Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 1, 2023

1. Mai-turnering for C og D-liga

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Haukur Stefansson
Østkanten Biljardklubb
7 (6/1) 36 (23/13)
64%
2 Amir Khan
Oslo BK
6 (5/1) 33 (21/12)
64%
3 Wael Handal
Oslo BK
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
3 Pergantis Zalachas
Oslo BK
6 (4/2) 37 (19/18)
51%
5 Truls Bakken
Oslo BK
3 (3/0) 19 (15/4)
79%
5 Kjetil Nordal
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
5 Isa Malik
Oslo BK
3 (2/1) 21 (12/9)
57%
5 Riaz Ali
Ask BC
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
9 Jarek (Barracuda) Kapuściński
Unique BK
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
Show more
9 Tor-Arne Slorafoss
Oslo BK
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
9 Eirik Sandaaker
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
9 Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
13 Ketil Blix
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
13 Iselin Masternes
Oslo BK
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
13 Petter Rognlien
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
13 Tomas Gryczon
Oslo BK
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
17 Andris Viksnins
Oslo BK
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Marte Stulen Aamodt
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
17 Eystein Sæther
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Peder Hammer
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
17 Jacob Sæther
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
17 Kim-Olaf Sørensen
Oslo BK
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
17 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
Entry deadline May 1, 2023, 5:45 PM (local time)
Starts May 1, 2023, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Tomas Gryczon
More info
Handicap:
D: 2
D+: 1
C: 0

Lavest hcp brekker først ellers spilles det om brekket.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Petter Rognlien
154
Norway
Mona Søvold Sunde
152
Mon 18:02  Table 1
2   
Norway
Tor-Arne Slorafoss
229
Iceland
Haukur Stefansson
278
Mon 18:02  Table 4
3   
Norway
Tomas Gryczon
234
Norway
Ketil Blix
110
Mon 18:02  Table 2
4   
Norway
Astrid E. Pedersen
187
Norway
Kim-Olaf Sørensen
281
Mon 18:02  Table 5
5   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Amir Khan
253
Mon 18:02  Table 6
6   
Norway
Peder Hammer
176
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
281
Mon 18:02  Table 7
7   
Norway
Truls Bakken
256
Norway
Marte Stulen Aamodt
158
Mon 18:02  Table 8
8   
Norway
Iselin Masternes
181
Norway
Jacob Sæther
125
Mon 18:03  Table 9

Winner round 1

Race to 5
9   
Norway
Eirik Sandaaker
207
Norway
Mona Søvold Sunde
152
Mon 19:15  Table 2
10   
Iceland
Haukur Stefansson
278
Norway
Isa Malik
269
Mon 18:33  Table 4
11   
Norway
Kjetil Nordal
143
Norway
Tomas Gryczon
234
Mon 19:15  Table 1
12   
Norway
Kim-Olaf Sørensen
281
Norway
Riaz Ali
286
Mon 19:26  Table 5
13   
Greece
Pergantis Zalachas
230
Norway
Amir Khan
253
Mon 19:14  Table 6
14   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
281
Norway
Eystein Sæther
131
Mon 19:08  Table 7
15   
Norway
Andris Viksnins
284
Norway
Truls Bakken
256
Mon 18:59  Table 8
16   
Norway
Jacob Sæther
125
Norway
Andreas Wahr-Hansen
245
Mon 18:46  Table 9

Loser round 1

Race to 4
17   
Norway
Petter Rognlien
154
Norway
Jacob Sæther
125
Mon 19:25  Table 9
18   
Norway
Tor-Arne Slorafoss
229
Norway
Andris Viksnins
284
Mon 20:04  Table 8
19   
Norway
Ketil Blix
110
Norway
Eystein Sæther
131
Mon 19:53  Table 1
20   
Norway
Astrid E. Pedersen
187
Greece
Pergantis Zalachas
230
Mon 20:04  Table 6
21   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Kim-Olaf Sørensen
281
Mon 20:29  Table 5
22   
Norway
Peder Hammer
176
Norway
Tomas Gryczon
234
Mon 19:53  Table 7
23   
Norway
Marte Stulen Aamodt
158
Iceland
Haukur Stefansson
278
Mon 19:10  Table 4
24   
Norway
Iselin Masternes
181
Norway
Mona Søvold Sunde
152
Mon 20:22  Table 2

Loser round 2

Race to 4
25   
Norway
Petter Rognlien
154
Norway
Tor-Arne Slorafoss
229
Mon 20:40  Table 8
26   
Norway
Ketil Blix
110
Greece
Pergantis Zalachas
230
  Table 2
27   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Tomas Gryczon
234
Mon 21:23  Table 1
28   
Iceland
Haukur Stefansson
278
Norway
Iselin Masternes
181
Mon 21:03  Table 6

Winners qualification

Race to 5
29   
Norway
Eirik Sandaaker
207
Norway
Isa Malik
269
Mon 20:28  Table 9
30   
Norway
Kjetil Nordal
143
Norway
Riaz Ali
286
Mon 20:29  Table 7
31   
Norway
Amir Khan
253
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
281
Mon 20:09  Table 4
32   
Norway
Truls Bakken
256
Norway
Andreas Wahr-Hansen
245
Mon 20:25  Table 1

Losers qualification

Race to 4
33   
Norway
Tor-Arne Slorafoss
229
Norway
Kjetil Nordal
143
Mon 21:12  Table 7
34   
Greece
Pergantis Zalachas
230
Norway
Eirik Sandaaker
207
Mon 22:08  Table 2
35   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Andreas Wahr-Hansen
245
Mon 22:10  Table 1
36   
Iceland
Haukur Stefansson
278
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
281
 

Quarter final

Race to 3
37   
Norway
Isa Malik
269
Iceland
Haukur Stefansson
278
Mon 23:00  Table 1
38   
Norway
Riaz Ali
286
Greece
Pergantis Zalachas
230
Mon 23:00  Table 2
39   
Norway
Amir Khan
253
Norway
Kjetil Nordal
143
Mon 23:00  Table 4
40   
Norway
Truls Bakken
256
Norway
Wael Handal
240
  Table 5

Semi final

Race to 3
41   
Iceland
Haukur Stefansson
278
Greece
Pergantis Zalachas
230
Mon 23:29  Table 1
42   
Norway
Amir Khan
253
Norway
Wael Handal
240
Mon 23:13  Table 4

Final

Race to 3
43   
Iceland
Haukur Stefansson
278
Norway
Amir Khan
253
Mon 23:54 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants