Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 12, 2022

44+ R2 10-ball, Stockholm JoLo

10-Ball
Tack för din anmälan till 44+ R2, 10-ball i Stockholm Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ R2, 10-ball i Stockholm Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
7 (7/0) 59 (42/17)
71%
1000
2 Daniel Bakircioglu
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 54 (33/21)
61%
800
3 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 49 (28/21)
57%
700
3 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 44 (24/20)
55%
700
5 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 32 (21/11)
66%
600
5 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
600
5 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
5 (3/2) 41 (22/19)
54%
600
5 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 32 (20/12)
63%
600
9 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
500
Show more
9 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
500
9 Patrik Enbom
Västerås Biljardsällskap
3 (2/1) 21 (15/6)
71%
500
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
3 (2/1) 28 (13/15)
46%
500
9 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
500
9 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
2 (1/1) 19 (11/8)
58%
500
9 Magnus Vesterlund
Familjens BF
4 (3/1) 35 (20/15)
57%
500
9 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
500
17 Claes Norin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
17 Jörgen svedlund
Sandviken biljardförening
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
400
17 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
400
17 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
2 (1/1) 19 (10/9)
53%
400
17 Morgan Norberg
BK Milen
2 (1/1) 16 (7/9)
44%
400
17 Louise Furberg
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
400
17 Lars-Göran Strand
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
400
17 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
400
17 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
400
17 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (1/1) 18 (10/8)
56%
400
17 Håkan Larsson
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
400
17 Fredrik Löfqvist
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
400
17 Fredrik Haarberg
Västerås Biljardsällskap
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
400
17 Esa Strandman
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
400
17 Jens Bergman
Västerås Biljardsällskap
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
400
33 Björn Odelbrink
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
300
33 Ulf Lagerqvist
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
300
33 Johan Wingårdh
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
300
33 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
300
33 Ann-Sofie Löfgren
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
300
33 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
300
33 Per Rydholm
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
300
33 Gustav Karlman
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
300
33 Johan Larsson
Familjens BF
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
300
9991 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
1 (0/1) 6 (0/6)
0%
400
9993 Sten Järledal
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jun 8, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Jun 12, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (42 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode §11.7.1 Klädkod SPT, 44+ touren, 14-1 touren
Rankings Swedish 44+ tour 2022
Organizer Svenska Biljardförbundet
More info
Helgens tävlingar ingår i Svenska 44+ touren 2022 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari 2022.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/nationella-poolbestammelser-2022-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Johan Larsson
Sun 09:14  Table 1
3   
Sweden
Tony Bjorkenius
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Dan Andersson
 
5   
Sweden
Sten Järledal
Walk Over
 
6   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Göte Nigård
Sun 09:14  Table 2
7   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Esa Strandman
Sun 09:14  Table 3
8   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
9   
Sweden
Stefan Ericson
Walk Over
 
10   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Kai Kraft
Sun 09:14  Table 4
11   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
13   
Sweden
Tom Eksell
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Claes Norin
 
15   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sun 09:14  Table 5
16   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
17   
Sweden
Mats Elfroos
Walk Over
 
18   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Mats Frösemo
Sun 09:14  Table 6
19   
Sweden
Patrik Enbom
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
21   
Sweden
Jarmo Talvén
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Louise Furberg
 
23   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Johan Wingårdh
Sun 09:14  Table 7
24   
Walk Over
Sweden
Morgan Norberg
 
25   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Walk Over
 
26   
Sweden
Gustav Karlman
Sweden
Jörgen svedlund
Sun 09:14  Table 8
27   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Fredrik Haarberg
Sun 09:15  Table 9
28   
Walk Over
Sweden
Roger Åkerblom
 
29   
Sweden
Laszlo Szili
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Lars-Göran Strand
 
31   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Jens Bergman
Sun 09:15  Table 10
32   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 

Winners qualification

Race to 6
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Johan Larsson
Sun 10:56  Table 7
34   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Dan Andersson
Sun 09:15  Table 11
35   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Göte Nigård
 
36   
Sweden
Esa Strandman
Sweden
David Larsson
Sun 10:23  Table 5
37   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 10:26  Table 2
38   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Glenn Andersson
Sun 09:15  Table 12
39   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Claes Norin
Sun 10:11  Table 4
40   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:26  Table 3
41   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Björn Odelbrink
Sun 10:41  Table 1
42   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Conny Frodig
Sun 10:04  Table 7
43   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Louise Furberg
Sun 10:04  Table 11
44   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Morgan Norberg
Sun 10:34  Table 9
45   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Jörgen svedlund
Sun 10:36  Table 6
46   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 10:44  Table 10
47   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Lars-Göran Strand
Sun 10:15  Table 8
48   
Sweden
Jens Bergman
Sweden
Johan Svanberg
Sun 10:57  Table 12

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Sweden
Per Rydholm
 
52   
Sweden
Monika Margeta
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Toraj Larki
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Mats Frösemo
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Sweden
Sabo Azar
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Gustav Karlman
 
62   
Sweden
Fredrik Haarberg
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Håkan Larsson
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
65   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Jens Bergman
Sun 12:24  Table 3
66   
Walk Over
Sweden
Lars-Göran Strand
 
67   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 11:56  Table 8
68   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Jörgen svedlund
Sun 11:46  Table 2
69   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Johan Wingårdh
Sun 11:27  Table 3
70   
Walk Over
Sweden
Louise Furberg
 
71   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
72   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Björn Odelbrink
Sun 12:06  Table 1
73   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sun 11:22  Table 11
74   
Walk Over
Sweden
Claes Norin
 
75   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
76   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Stefan Ericson
Sun 11:45  Table 5
77   
Sweden
Gustav Karlman
Sweden
Esa Strandman
Sun 11:48  Table 6
78   
Sweden
Fredrik Haarberg
Sweden
Sten Järledal
 
79   
Walk Over
Sweden
Tony Bjorkenius
 
80   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Johan Larsson
Sun 11:56  Table 9

Last thirtytwo

Race to 6
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Claes Norin
Sun 13:14  Table 8
82   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Jörgen svedlund
Sun 13:14  Table 11
83   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Tony Bjorkenius
Sun 13:14  Table 2
84   
Sweden
David Larsson
Sweden
Mats Frösemo
Sun 13:18  Table 4
85   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Kai Kraft
Sun 12:48  Table 5
86   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Louise Furberg
Sun 12:38  Table 7
87   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Esa Strandman
Sun 12:48  Table 6
88   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Håkan Larsson
Sun 13:15  Table 12
89   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Fredrik Haarberg
Sun 13:14  Table 9
90   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Jens Bergman
Sun 14:01  Table 3
91   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Conny Frodig
 
92   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 13:30  Table 6
93   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Stefan Ericson
Sun 13:34  Table 7
94   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Toraj Larki
Sun 13:56  Table 5
95   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Glenn Andersson
Sun 12:38  Table 10
96   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Lars-Göran Strand
Sun 13:23  Table 1

Last sixteen

Race to 6
97   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Dan Andersson
Sun 14:15  Table 8
98   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
David Larsson
Sun 14:34  Table 10
99   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sun 14:12  Table 11
100   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 14:53  Table 9
101   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Patrik Enbom
Sun 14:57  Table 12
102   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 14:27  Table 6
103   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 15:07  Table 5
104   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Johan Svanberg
Sun 15:00  Table 7

Quarter final

Race to 6
105   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
David Larsson
Sun 15:32  Table 8
106   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Tom Eksell
Sun 15:44  Table 9
107   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 16:12  Table 6
108   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Johan Svanberg
Sun 17:09  Table 7

Semi final

Race to 6
109   
Sweden
David Larsson
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sun 16:45  Table 9
110   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 18:17  Table 7

Final

Race to 6
111   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 18:57  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants