Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 27 - October 28, 2018

2018 - Landsmesterskabet 8-ball - Klasse M

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kasper Løkka Pedersen
6 (6/0) 54 (42/12)
78%
600
2 Hans Noe
7 (5/2) 73 (42/31)
58%
480
3 Søren Terp
5 (3/2) 51 (29/22)
57%
408
3 Rene Bak
7 (5/2) 67 (42/25)
63%
408
5 Theis Magle
3 (2/1) 32 (18/14)
56%
347
5 Kim Bing Sandhøj
5 (3/2) 51 (24/27)
47%
347
5 Niels Døssing
4 (3/1) 43 (21/22)
49%
347
5 Gert H. N. Laursen
3 (2/1) 32 (19/13)
59%
347
9 Per Thomsen
3 (1/2) 28 (10/18)
36%
207
Show more
9 Jesper Vestergaard Nielsen
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
207
9 Hai van Dang
3 (1/2) 33 (18/15)
55%
207
9 Henrik Andersen
5 (3/2) 53 (29/24)
55%
207
13 Christian Pless
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
145
13 Bjarke Larsen
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
145
13 Søren Rydlund
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
145
13 Lars Tolbod
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
145
17 Martin Larsen
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
102
17 Niels Kronborg Pedersen
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
102
17 Christian Choi Sikivat Hansen
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
102
17 Rune Mosbaek
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
102
17 Kristoffer Brokholm
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
102
17 Jesper Johansen
1 (0/1) 7 (0/7)
0%
102
17 Peter Brendstrup
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
102
Entry deadline Oct 22, 2018, 10:00 PM (local time)
Starts Oct 27, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Hans Noe and Niels Døssing (nielsdoessing@gmail.com)
More info
Tilmelding: https://goo.gl/2sqRgj

(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )

Elite spillere kan ikke deltage. Se evt mere på httP://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Denmark
Theis Magle
Walk Over
 
2   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Martin Larsen
Sat 10:23  Table 1
3   
Denmark
Hai van Dang
Walk Over
 
4   
Walk Over
Denmark
Per Thomsen
 
5   
Denmark
Christian Pless
Walk Over
 
6   
Denmark
Kasper Løkka Pedersen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 10:23  Table 2
7   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Henrik Andersen
Sat 10:23  Table 3
8   
Walk Over
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
 
9   
Denmark
Søren Terp
Walk Over
 
10   
Denmark
Kristoffer Brokholm
Denmark
Rene Bak
Sat 10:23  Table 5
11   
Denmark
Niels Døssing
Denmark
Peter Brendstrup
Sat 10:23  Table 6
12   
Walk Over
Denmark
Søren Rydlund
 
13   
Denmark
Gert Laursen
Walk Over
 
14   
Denmark
Jesper Johansen
Denmark
Hans Noe
Sat 10:23  Table 7
15   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 10:23  Table 8
16   
Walk Over
Denmark
Lars Tolbod
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Martin Larsen
Sat 12:39  Table 2
18   
Denmark
Hai van Dang
Denmark
Per Thomsen
Sat 10:23  Table 4
19   
Denmark
Christian Pless
Denmark
Kasper Løkka Pedersen
Sat 11:46  Table 7
20   
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 11:47  Table 3
21   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Rene Bak
Sat 11:53  Table 5
22   
Denmark
Niels Døssing
Denmark
Søren Rydlund
Sat 12:20  Table 6
23   
Denmark
Gert Laursen
Denmark
Hans Noe
Sat 11:34  Table 4
24   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Lars Tolbod
Sat 12:48  Table 1

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
 
28   
Denmark
Rune Mosbaek
Walk Over
 
29   
Walk Over
Denmark
Kristoffer Brokholm
 
30   
Denmark
Peter Brendstrup
Walk Over
 
31   
Walk Over
Denmark
Jesper Johansen
 
32   
Denmark
Bjarke Larsen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Lars Tolbod
Sat 14:13  Table 6
34   
Walk Over
Denmark
Hans Noe
 
35   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Søren Rydlund
Sat 14:12  Table 1
36   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Rene Bak
Sat 13:36  Table 5
37   
Denmark
Kristoffer Brokholm
Denmark
Henrik Andersen
Sat 13:15  Table 3
38   
Denmark
Peter Brendstrup
Denmark
Christian Pless
Sat 13:36  Table 5
39   
Denmark
Jesper Johansen
Denmark
Per Thomsen
Sat 13:00 
40   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Martin Larsen
Sat 14:01  Table 8

Winners qualification

Race to 7
41   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Hai van Dang
Sat 14:45  Table 7
42   
Denmark
Kasper Løkka Pedersen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 14:16  Table 2
43   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Niels Døssing
Sat 15:03  Table 5
44   
Denmark
Gert Laursen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 14:16  Table 4

Loser round 3

Race to 7
45   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Hans Noe
Sat 15:48  Table 6
46   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Rene Bak
Sat 15:47  Table 4
47   
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Christian Pless
Sat 15:09  Table 7
48   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 16:46  Table 8

Losers qualification

Race to 7
49   
Denmark
Hans Noe
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 17:20  Table 5
50   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Hai van Dang
Sat 17:18  Table 6
51   
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 16:46  Table 7
52   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Søren Terp
Sat 19:10 

Quarter final

Race to 7
53   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Søren Terp
Sat 19:42  Table 5
54   
Denmark
Kasper Løkka Pedersen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 19:42  Table 6
55   
Denmark
Niels Døssing
Denmark
Rene Bak
Sat 19:42  Table 7
56   
Denmark
Gert Laursen
Denmark
Hans Noe
Sat 19:42  Table 8

Semi final

Race to 7
57   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Kasper Løkka Pedersen
Sat 22:14  Table 8
58   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Hans Noe
Sat 22:13  Table 7

Final

Race to 7
59   
Denmark
Kasper Løkka Pedersen
Denmark
Hans Noe
Sun 01:17