Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 17, 2024

huistoernooi 17 juni 8ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Netherlands Lesley Weeterings
6 (6/0) 19 (18/1)
95%
2 Netherlands Bawan Rashid
6 (5/1) 23 (15/8)
65%
3 Netherlands Michael Sagar
8 (6/2) 31 (21/10)
68%
3 Netherlands Maarten Poirters
6 (4/2) 23 (14/9)
61%
5 Netherlands Mathijs Waijers
6 (4/2) 19 (13/6)
68%
5 Poland Arek Skorski
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
7 Netherlands Peter Nelis
6 (4/2) 20 (13/7)
65%
7 Spain Andrés Mena
5 (3/2) 21 (10/11)
48%
9 Netherlands Kwok Sung
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
Show more
9 Netherlands Djoro De kort
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
9 Belgium Bart Hermans
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
9 Netherlands Erik Uildriks
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
13 Palestinian Territory Jordi Wattimena - Likumahuwa
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
13 Netherlands Zakaria Almatar
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
13 Netherlands luke hoeke
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
13 Montenegro Fedja Cicic
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
17 Netherlands Luuc Otten
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
17 Netherlands Jan Gerretsen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Netherlands Bram Verhoeven
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
17 Netherlands Greg Flanegin
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Netherlands Jacco Bianchi
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
17 England Colin Vallance
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
17 Philippines Paulo Chu
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
17 Netherlands tycho hommeles
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
25 Netherlands Joep Van der Aa
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
25 Netherlands Raquel Kemper
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
25 Netherlands Jody van Remmerden
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
Starts Jun 17, 2024, 8:00 PM (local time)
Entry deadline Jun 17, 2024, 8:15 PM (local time)
Organizer Poolcentrum 4friends
Contact Liesbeth Jacobi
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Mathijs Waijers
Walk Over
 
2   
Netherlands
Maarten Poirters
Netherlands
Luuc Otten
Mon 20:05  Table 1
3   
England
Colin Vallance
Netherlands
Greg Flanegin
Mon 20:05  Table 2
4   
Netherlands
Jody van Remmerden
Belgium
Bart Hermans
  Table 3
5   
Netherlands
Djoro De kort
Walk Over
 
6   
Philippines
Paulo Chu
Netherlands
Bram Verhoeven
Mon 20:06  Table 4
7   
Netherlands
Bawan Rashid
Netherlands
Jan Gerretsen
Mon 20:06  Table 5
8   
Walk Over
Netherlands
Jacco Bianchi
 
9   
Netherlands
Zakaria Almatar
Walk Over
 
10   
Poland
Arek Skorski
Spain
Andrés Mena
Mon 20:06  Table 6
11   
Netherlands
Kwok Sung
Netherlands
Raquel Kemper
Mon 20:06  Table 7
12   
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
Peter Nelis
Mon 20:06  Table 8
13   
Netherlands
luke hoeke
Netherlands
Michael Sagar
Mon 20:06  Table 17
14   
Netherlands
Joep Van der Aa
Netherlands
Lesley Weeterings
Mon 20:07  Table 18
15   
Netherlands
tycho hommeles
Montenegro
Fedja Cicic
Mon 20:08  Table 13
16   
Walk Over
Netherlands
Erik Uildriks
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Mathijs Waijers
Netherlands
Maarten Poirters
Mon 20:46  Table 1
18   
England
Colin Vallance
Belgium
Bart Hermans
Mon 20:46  Table 2
19   
Netherlands
Djoro De kort
Philippines
Paulo Chu
Mon 20:31  Table 17
20   
Netherlands
Bawan Rashid
Netherlands
Jacco Bianchi
Mon 20:33  Table 18
21   
Netherlands
Zakaria Almatar
Poland
Arek Skorski
Mon 20:51  Table 6
22   
Netherlands
Kwok Sung
Netherlands
Peter Nelis
Mon 20:36  Table 3
23   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Lesley Weeterings
R1
Mon 20:31  Table 4
24   
Montenegro
Fedja Cicic
Netherlands
Erik Uildriks
Mon 20:36  Table 7

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Luuc Otten
 
26   
Netherlands
Greg Flanegin
Netherlands
Jody van Remmerden
Mon 20:54  Table 13
27   
Walk Over
Netherlands
Bram Verhoeven
 
28   
Netherlands
Jan Gerretsen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Spain
Andrés Mena
 
30   
Netherlands
Raquel Kemper
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Mon 20:37  Table 8
31   
Netherlands
luke hoeke
Netherlands
Joep Van der Aa
Mon 20:32  Table 5
32   
Netherlands
tycho hommeles
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Luuc Otten
Montenegro
Fedja Cicic
Mon 21:08  Table 7
34   
Netherlands
Greg Flanegin
Netherlands
Michael Sagar
R1
Mon 21:44  Table 17
35   
Netherlands
Bram Verhoeven
Netherlands
Peter Nelis
Mon 21:04  Table 3
36   
Netherlands
Jan Gerretsen
Netherlands
Zakaria Almatar
Mon 21:17  Table 5
37   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Jacco Bianchi
Mon 21:01  Table 4
38   
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Philippines
Paulo Chu
Mon 21:20  Table 6
39   
Netherlands
luke hoeke
England
Colin Vallance
Mon 21:13  Table 2
40   
Netherlands
tycho hommeles
Netherlands
Mathijs Waijers
Mon 21:22  Table 8

Winner round 2

Race to 3
41   
Netherlands
Maarten Poirters
Belgium
Bart Hermans
Mon 21:35  Table 3
42   
Netherlands
Djoro De kort
Netherlands
Bawan Rashid
Mon 21:04  Table 17
43   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
Kwok Sung
Mon 21:18  Table 1
44   
Netherlands
Lesley Weeterings
Netherlands
Erik Uildriks
Mon 21:14  Table 18

Loser round 3

Race to 3
45   
Montenegro
Fedja Cicic
Netherlands
Michael Sagar
Mon 22:06  Table 8
46   
Netherlands
Peter Nelis
Netherlands
Zakaria Almatar
Mon 21:56  Table 6
47   
Spain
Andrés Mena
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Mon 21:55  Table 1
48   
Netherlands
luke hoeke
Netherlands
Mathijs Waijers
R1
Mon 21:55  Table 2

Loser round 4

Race to 3
49   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Djoro De kort
Mon 22:26  Table 6
50   
Netherlands
Peter Nelis
Belgium
Bart Hermans
Mon 22:25  Table 4
51   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Erik Uildriks
Mon 22:56  Table 1
52   
Netherlands
Mathijs Waijers
Netherlands
Kwok Sung
Mon 22:25  Table 2

Winners qualification

Race to 3
53   
Netherlands
Maarten Poirters
Netherlands
Bawan Rashid
R1
Mon 22:05  Table 3
54   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
Lesley Weeterings
Mon 21:55  Table 4

Loser round 5

Race to 3
55   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Peter Nelis
Mon 23:03  Table 4
56   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Mathijs Waijers
R1
Mon 23:28  Table 1

Losers qualification

Race to 3
57   
Netherlands
Michael Sagar
R1
Poland
Arek Skorski
Mon 23:23  Table 4
58   
Netherlands
Mathijs Waijers
Netherlands
Maarten Poirters
Mon 23:48  Table 1

Semi final

Race to 3
59   
Netherlands
Bawan Rashid
Netherlands
Michael Sagar
Tue 00:08  Table 4
60   
Netherlands
Lesley Weeterings
R1
Netherlands
Maarten Poirters
Tue 00:08  Table 1

Final

Race to 3
61   
Netherlands
Bawan Rashid
Netherlands
Lesley Weeterings
Tue 00:39  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants