Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 19, 2021

2021 - LANDSMESTERSKABET 9-ball - KLASSE A

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Rune Mosbaek
6 (5/1) 65 (39/26)
60%
300
2 Peter Sørensen
5 (4/1) 56 (34/22)
61%
240
3 Nikolaj Svendsen
3 (2/1) 33 (17/16)
52%
204
3 Yzeir Baku
5 (3/2) 57 (30/27)
53%
204
5 Jesper Pedersen
3 (2/1) 34 (20/14)
59%
174
5 Niels Kronborg Pedersen
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
174
5 Michael Berelejis
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
174
5 Frederik Sonne Svendsen
3 (2/1) 28 (17/11)
61%
174
9 Flemming Lei Andersen
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
104
9 Bjarke Larsen
3 (1/2) 32 (12/20)
38%
104
9 Christian Choi Sikivat Hansen
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
104
9 Rasmus Aksholm Sørensen
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
104
13 Christian Pless
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
73
13 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
73
13 Finn Neergaard
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
73
Entry deadline Jun 14, 2021, 8:00 PM (local time)
Starts Jun 19, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Søren Hartner Terp (sterp19@student.aau.dk, 21659096)
More info
Åben for alle A rækkespillere. Se https://dendanskebillardunion.dk/?cat=75
(Alle spillere, der ikke er markeret med Grøn eller Gul på Rating listen, kan deltage)

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 7.
Betaling: https://ddbu.nemtilmeld.dk/83/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Walk Over
 
2   
Denmark
Rasmus Aksholm Sørensen
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 10:09  Table 1
3   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 10:09  Table 2
4   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 11:47  Table 1
5   
Denmark
Frederik Sonne Svendsen
Denmark
Finn Neergaard
Sat 10:09  Table 3
6   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 10:09  Table 4
7   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 11:49  Table 3
8   
Denmark
Peter Sørensen
Denmark
Christian Pless
Sat 11:56  Table 2

Winners qualification

Race to 7
9   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 12:55  Table 4
10   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 14:07  Table 3
11   
Denmark
Frederik Sonne Svendsen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 14:44  Table 2
12   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Peter Sørensen
Sat 14:46  Table 4

Loser round 1

Race to 7
13   
Walk Over
Denmark
Rasmus Aksholm Sørensen
 
14   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Albania
Yzeir Baku
Sat 13:16  Table 1
15   
Denmark
Finn Neergaard
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 12:55  Table 3
16   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Christian Pless
Sat 13:16  Table 2

Losers qualification

Race to 7
17   
Denmark
Rasmus Aksholm Sørensen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 16:03  Table 4
18   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 15:54  Table 3
19   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 15:54  Table 2
20   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 15:28  Table 1

Quarter final

Race to 7
21   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 18:06  Table 1
22   
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 18:07  Table 2
23   
Denmark
Frederik Sonne Svendsen
Albania
Yzeir Baku
Sat 18:07  Table 3
24   
Denmark
Peter Sørensen
Denmark
Michael Berelejis
Sat 18:07  Table 4

Semi final

Race to 7
25   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 19:35  Table 3
26   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Peter Sørensen
Sat 19:35  Table 1

Final

Race to 7
27   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Peter Sørensen
Sat 21:17  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants