Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 9, 2021

4ª Prueba de la Copa de España de Pool - Cuadro Final

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Iker Andoni Echeverria Rodriguez
5 (5/0) 60 (40/20)
67%
2 Jonas Souto Comino
5 (4/1) 66 (36/30)
55%
3 Miguel Ángel Crespo de la Torre
4 (3/1) 58 (29/29)
50%
3 José Alberto Delgado
4 (3/1) 51 (29/22)
57%
5 Pelayo Cueli
3 (2/1) 38 (22/16)
58%
5 Fran Alonso
3 (2/1) 39 (22/17)
56%
5 Eric Rodríguez
3 (2/1) 36 (19/17)
53%
5 Telmo Torres
3 (2/1) 42 (23/19)
55%
9 Alvaro Canóniga García
2 (1/1) 25 (10/15)
40%
Show more
9 Alvaro Garcia Sobrado
2 (1/1) 25 (13/12)
52%
9 Juan Carlos Exposito
2 (1/1) 24 (11/13)
46%
9 Diego Rey Fernández
2 (1/1) 26 (13/13)
50%
9 Ruben DOCAMPO
2 (1/1) 19 (11/8)
58%
9 Oscar Regueiro Devesa
2 (1/1) 25 (11/14)
44%
9 Daniel Gutiérrez
2 (1/1) 24 (14/10)
58%
9 Oscar Leon
2 (1/1) 28 (15/13)
54%
17 Raúl Martín Muela
1 (0/1) 12 (4/8)
33%
17 Efrén Bustos
1 (0/1) 15 (7/8)
47%
17 Pablo Garcia Lagar
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 Jose Angel Nogueira Gonzalez
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 Daniel Novoa Novoa
1 (0/1) 12 (4/8)
33%
17 Sergio Lagunas
1 (0/1) 14 (6/8)
43%
17 Fran Doval
1 (0/1) 14 (6/8)
43%
17 Juan antonio Pina
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 Pablo Montaña
1 (0/1) 15 (7/8)
47%
17 Diego Pedro Simon Parra
1 (0/1) 14 (6/8)
43%
17 Mateo Rollan
1 (0/1) 8 (0/8)
0%
17 Ruslan Ovstroskyi
1 (0/1) 10 (2/8)
20%
17 Hugo Diego Andrey
Club de Billar Manhattan
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 Efrén Mosquera Gil
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 David Marquez Avila
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
17 Pablo Fernández Martínez
1 (0/1) 14 (6/8)
43%
Starts May 9, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Single elimination (32 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Organizer Club Billar Teo
Contact Club Billar Teo N (teobillar@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Portugal
Telmo Torres
Sun 08:54  Table 1
2   
Spain
Diego Rey Fernández
Spain
Hugo Diego Andrey
Sun 08:54  Table 2
3   
Egypt
Efrén Mosquera
Spain
Oscar Leon
Sun 08:54  Table 3
4   
Spain
Efrén Bustos
Spain
Miguel Ángel Crespo de la Torre
Sun 08:54  Table 4
5   
Seychelles
Daniel Novoa Novoa
Spain
Fran Alonso
Sun 08:54  Table 5
6   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Sun 08:54  Table 6
7   
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Colombia
Daniel Gutiérrez
Sun 08:54  Table 7
8   
Spain
Jonas Souto Comino
Spain
Pablo Garcia Lagar
Sun 10:10  Table 7
9   
Spain
José Alberto Delgado
Spain
Pablo fernandez martinez
Sun 10:10  Table 3
10   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Vietnam
Pablo Montaña
Sun 10:10  Table 1
11   
Spain
Juan Carlos Exposito
Spain
Jose Angel Nogueira Gonzalez
Sun 10:16  Table 5
12   
Philippines
Pelayo Cueli
Spain
Juan antonio Pina
Sun 10:22  Table 6
13   
Spain
Eric Rodríguez
Spain
Fran Doval
Sun 10:31  Table 4
14   
Spain
Oscar Regueiro Devesa
Spain
Sergio Lagunas
Sun 10:45  Table 2
15   
Argentina
Ruben DOCAMPO
Spain
Mateo Rollan
Sun 11:21  Table 7
16   
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
New Zealand
David Marquez Avila
Sun 11:29  Table 6

Round 2

Race to 8
17   
Portugal
Telmo Torres
Spain
Diego Rey Fernández
Sun 11:32  Table 3
18   
Spain
Oscar Leon
Spain
Miguel Ángel Crespo de la Torre
Sun 11:45  Table 5
19   
Spain
Fran Alonso
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Sun 11:53  Table 1
20   
Colombia
Daniel Gutiérrez
Spain
Jonas Souto Comino
Sun 11:53  Table 4
21   
Spain
José Alberto Delgado
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Sun 11:55  Table 2
22   
Spain
Juan Carlos Exposito
Philippines
Pelayo Cueli
Sun 12:19  Table 7
23   
Spain
Eric Rodríguez
Spain
Oscar Regueiro Devesa
Sun 12:44  Table 3
24   
Argentina
Ruben DOCAMPO
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
Sun 13:00  Table 2

Quarter final

Race to 8
25   
Portugal
Telmo Torres
Spain
Miguel Ángel Crespo de la Torre
Sun 15:03  Table 1
26   
Spain
Fran Alonso
Spain
Jonas Souto Comino
Sun 15:03  Table 2
27   
Spain
José Alberto Delgado
Philippines
Pelayo Cueli
Sun 15:03  Table 3
28   
Spain
Eric Rodríguez
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
Sun 15:03  Table 4

Semi final

Race to 8
29   
Spain
Miguel Ángel Crespo de la Torre
Spain
Jonas Souto Comino
Sun 16:32  Table 1
30   
Spain
José Alberto Delgado
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
Sun 16:32  Table 2

Final

Race to 8
31   
Spain
Jonas Souto Comino
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
Sun 17:59  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants