings Swedish 44+ tour 2022
Organizer Svenska Biljardförbundet
Contact Sam Mubarak (sam.mubarak@hotmail.com, 0736577797)
More info
Helgens tävlingar ingår i Svenska 44+ touren 2022 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari 2022.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/nationella-poolbestammelser-2022-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Lars-Göran Strand
Sweden
jona näs
Sat 09:00  Table 1
3   
Sweden
Björn Odelbrink
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
5   
Sweden
Sten Järledal
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Ulf Lagerqvist
 
7   
Sweden
Kai Kraft
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
9   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
10   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Claes Norin
Sat 09:00  Table 2
11   
Sweden
Toraj Larki
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
13   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Jörgen svedlund
 
15   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Tobias Andersson
Sat 09:00  Table 3
16   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
17   
Sweden
Mats Elfroos
Walk Over
 
18   
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Sweden
Per Rydholm
Sat 09:00  Table 4
19   
Sweden
Fredrik Haarberg
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
21   
Sweden
Glenn Andersson
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Jens Bergman
 
23   
Finland
Esa Strandman
Sweden
Louise Furberg
Sat 09:00  Table 5
24   
Walk Over
Sweden
Morgan Norberg
 
25   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Walk Over
 
26   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Johan Wingårdh
Sat 09:00  Table 6
27   
Sweden
Magnus Vesterlund
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Roger Åkerblom
 
29   
Sweden
Dan Andersson
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Johan Larsson
 
31   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Göte Nigård
Sat 09:00  Table 7
32   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Lars-Göran Strand
Sat 10:16  Table 9
34   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sat 09:00  Table 8
35   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sat 09:00  Table 9
36   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
David Larsson
Sat 09:00  Table 10
37   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Håkan Larsson
Sat 10:32  Table 2
38   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Tom Eksell
Sat 09:23  Table 1
39   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Jörgen svedlund
Sat 09:00  Table 11
40   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Stefan Ericson
Sat 09:57  Table 6
41   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Per Rydholm
Sat 11:05  Table 12
42   
Sweden
Fredrik Haarberg
Sweden
Laszlo Szili
Sat 09:00  Table 12
43   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Jens Bergman
Sat 09:00  Table 14
44   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Morgan Norberg
Sat 10:09  Table 14
45   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Johan Wingårdh
Sat 10:10  Table 10
46   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 09:44  Table 3
47   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Johan Larsson
Sat 09:50  Table 5
48   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Johan Svanberg
Sat 10:27  Table 11

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Sweden
jona näs
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Claes Norin
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Tobias Andersson
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Finland
Esa Strandman
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Monika Margeta
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Göte Nigård
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Sweden
jona näs
Sweden
Johan Svanberg
 
66   
Walk Over
Sweden
Johan Larsson
 
67   
Walk Over
Sweden
Roger Åkerblom
 
68   
Walk Over
Sweden
Johan Wingårdh
 
69   
Sweden
Claes Norin
Sweden
Morgan Norberg
Sat 11:23  Table 1
70   
Walk Over
Sweden
Jens Bergman
 
71   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
72   
Sweden
Tobias Andersson
Sweden
Per Rydholm
Sat 12:17  Table 14
73   
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Sweden
Stefan Ericson
Sat 11:17  Table 5
74   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
75   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
76   
Finland
Esa Strandman
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 11:58  Table 2
77   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Kai Kraft
Sat 10:30  Table 7
78   
Walk Over
Sweden
Ulf Lagerqvist
 
79   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
80   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Lars-Göran Strand
Sat 12:07  Table 10

Winners qualification

Race to 6
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Björn Odelbrink
Sat 12:09  Table 11
82   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
David Larsson
Sat 10:38  Table 8
83   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Toraj Larki
Sat 11:58  Table 7
84   
Sweden
Jörgen svedlund
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 11:19  Table 3
85   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Fredrik Haarberg
Sat 12:17  Table 12
86   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Louise Furberg
Sat 11:25  Table 4
87   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 11:43  Table 6
88   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 12:04  Table 9

Loser round 3

Race to 5
89   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Johan Larsson
Sat 12:30  Table 8
90   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Johan Wingårdh
Sat 11:43  Table 8
91   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Jens Bergman
Sat 12:29  Table 1
92   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Per Rydholm
Sat 13:35  Table 1
93   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Conny Frodig
Sat 12:22  Table 3
94   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 13:11  Table 6
95   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sat 12:28  Table 5
96   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Göte Nigård
Sat 14:11  Table 3

Losers qualification

Race to 5
97   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Jörgen svedlund
Sat 13:47  Table 8
98   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Toraj Larki
Sat 13:46  Table 7
99   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
David Larsson
Sat 13:27  Table 3
100   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Björn Odelbrink
Sat 14:50  Table 4
101   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 13:23  Table 2
102   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 14:03  Table 9
103   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Glenn Andersson
Sat 13:33  Table 4
104   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Fredrik Haarberg
Sat 15:33  Table 8

Last sixteen

Race to 6
105   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Göte Nigård
Sat 16:40  Table 8
106   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Glenn Andersson
Sat 15:08  Table 1
107   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 15:08  Table 2
108   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Björn Odelbrink
Sat 16:26  Table 11
109   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 15:15  Table 7
110   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Johan Svanberg
Sat 15:49  Table 9
111   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
David Larsson
Sat 15:08  Table 5
112   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Toraj Larki
Sat 15:08  Table 6

Quarter final

Race to 6
113   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Sten Järledal
Sat 17:44  Table 8
114   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 17:15  Table 7
115   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Johan Svanberg
Sat 17:47  Table 9
116   
Sweden
David Larsson
Sweden
Dan Andersson
Sat 16:34  Table 6

Semi final

Race to 6
117   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Håkan Larsson
Sat 19:30  Table 15
118   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
David Larsson
Sat 19:30  Table 21

Final

Race to 6
119   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Johan Svanberg
Sat 20:25  Table 21

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants