Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 4, 2021

15. szkolenie z systemu + test

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
2 Sebastian Szymkowski
6 (4/2) 33 (19/14)
58%
3 Tomasz Stachera
5 (4/1) 26 (17/9)
65%
3 Filip Mazur
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
5 Paweł Krysiński
4 (3/1) 20 (15/5)
75%
5 Piotr Niewczas
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
5 Tomasz Bukowski
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
5 Renald Jagielski
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
9 Piotr Jurusik
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
Show more
9 Brajan Sawicki
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9 Kamil Pietruszewski
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
9 Antoni Chmielewski
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
13 Witek Stachera
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
13 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
13 Paula Aleksandra Baranowska
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
13 Łukasz Wojtkowiak
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
888 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts May 4, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Renald Jagielski 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Tomasz Bukowski 3 2 0 1 9 9 0 0 0 0 0.5 2
3 Kamil Pietruszewski 3 1 0 2 9 8 1 0 0 0 0.529 1
4 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Krzysztof Doroszkiewicz 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paweł Krysiński 3 3 0 0 12 1 11 0 0 0 0.923 3
2 Piotr Niewczas 3 2 0 1 8 9 -1 0 0 0 0.471 2
3 Antoni Chmielewski 3 1 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Stachera 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Filip Mazur 3 2 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 2
3 Piotr Jurusik 3 1 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 1
4 Witek Stachera 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Sebastian Szymkowski 3 2 0 1 9 6 3 0 0 0 0.6 2
3 Brajan Sawicki 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Łukasz Wojtkowiak 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Wolny Los1
Poland
Kamil Pietruszewski
 
2-A   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:16 
3-B   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:10 
4-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 21:49 
5-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:10 
6-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Witek Stachera
Tue 19:49 
7-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 20:42 
8-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:20 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:11 
10-A   
Wolny Los1
Poland
Tomasz Bukowski
 
11-B   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 20:35 
12-B   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:53 
13-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Witek Stachera
Tue 20:31 
14-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Filip Mazur
Tue 20:41 
15-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:42 
16-D   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:01 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 19:41 
18-A   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Renald Jagielski
Tue 19:09 
19-B   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:35 
20-B   
Poland
Antoni Chmielewski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:55 
21-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Filip Mazur
Tue 21:35 
22-C   
Poland
Witek Stachera
Poland
Piotr Jurusik
Tue 21:35 
23-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:58 
24-D   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:10 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Renald Jagielski
Tue 21:10 
26-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Wolny Los1
 

Round 5

Race to 4
27-A   
Poland
Renald Jagielski
Wolny Los1
 
28-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Kamil Pietruszewski
Tue 20:16 

Quarter final

Race to 4
29   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Filip Mazur
Tue 22:15 
30   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:03 
31   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 22:03 
32   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 22:03 

Semi final

Race to 4
33   
Poland
Filip Mazur
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 23:04 
34   
Poland
Tomasz Stachera
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 22:33 

Final

Race to 4
35   
Poland
Sebastian Szymkowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:40  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants