Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 13, 2024

"Low stakes ranking" 5 euro entry

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Netherlands Elton Kamami
8 (7/1) 31 (21/10)
68%
250
2 Netherlands Jeroen Hoosemans
6 (5/1) 24 (17/7)
71%
210
3 Scotland Mac Munro
6 (4/2) 21 (13/8)
62%
175
3 Norway Marius Sandman
4 (3/1) 18 (11/7)
61%
175
5 Slovakia Matus Poruban
4 (3/1) 14 (10/4)
71%
140
5 Netherlands Floris Willaert
Plan B
3 (2/1) 11 (8/3)
73%
140
5 Indonesia Hasyim Asyari
5 (3/2) 20 (10/10)
50%
140
5 Romania Dominic B
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
140
9 Netherlands Sten van Schaik
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
95
Show more
9 Netherlands Sam Vrind
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
95
9 England Chris Jones
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
95
9 Netherlands fateh khalajmasoumi
5 (3/2) 16 (8/8)
50%
95
13 United Kingdom Matthew Penrice
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
80
13 Netherlands Mattias Bruyn
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
80
13 Ukraine Denys Voitovych
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
80
13 United States Stacy Carson
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
80
17 United Kingdom Christopher Dean
Plan B
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
65
17 Netherlands Zo-Alfeqar Mohammad
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
65
17 Netherlands Richard van Schooneveld
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
65
17 Australia Sarah McLean
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
65
17 Ukraine Sergey Sergeev
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
65
17 Netherlands Milo Alexander
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
65
17 Netherlands Aser Pinoy
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
65
17 Netherlands Mark Schaap
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
65
Starts Feb 13, 2024, 7:00 PM (local time)
Entry deadline Feb 13, 2024, 8:00 PM (local time)
Organizer Plan B
Rankings Plan B "Low stakes" ranking
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
More info
Low stakes ranking at Plan B. Open to all levels of play.
5 euro entry, 1 euro goes to the final tournament on a TBD sunday in June.
Top 32 qualifies for season finale (attended a minimum of 5 tournaments).
Maximum 24 players, join waiting list through the comments.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Romania
Dominic B
Walk Over
 
2   
Netherlands
fateh khalajmasoumi
Netherlands
Milo Alexander
Tue 19:33  Table 2
3   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Aser Ay Pinoy
Tue 19:33  Table 3
4   
Walk Over
Netherlands
Zo-Alfeqar Mohammad
 
5   
Ukraine
Sergey Sergeev
Walk Over
 
6   
Netherlands
Sam Vrind
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Tue 19:33  Table 4
7   
Netherlands
Mark Schaap
Netherlands
Sten van Schaik
Tue 19:33  Table 2
8   
Walk Over
Netherlands
Mattias Bruyn
 
9   
Netherlands
Floris Willaert
Walk Over
 
10   
Netherlands
richard van schooneveld
United Kingdom
Matthew Penrice
Tue 19:33  Table 1
11   
Indonesia
Hasyim Asyari
Scotland
Mac Munro
Tue 19:33  Table 6
12   
Walk Over
Australia
Sarah McLean
 
13   
United States
Stacy Carson
Walk Over
 
14   
Ukraine
Denys Voitovych
England
Chris Jones
Tue 19:36  Table 4
15   
Netherlands
Elton Kamami
United Kingdom
Christopher Dean
Tue 19:42  Table 1
16   
Walk Over
Norway
Marius Sandman
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Romania
Dominic B
Netherlands
fateh khalajmasoumi
Tue 19:43  Table 3
18   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Zo-Alfeqar Mohammad
Tue 20:06  Table 3
19   
Ukraine
Sergey Sergeev
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Tue 19:47  Table 6
20   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Mattias Bruyn
Tue 20:02  Table 6
21   
Netherlands
Floris Willaert
United Kingdom
Matthew Penrice
Tue 19:54  Table 2
22   
Scotland
Mac Munro
Australia
Sarah McLean
Tue 20:09  Table 1
23   
United States
Stacy Carson
England
Chris Jones
Tue 20:22  Table 4
24   
Netherlands
Elton Kamami
Norway
Marius Sandman
Tue 20:26  Table 3

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Milo Alexander
 
26   
Netherlands
Aser Ay Pinoy
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
Sam Vrind
 
28   
Netherlands
Mark Schaap
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
30   
Indonesia
Hasyim Asyari
Walk Over
 
31   
Walk Over
Ukraine
Denys Voitovych
 
32   
United Kingdom
Christopher Dean
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Milo Alexander
Netherlands
Elton Kamami
Tue 20:54  Table 3
34   
Netherlands
Aser Ay Pinoy
United States
Stacy Carson
Tue 21:03  Table 4
35   
Netherlands
Sam Vrind
Australia
Sarah McLean
Tue 20:40  Table 6
36   
Netherlands
Mark Schaap
United Kingdom
Matthew Penrice
Tue 20:40  Table 1
37   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Mattias Bruyn
Tue 20:40 
38   
Indonesia
Hasyim Asyari
Ukraine
Sergey Sergeev
Tue 20:11  Table 2
39   
Ukraine
Denys Voitovych
Netherlands
Zo-Alfeqar Mohammad
Tue 20:32  Table 2
40   
United Kingdom
Christopher Dean
Netherlands
fateh khalajmasoumi
Tue 20:40  Table 6

Winners qualification

Race to 3
41   
Romania
Dominic B
Slovakia
Matus Poruban
Tue 21:32  Table 6
42   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Sten van Schaik
Tue 21:17  Table 6
43   
Netherlands
Floris Willaert
Scotland
Mac Munro
Tue 21:25  Table 2
44   
England
Chris Jones
Norway
Marius Sandman
Tue 21:07  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Elton Kamami
United States
Stacy Carson
Tue 22:24  Table 4
46   
Netherlands
Sam Vrind
United Kingdom
Matthew Penrice
Tue 21:05  Table 3
47   
Netherlands
Mattias Bruyn
Indonesia
Hasyim Asyari
Tue 20:57  Table 2
48   
Ukraine
Denys Voitovych
Netherlands
fateh khalajmasoumi
Tue 20:57  Table 6

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Sten van Schaik
Tue 22:25  Table 4
50   
Netherlands
Sam Vrind
Romania
Dominic B
Tue 21:56  Table 2
51   
Indonesia
Hasyim Asyari
England
Chris Jones
Tue 21:45  Table 3
52   
Netherlands
fateh khalajmasoumi
Scotland
Mac Munro
Tue 21:34  Table 2

Quarter final

Race to 3
53   
Slovakia
Matus Poruban
Scotland
Mac Munro
Tue 22:43  Table 1
54   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Romania
Dominic B
Tue 22:43  Table 2
55   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
Elton Kamami
Tue 22:43  Table 3
56   
Norway
Marius Sandman
Indonesia
Hasyim Asyari
Tue 22:43  Table 6

Semi final

Race to 4
57   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Tue 23:41 
58   
Netherlands
Elton Kamami
Norway
Marius Sandman
Tue 23:40 

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Elton Kamami
Tue 23:41 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants