Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 8, 2021

4ª Prueba de la Copa de España de Pool - Cuadro C

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Raúl Martín Muela
2 (2/0) 21 (14/7)
67%
1 Alvaro Canóniga García
2 (2/0) 19 (14/5)
74%
1 Juan Carlos Exposito
3 (3/0) 30 (21/9)
70%
1 Daniel Novoa Novoa
2 (2/0) 24 (14/10)
58%
5 Alvaro Garcia Sobrado
3 (2/1) 28 (17/11)
61%
5 Pablo Garcia Lagar
3 (2/1) 29 (20/9)
69%
5 Hugo Diego Andrey
Club de Billar Manhattan
4 (3/1) 43 (23/20)
53%
5 Oscar Leon
4 (3/1) 40 (23/17)
58%
9 Adrián Trillo Barca
5 (3/2) 58 (29/29)
50%
Show more
9 David Nuñez Blanco
4 (2/2) 43 (24/19)
56%
9 Juan Luis Alaminos
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
9 Marc Mayol Nielsen
4 (2/2) 36 (20/16)
56%
13 Nacho Lopez Blanco
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
13 Cristian Diaz Ferreiro
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
13 Francisco Jesus Ureña Moreno
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
13 Marcos Montaña
4 (2/2) 44 (19/25)
43%
17 Pedro Merino
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
17 Álvaro Lama-Pereira
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
17 Ioan Claudiu Mihalache
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
17 Carlos Ojeda
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
17 Hadrián Bautista Pazo
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
17 Jorge Gonzalez Gonzalez
3 (1/2) 22 (7/15)
32%
17 Francisco J. RUBIES VALLVE
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
17 Andres Gonzalez
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
Starts May 8, 2021, 8:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Club Billar Teo
Contact Club Billar Teo N (teobillar@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Spain
Jorge Gonzalez Gonzalez
Spain
Francisco J. RUBIES VALLVE
Sat 07:47  Table 1
2   
Spain
Álvaro Lama-Pereira Lage
Spain
Juan Carlos Exposito
Sat 07:47  Table 2
3   
Palestinian Territory
Marcos Montaña
Spain
Pedro Merino
Sat 07:47  Table 3
4   
Spain
Francisco Jesus Ureña Moreno
Spain
Hugo Diego Andrey
Sat 07:47  Table 4
5   
Spain
Andres Gonzalez
Spain
Hadrián Bautista Pazo
Sat 07:47  Table 5
6   
Romania
Ioan Claudiu Mihalache
United States
Adrián Trillo Barca
Sat 07:47  Table 6
7   
Spain
Carlos Ojeda
Spain
Juan Luis Alaminos
Sat 07:47  Table 7
8   
Spain
Marc Mayol
Nepal
Cristian Diaz Ferreiro
Sat 08:58  Table 1

Winner round 1

Race to 7
9   
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Spain
Jorge Gonzalez Gonzalez
Sat 09:04  Table 6
10   
Spain
Juan Carlos Exposito
Spain
Nacho Lopez Blanco
Sat 09:12  Table 7
11   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Palestinian Territory
Marcos Montaña
Sat 09:24  Table 5
12   
Spain
Hugo Diego Andrey
Spain
Oscar Leon
Sat 09:29  Table 3
13   
Spain
Pablo Garcia Lagar
Spain
Andres Gonzalez
Sat 09:29  Table 4
14   
United States
Adrián Trillo Barca
Seychelles
Daniel Novoa Novoa
Sat 09:05  Table 2
15   
Spain
David Nuñez Blanco
Spain
Juan Luis Alaminos
Sat 10:22  Table 1
16   
Nepal
Cristian Diaz Ferreiro
Spain
Raúl Martín Muela
Sat 10:22  Table 6

Loser round 1

Race to 7
17   
Spain
Francisco J. RUBIES VALLVE
Nepal
Cristian Diaz Ferreiro
Sat 11:36  Table 7
18   
Spain
Álvaro Lama-Pereira Lage
Spain
David Nuñez Blanco
Sat 12:05  Table 3
19   
Spain
Pedro Merino
United States
Adrián Trillo Barca
Sat 11:15  Table 2
20   
Spain
Francisco Jesus Ureña Moreno
Spain
Andres Gonzalez
Sat 10:22  Table 7
21   
Spain
Hadrián Bautista Pazo
Spain
Oscar Leon
Sat 10:31  Table 5
22   
Romania
Ioan Claudiu Mihalache
Palestinian Territory
Marcos Montaña
Sat 10:31  Table 3
23   
Spain
Carlos Ojeda
Spain
Nacho Lopez Blanco
Sat 10:22  Table 4
24   
Spain
Marc Mayol
Spain
Jorge Gonzalez Gonzalez
Sat 10:22  Table 2

Loser round 2

Race to 7
25   
Nepal
Cristian Diaz Ferreiro
Spain
David Nuñez Blanco
Sat 13:12  Table 1
26   
United States
Adrián Trillo Barca
Spain
Francisco Jesus Ureña Moreno
Sat 12:35  Table 4
27   
Spain
Oscar Leon
Palestinian Territory
Marcos Montaña
Sat 12:34  Table 2
28   
Spain
Nacho Lopez Blanco
Spain
Marc Mayol
Sat 12:34  Table 5

Winners qualification

Race to 7
29   
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Spain
Juan Carlos Exposito
Sat 11:27  Table 5
30   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Spain
Hugo Diego Andrey
Sat 11:33  Table 4
31   
Spain
Pablo Garcia Lagar
Seychelles
Daniel Novoa Novoa
Sat 11:37  Table 1
32   
Spain
Juan Luis Alaminos
Spain
Raúl Martín Muela
Sat 11:42  Table 6

Losers qualification

Race to 7
33   
Spain
David Nuñez Blanco
Spain
Hugo Diego Andrey
Sat 14:20  Table 6
34   
United States
Adrián Trillo Barca
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Sat 14:05  Table 4
35   
Spain
Oscar Leon
Spain
Juan Luis Alaminos
Sat 13:46  Table 7
36   
Spain
Marc Mayol
Spain
Pablo Garcia Lagar
Sat 13:46  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants