Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 10, 2021

147 Break Championship X - turniej 4/15

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Paweł Krysiński
7 (7/0) 35 (28/7)
80%
2 Łukasz Bojanowicz
7 (5/2) 38 (21/17)
55%
3 Nikita Rudenko
6 (4/2) 31 (20/11)
65%
3 Paweł Cholewicki
5 (3/2) 27 (13/14)
48%
5 Tomek Kielmans
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
5 Tomasz Stachera
5 (3/2) 29 (18/11)
62%
5 Piotr Domański
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
5 Filip Mazur
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
9 Piotr Jurusik
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
Show more
9 Artur Dziechciarski
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
9 Zbigniew Śliwak
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
9 Oskar Juszczyk
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
13 Wojciech Jadwiński
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
13 Marcin Warmiński
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
13 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (1/3) 21 (8/13)
38%
13 Kamil Pietruszewski
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
17 Witek Stachera
4 (0/4) 18 (2/16)
11%
17 Bartosz Kusy
4 (0/4) 21 (5/16)
24%
Starts Jun 10, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and 147 Break Championship X
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Stachera 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Nikita Rudenko 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
3 Oskar Juszczyk 4 2 0 2 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Marcin Warmiński 4 2 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
5 Witek Stachera 4 0 0 4 2 16 -14 0 0 0 0.111 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Domański 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Tomek Kielmans 3 2 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 2
3 Zbigniew Śliwak 3 1 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 1
4 Wojciech Jadwiński 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filip Mazur 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Paweł Cholewicki 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Piotr Jurusik 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Kamil Pietruszewski 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paweł Krysiński 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Łukasz Bojanowicz 4 3 0 1 13 11 2 0 0 0 0.542 3
3 Artur Dziechciarski 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 1 0 3 8 13 -5 0 0 0 0.381 1
5 Bartosz Kusy 4 0 0 4 5 16 -11 0 0 0 0.238 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Oskar Juszczyk
Thu 20:27 
2-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Witek Stachera
Thu 20:44 
3-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Zbigniew Śliwak
Thu 20:00 
4-B   
Poland
Piotr Domański
Poland
Wojciech Jadwiński
Thu 20:00 
5-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Paweł Cholewicki
Thu 21:34 
6-C   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Piotr Jurusik
Thu 21:34 
7-D   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Bartosz Kusy
Thu 20:02 
8-D   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Bojanowicz
Thu 21:57 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Oskar Juszczyk
Poland
Witek Stachera
Thu 19:13  Table 9
10-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Marcin Warmiński
Thu 19:13  Table 10
11-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Wojciech Jadwiński
Thu 19:13  Table 11
12-B   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Piotr Domański
Thu 19:13  Table 13
13-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Piotr Jurusik
Thu 19:59  Table 15
14-C   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Kamil Pietruszewski
Thu 19:13  Table 17
15-D   
Poland
Bartosz Kusy
Poland
Łukasz Bojanowicz
Thu 19:13  Table 18
16-D   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Artur Dziechciarski
Thu 19:13  Table 19

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Witek Stachera
Poland
Marcin Warmiński
Thu 21:07 
18-A   
Poland
Oskar Juszczyk
Poland
Tomasz Stachera
Thu 21:07 
19-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Piotr Domański
Thu 21:09 
20-B   
Poland
Wojciech Jadwiński
Poland
Zbigniew Śliwak
Thu 21:09 
21-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Kamil Pietruszewski
Thu 20:41 
22-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Paweł Cholewicki
Thu 20:41 
23-D   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Artur Dziechciarski
Thu 20:55 
24-D   
Poland
Bartosz Kusy
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Thu 20:55 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Marcin Warmiński
Poland
Tomasz Stachera
Thu 20:00 
26-A   
Poland
Witek Stachera
Ukraine
Nikita Rudenko
Thu 20:09 
27-D   
Poland
Artur Dziechciarski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Thu 20:02 
28-D   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Paweł Krysiński
Thu 20:24 

Round 5

Race to 4
29-A   
Poland
Tomasz Stachera
Ukraine
Nikita Rudenko
Thu 21:32 
30-A   
Poland
Marcin Warmiński
Poland
Oskar Juszczyk
Thu 21:39 
31-D   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Paweł Krysiński
Thu 19:42 
32-D   
Poland
Artur Dziechciarski
Poland
Bartosz Kusy
Thu 21:58 

Quarter final

Race to 4
33   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paweł Cholewicki
Thu 22:40 
34   
Poland
Piotr Domański
Poland
Łukasz Bojanowicz
Thu 22:40 
35   
Poland
Filip Mazur
Ukraine
Nikita Rudenko
Thu 22:40 
36   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Tomek Kielmans
Thu 22:40 

Semi final

Race to 4
37   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Łukasz Bojanowicz
Thu 23:31 
38   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Paweł Krysiński
Thu 23:01 

Final

Race to 4
39   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Paweł Krysiński
Fri 00:11 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants