Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 20, 2021

13. szkolenie z systemu + test

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Renald Jagielski
7 (7/0) 41 (28/13)
68%
2 Tomasz Stachera
7 (5/2) 37 (24/13)
65%
3 Sebastian Szymkowski
6 (5/1) 31 (20/11)
65%
3 Dimitr Bochoienko
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
5 Zbigniew Śliwak
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
5 Antoni Chmielewski
5 (2/3) 31 (14/17)
45%
5 Łukasz Wojtkowiak
5 (2/3) 25 (10/15)
40%
5 Filip Mazur
4 (3/1) 21 (15/6)
71%
9 Witek Stachera
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (1/3) 20 (6/14)
30%
9 Paula Aleksandra Baranowska
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
9 Tomasz Bukowski
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
13 Piotr Niewczas
4 (0/4) 28 (12/16)
43%
13 Bartosz Kusy
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
Starts Apr 20, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Dimitr Bochoienko 4 3 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 3
3 Antoni Chmielewski 4 2 0 2 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
4 Witek Stachera 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
5 Piotr Niewczas 4 0 0 4 12 16 -4 0 0 0 0.429 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filip Mazur 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Zbigniew Śliwak 3 2 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 2
3 Tomasz Bukowski 3 1 0 2 5 10 -5 0 0 0 0.333 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Renald Jagielski 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Tomasz Stachera 4 3 0 1 13 6 7 0 0 0 0.684 3
3 Łukasz Wojtkowiak 4 2 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 2
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 1 0 3 6 14 -8 0 0 0 0.3 1
5 Bartosz Kusy 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Witek Stachera
Tue 20:56 
2-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 21:00 
3-B   
Poland
Filip Mazur
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:31 
4-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 21:31 
5-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:48 
6-C   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Bartosz Kusy
Tue 20:33 

Round 2

Race to 4
7-A   
Poland
Witek Stachera
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 21:59 
8-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:36 
9-B   
Poland
Filip Mazur
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 19:15 
10-B   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:33 
11-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Bartosz Kusy
Tue 19:59 
12-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 20:27 

Round 3

Race to 4
13-A   
Poland
Antoni Chmielewski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:25 
14-A   
Poland
Witek Stachera
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 19:57 
15-B   
Poland
Filip Mazur
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:19 
16-B   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:02 
17-C   
Poland
Bartosz Kusy
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:15 
18-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Renald Jagielski
Tue 19:15 

Round 4

Race to 4
19-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:30 
20-A   
Poland
Antoni Chmielewski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:25 
21-C   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Renald Jagielski
Tue 21:01 
22-C   
Poland
Bartosz Kusy
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:08 

Round 5

Race to 4
23-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:30 
24-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Witek Stachera
Tue 22:31 
25-C   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 19:53 
26-C   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:36 

Quarter final

Race to 4
27   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 22:35 
28   
Poland
Filip Mazur
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:35 
29   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 22:35 
30   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 22:35 

Semi final

Race to 4
31   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 23:11 
32   
Poland
Renald Jagielski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:06 

Final

Race to 4
33   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Renald Jagielski
Tue 23:44 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants