Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 2 - March 3, 2019

2019 - Landsmesterskabet 10-ball - Klasse M

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jesper Vestergaard Nielsen
5 (5/0) 51 (35/16)
69%
600
2 Søren Rydlund
6 (4/2) 69 (33/36)
48%
480
3 Theis Magle
4 (3/1) 40 (26/14)
65%
408
3 Lars Tolbod
5 (3/2) 57 (28/29)
49%
408
5 Søren Terp
3 (2/1) 32 (20/12)
63%
347
5 Martin Brackenbury
3 (2/1) 29 (19/10)
66%
347
5 Rene Bak
4 (2/2) 42 (19/23)
45%
347
5 Kar Shing Cheng
6 (4/2) 62 (36/26)
58%
347
9 Christian Pless
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
207
Show more
9 Nicklas Olsen
3 (1/2) 32 (18/14)
56%
207
9 Christian Choi Sikivat Hansen
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
207
9 Michael Berelejis
5 (3/2) 52 (30/22)
58%
207
13 Per Thomsen
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
145
13 Bjarke Larsen
3 (1/2) 29 (10/19)
34%
145
13 Rune Mosbaek
4 (2/2) 37 (16/21)
43%
145
13 Anders Due
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
145
17 Hai van Dang
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
102
17 Martin Larsen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
102
17 Niels Kronborg Pedersen
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
102
17 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
102
17 Jan Eliasen
DDBU
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
102
17 Kristoffer Brokholm
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
102
17 Michael Hansen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
102
17 Mark Holland
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
102
Entry deadline Feb 25, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Mar 2, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Jesper Pedersen (shooqer@gmail.com)
More info
Elite spillere kan ikke deltage. Se evt mere på httP://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 10:07  Table 1
2   
Denmark
Christian Pless
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 10:07  Table 2
3   
Denmark
Anders Due
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 10:07  Table 3
4   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Michael Berelejis
Sat 10:07  Table 4
5   
Denmark
Kristoffer Brokholm
Denmark
Mark Holland
Sat 10:07  Table 5
6   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Michael Hansen
Sat 11:04  Table 5
7   
Denmark
Jan Eliasen
Denmark
Hai van Dang
Sat 11:24  Table 3
8   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Per Thomsen
Sat 11:31  Table 1

Winner round 1

Race to 7
9   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 11:41  Table 4
10   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Lars Tolbod
Sat 11:42  Table 2
11   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Anders Due
Sat 12:33  Table 3
12   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 12:54  Table 4
13   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Mark Holland
Sat 12:56  Table 5
14   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 13:17  Table 1
15   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Jan Eliasen
Sat 13:33  Table 2
16   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Rene Bak
Sat 13:46  Table 5

Loser round 1

Race to 7
17   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Per Thomsen
Sat 15:42  Table 4
18   
Denmark
Christian Pless
Denmark
Jan Eliasen
Sat 15:28  Table 2
19   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 15:06  Table 5
20   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Mark Holland
Sat 15:08  Table 3
21   
Denmark
Kristoffer Brokholm
Denmark
Michael Berelejis
Sat 14:26  Table 1
22   
Denmark
Michael Hansen
Denmark
Anders Due
Sat 14:16  Table 4
23   
Denmark
Hai van Dang
Norway
Kar Shing Cheng
Sat 14:06  Table 3
24   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 14:15  Table 2

Loser round 2

Race to 7
25   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Christian Pless
Sat 16:57  Table 3
26   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 16:57  Table 4
27   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Anders Due
Sat 16:31  Table 1
28   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 15:47  Table 1

Winners qualification

Race to 7
29   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Lars Tolbod
Sat 16:55  Table 5
30   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 18:02  Table 5
31   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 17:15  Table 2
32   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Rene Bak
Sat 17:26  Table 1

Losers qualification

Race to 7
33   
Denmark
Christian Pless
Denmark
Søren Rydlund
Sat 20:17  Table 2
34   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Lars Tolbod
Sat 19:36  Table 4
35   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Rene Bak
Sat 19:21  Table 3
36   
Norway
Kar Shing Cheng
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 19:26  Table 1

Quarter final

Race to 7
37   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Rene Bak
Sun 10:05  Table 5
38   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Norway
Kar Shing Cheng
Sun 10:05  Table 2
39   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Søren Rydlund
Sun 10:05  Table 3
40   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Lars Tolbod
Sun 10:05  Table 4

Semi final

Race to 7
41   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sun 12:13  Table 3
42   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Lars Tolbod
Sun 12:13  Table 5

Final

Race to 7
43   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Søren Rydlund
Sun 14:25  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment