Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 26, 2021

2. szkolenie z systemu + test

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
7 (7/0) 36 (28/8)
78%
2 Tomasz Bukowski
6 (4/2) 35 (17/18)
49%
3 Krzysztof Doroszkiewicz
6 (3/3) 33 (14/19)
42%
3 Michał Kozłowski
6 (5/1) 32 (23/9)
72%
5 Piotr Jurusik
5 (2/3) 30 (12/18)
40%
5 Marta Anna Wawrzyn
5 (2/3) 28 (10/18)
36%
5 Tadeusz Kropielnicki
5 (2/3) 27 (11/16)
41%
5 Łukasz Wojtkowiak
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
9 Brajan Sawicki
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Piotr Niewczas
4 (1/3) 27 (13/14)
48%
9 Paula Aleksandra Baranowska
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Zbigniew Śliwak
4 (1/3) 25 (12/13)
48%
13 Janusz Stępowski
4 (1/3) 23 (10/13)
43%
13 Michał Rybak
4 (1/3) 21 (9/12)
43%
Starts Jan 26, 2021, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
szkolenie z obsługi i testowanie systemu turniejowego

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Tadeusz Kropielnicki 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
3 Marta Anna Wawrzyn 4 2 0 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 2
4 Zbigniew Śliwak 4 1 0 3 12 13 -1 0 0 0 0.48 1
5 Michał Rybak 4 1 0 3 9 12 -3 0 0 0 0.429 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Wojtkowiak 3 2 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 2
2 Tomasz Bukowski 3 2 0 1 9 9 0 0 0 0 0.5 2
3 Paula Aleksandra Baranowska 3 1 0 2 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
4 Brajan Sawicki 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kozłowski 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Krzysztof Doroszkiewicz 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
3 Piotr Jurusik 4 2 0 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 2
4 Piotr Niewczas 4 1 0 3 13 14 -1 0 0 0 0.481 1
5 Janusz Stępowski 4 1 0 3 10 13 -3 0 0 0 0.435 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Michał Rybak
Tue 19:09 
2-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 19:09 
3-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 22:40 
4-B   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:10 
5-C   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:10 
6-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:44 

Round 2

Race to 4
7-A   
Poland
Michał Rybak
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 19:53 
8-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Tadeusz Kropielnicki
Tue 19:33 
9-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 21:48 
10-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 20:31 
11-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:50 
12-C   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Janusz Stępowski
Tue 19:54 

Round 3

Race to 4
13-A   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Tadeusz Kropielnicki
Tue 21:04 
14-A   
Poland
Michał Rybak
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 21:18 
15-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 22:04 
16-B   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:48 
17-C   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Janusz Stępowski
Tue 19:10 
18-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:07 

Round 4

Race to 4
19-A   
Poland
Tadeusz Kropielnicki
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 20:11 
20-A   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Moldova
Wojtek Trajdos
Tue 21:44 
21-C   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:50 
22-C   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Michał Kozłowski
Tue 20:56 

Round 5

Race to 4
23-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Moldova
Wojtek Trajdos
Tue 20:57 
24-A   
Poland
Tadeusz Kropielnicki
Poland
Michał Rybak
Tue 21:58 
25-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Michał Kozłowski
Tue 20:29 
26-C   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Piotr Jurusik
Tue 20:57 

Quarter final

Race to 4
27   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Piotr Jurusik
Tue 22:40 
28   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 22:40 
29   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 22:40 
30   
Poland
Tadeusz Kropielnicki
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 23:04 

Semi final

Race to 4
31   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 23:14 
32   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 23:54 

Final

Race to 4
33   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 00:31 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants