Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 23 - October 24, 2021

2021 - DDBU & DIF'S DANMARKSMESTERSKAB 10-ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Andreas Madsen
5 (5/0) 66 (46/20)
70%
1200
2 Christoffer Lentz
5 (4/1) 62 (39/23)
63%
960
3 Jeppe Thyde
4 (3/1) 57 (32/25)
56%
816
3 Jesper Vestergaard Nielsen
6 (4/2) 83 (45/38)
54%
816
5 Andreas Steen Bønnelykke
5 (3/2) 60 (34/26)
57%
694
5 Jesper Schmidt
4 (2/2) 54 (25/29)
46%
694
5 Alan Conway
3 (2/1) 40 (24/16)
60%
694
5 Lasse Buhl
5 (3/2) 62 (34/28)
55%
694
9 Kim Bing Sandhøj
4 (2/2) 49 (22/27)
45%
413
Show more
9 Mathias Spanggaard Mortensen
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
413
9 Martin Brackenbury
5 (3/2) 62 (33/29)
53%
413
9 Kar Shing Cheng
4 (2/2) 45 (20/25)
44%
413
13 Theis Magle
4 (2/2) 51 (25/26)
49%
289
13 Søren Rydlund
DDBU
3 (1/2) 43 (21/22)
49%
289
13 Rene Bak
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
289
13 Samir Saciri
3 (1/2) 37 (21/16)
57%
289
17 Søren Hartner Terp
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
203
17 Brian B. Christensen
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
203
17 William Damkjer Buhl
2 (0/2) 18 (2/16)
11%
203
17 Lars Tolbod
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
203
17 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 18 (2/16)
11%
203
17 Michael Berelejis
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
203
17 Yzeir Baku
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
203
Entry deadline Oct 20, 2021, 8:00 PM (local time)
Starts Oct 23, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Rankings ELITE Rangliste 2021
Organizer DDBU
Contact Flemming Lei Andersen
More info
Åben for alle (Maksimalt 40 deltagere)
Først til mølle.  (Tidspunktet for betaling af tilmeldingsgebyret afgør det)

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 8.

https://ddbu.nemtilmeld.dk/107

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Søren Rydlund
Sat 10:12  Table 1
2   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Walk Over
 
3   
Denmark
Lars Tolbod
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 10:12  Table 2
4   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Michael Berelejis
Sat 10:13  Table 3
5   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 10:13  Table 4
6   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 10:13  Table 5
7   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Lasse Buhl
Sat 10:13  Table 6
8   
Denmark
Brian B. Christensen
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 11:07  Table 6

Winner round 1

Race to 8
9   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
Theis Magle
Sat 12:42  Table 5
10   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 11:25  Table 3
11   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 12:12  Table 1
12   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 12:08  Table 4
13   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 12:30  Table 6
14   
Denmark
Rene Bak
Ireland
Alan Conway
Sat 11:56  Table 2
15   
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Lasse Buhl
Sat 11:39  Table 5
16   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Andreas Madsen
Sat 12:49  Table 3

Loser round 1

Race to 8
17   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 14:06  Table 5
18   
Walk Over
Denmark
Jesper Schmidt
 
19   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Rene Bak
Sat 13:08  Table 2
20   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 14:54  Table 6
21   
Albania
Yzeir Baku
England
Martin Brackenbury
Sat 13:08  Table 4
22   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 14:32  Table 1
23   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sat 13:43  Table 3
24   
Denmark
Brian B. Christensen
Denmark
Theis Magle
Sat 14:13  Table 2

Loser round 2

Race to 8
25   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Jesper Schmidt
Sat 16:31  Table 3
26   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 16:31  Table 5
27   
England
Martin Brackenbury
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 15:57  Table 2
28   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Theis Magle
Sat 16:14  Table 6

Winners qualification

Race to 8
29   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 15:43  Table 1
30   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 15:02  Table 4
31   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Ireland
Alan Conway
Sat 15:23  Table 4
32   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Andreas Madsen
Sat 15:02  Table 3

Losers qualification

Race to 8
33   
Denmark
Jesper Schmidt
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 18:17  Table 3
34   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 18:19  Table 6
35   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Lasse Buhl
Sat 17:51  Table 4
36   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 18:20  Table 5

Quarter final

Race to 10
37   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Jesper Schmidt
Sun 10:09  Table 1
38   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Lasse Buhl
Sun 10:09  Table 3
39   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sun 10:10  Table 4
40   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sun 10:10  Table 6

Semi final

Race to 10
41   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Christoffer Lentz
Sun 12:49 
42   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Andreas Madsen
Sun 12:48 

Final

Race to 10
43   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Andreas Madsen
Sun 14:51  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants