Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 24, 2021

147 Break Championship X - turniej 6/15

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tomasz Stachera
6 (5/1) 42 (23/19)
55%
2 Paweł Cholewicki
6 (3/3) 36 (21/15)
58%
3 Marcin Warmiński
5 (4/1) 28 (16/12)
57%
3 Nikita Rudenko
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
5 Tomek Kielmans
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
5 Witek Stachera
4 (1/3) 28 (13/15)
46%
5 Piotr Domański
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
5 Kamil Pietruszewski
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
9 Leszek Izdebski
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
Starts Jun 24, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and 147 Break Championship X
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Stachera 4 3 0 1 15 13 2 0 0 0 0.536 3
2 Paweł Cholewicki 4 2 0 2 14 11 3 0 0 0 0.56 2
3 Piotr Domański 4 2 0 2 14 12 2 0 0 0 0.538 2
4 Tomek Kielmans 4 2 0 2 13 13 0 0 0 0 0.5 2
5 Leszek Izdebski 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Warmiński 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
2 Nikita Rudenko 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
3 Kamil Pietruszewski 4 2 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 2
4 Witek Stachera 4 1 0 3 13 15 -2 0 0 0 0.464 1
5 Krzysztof Doroszkiewicz 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Piotr Domański
Thu 22:08 
2-A   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Leszek Izdebski
Thu 21:39 
3-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Witek Stachera
Thu 19:09 
4-B   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Thu 19:09 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Piotr Domański
Poland
Leszek Izdebski
Thu 19:09 
6-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paweł Cholewicki
Thu 19:09  Table 15
7-B   
Poland
Witek Stachera
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Thu 21:59 
8-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Marcin Warmiński
Thu 21:48 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Leszek Izdebski
Poland
Paweł Cholewicki
Thu 20:48 
10-A   
Poland
Piotr Domański
Poland
Tomek Kielmans
Thu 19:55 
11-B   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Marcin Warmiński
Thu 21:06 
12-B   
Poland
Witek Stachera
Poland
Kamil Pietruszewski
Thu 21:06 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Tomek Kielmans
Thu 22:30 
14-A   
Poland
Leszek Izdebski
Poland
Tomasz Stachera
Thu 20:06 
15-B   
Poland
Marcin Warmiński
Poland
Kamil Pietruszewski
Thu 19:52 
16-B   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Ukraine
Nikita Rudenko
Thu 19:52 

Round 5

Race to 4
17-A   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Tomasz Stachera
Thu 20:59 
18-A   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Piotr Domański
Thu 21:14 
19-B   
Poland
Kamil Pietruszewski
Ukraine
Nikita Rudenko
Thu 20:18 
20-B   
Poland
Marcin Warmiński
Poland
Witek Stachera
Thu 20:13 

Semi final

Race to 4
21   
Poland
Tomasz Stachera
Ukraine
Nikita Rudenko
Thu 23:32 
22   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Marcin Warmiński
Thu 23:32 

Final

Race to 4
23   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paweł Cholewicki
Fri 00:13  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants