Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 12, 2022

XIV Grand Prix Małopolski - 3 eliminacja

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Szymon Kural
7 (7/0) 38 (28/10)
74%
25
2 Tomasz Bąk
9 (7/2) 50 (34/16)
68%
20
3 Nikita Rudenko
5 (4/1) 24 (16/8)
67%
18
3 Bartek Bielec
5 (4/1) 28 (17/11)
61%
18
5 Piotr Bilardoholik Cepil
6 (4/2) 26 (18/8)
69%
16
5 Wojciech Banek
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
16
5 Wojciech Wiśniowski
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
16
5 Maciej Szybist
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
16
9 Patryk Peret
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
14
Show more
9 Michał Matuszczyk
3 (2/1) 17 (8/9)
47%
14
9 Vladimir Nikolin
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
14
9 Maciek Auguścik
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
14
9 Szymon Błażej
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
14
9 Adam Swadźba
4 (3/1) 18 (12/6)
67%
14
9 Monika Ząbek
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
14
9 DANIEL KARKOSZKA
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
14
17 Miłosz Domagała
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
12
17 Jakub Dobrowolski
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
12
17 Michał Szczakuła
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
12
17 Marcin Słowik
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
12
17 Krzysiek Jagiełło
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
12
17 Dawid Cempa
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
12
17 Mariusz Gołąb
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
12
17 Paweł Kopeć
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
12
25 Kacper Ślenzak
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
25 Jacek Bieszczad
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
11
25 Bartek Karkoszka
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
11
25 Tomasz Błażej
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
11
25 Paweł Wróblewski
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
11
25 Wojciech Kotowicz
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
11
25 Grzegorz Tabor
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
11
25 Mateusz Sadlik
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
11
33 Sebastian Czerwony
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
33 Tomasz Sadlik
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
33 Ryszard Konieczny
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
10
33 Krzysztof Moskal
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
10
33 Sławomir Niemiec
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
33 Wojciech Gosk
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
Entry deadline Jun 12, 2022, 11:10 AM (local time)
Starts Jun 12, 2022, 11:15 AM (local time)
Format Double to Single elimination (38 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings XIV Grand Prix Małopolski
Organizer bila
Contact Paweł Męderak (bila.tarnow@op.pl)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Walk Over
 
2   
Poland
Adam Swadźba
Poland
Tomasz Sadlik
Sun 11:15  Table 1
3   
Poland
Kacper Ślenzak
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Michał Szczakuła
 
5   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Paweł Wróblewski
 
7   
Ukraine
Nikita Rudenko
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Paweł Kopeć
 
9   
Poland
Sławomir Niemiec
Walk Over
 
10   
Poland
Szymon Kural
Poland
Sebastian Czerwony
Sun 11:15  Table 2
11   
Wojciech Banek
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Vladimir Nikolin
 
13   
Poland
Patryk Peret
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
DANIEL KARKOSZKA
 
15   
Poland
Wojciech Gosk
Poland
Krzysztof Moskal
Sun 11:15  Table 3
16   
Walk Over
Poland
Maciek Auguścik
 
17   
Poland
Szymon Błażej
Walk Over
 
18   
Poland
Mateusz Sadlik
Poland
Tomasz Bąk
Sun 11:15  Table 4
19   
Poland
Jacek Bieszczad
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Miłosz Domagała
 
21   
Poland
Maciej Szybist
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Tomasz Błażej
 
23   
Poland
Wojciech Kotowicz
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 11:15  Table 5
24   
Walk Over
Poland
Bartek Bielec
 
25   
Poland
Krzysiek Jagiełło
Walk Over
 
26   
Walk Over
Poland
Jakub Dobrowolski
 
27   
Poland
Bartek Karkoszka
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Michał Matuszczyk
 
29   
Poland
Monika Ząbek
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Grzegorz Tabor
 
31   
Poland
Ryszard Konieczny
Poland
Marcin Słowik
Sun 11:15  Table 6
32   
Walk Over
Poland
Dawid Cempa
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Adam Swadźba
Sun 11:55  Table 3
34   
Poland
Kacper Ślenzak
Poland
Michał Szczakuła
Sun 11:16  Table 7
35   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Poland
Paweł Wróblewski
Sun 11:16  Table 8
36   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Paweł Kopeć
Sun 11:16  Table 9
37   
Poland
Sławomir Niemiec
Poland
Szymon Kural
Sun 11:44  Table 8
38   
Wojciech Banek
Poland
Vladimir Nikolin
Sun 11:16  Table 10
39   
Poland
Patryk Peret
Poland
DANIEL KARKOSZKA
Sun 11:35  Table 2
40   
Poland
Krzysztof Moskal
Poland
Maciek Auguścik
Sun 11:59  Table 10
41   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Tomasz Bąk
Sun 11:54  Table 1
42   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Miłosz Domagała
Sun 11:45  Table 9
43   
Poland
Maciej Szybist
Poland
Tomasz Błażej
Sun 11:44 
44   
Poland
Mariusz Gołąb
Poland
Bartek Bielec
Sun 11:54  Table 4
45   
Poland
Krzysiek Jagiełło
Poland
Jakub Dobrowolski
Sun 11:46  Table 6
46   
Poland
Bartek Karkoszka
Poland
Michał Matuszczyk
Sun 11:49  Table 5
47   
Poland
Monika Ząbek
Poland
Grzegorz Tabor
Sun 12:04  Table 7
48   
Poland
Marcin Słowik
Poland
Dawid Cempa
Sun 12:05  Table 8

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Poland
Tomasz Sadlik
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Sebastian Czerwony
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Poland
Wojciech Gosk
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Mateusz Sadlik
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Poland
Wojciech Kotowicz
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Ryszard Konieczny
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Poland
Tomasz Sadlik
Poland
Marcin Słowik
Sun 12:54  Table 6
66   
Walk Over
Poland
Grzegorz Tabor
 
67   
Walk Over
Poland
Bartek Karkoszka
 
68   
Walk Over
Poland
Jakub Dobrowolski
 
69   
Poland
Sebastian Czerwony
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 13:10  Table 7
70   
Walk Over
Poland
Tomasz Błażej
 
71   
Walk Over
Poland
Jacek Bieszczad
 
72   
Poland
Wojciech Gosk
Poland
Tomasz Bąk
Sun 12:33  Table 5
73   
Poland
Mateusz Sadlik
Poland
Krzysztof Moskal
Sun 12:34  Table 10
74   
Walk Over
Poland
DANIEL KARKOSZKA
 
75   
Walk Over
Poland
Vladimir Nikolin
 
76   
Poland
Wojciech Kotowicz
Poland
Sławomir Niemiec
Sun 12:05  Table 2
77   
Walk Over
Poland
Paweł Kopeć
 
78   
Walk Over
Poland
Paweł Wróblewski
 
79   
Walk Over
Poland
Kacper Ślenzak
 
80   
Poland
Ryszard Konieczny
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Sun 12:35  Table 3

Winners qualification

Race to 4
81   
Poland
Adam Swadźba
Poland
Michał Szczakuła
Sun 12:47  Table 7
82   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Sun 12:27  Table 6
83   
Poland
Szymon Kural
Wojciech Banek
Sun 12:33  Table 1
84   
Poland
Patryk Peret
Poland
Maciek Auguścik
Sun 12:41  Table 9
85   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Miłosz Domagała
Sun 12:50  Table 2
86   
Poland
Maciej Szybist
Poland
Bartek Bielec
Sun 13:13  Table 1
87   
Poland
Krzysiek Jagiełło
Poland
Michał Matuszczyk
Sun 12:51  Table 8
88   
Poland
Monika Ząbek
Poland
Dawid Cempa
Sun 12:55  Table 5

Loser round 3

Race to 4
89   
Poland
Marcin Słowik
Poland
Grzegorz Tabor
Sun 13:46  Table 6
90   
Poland
Bartek Karkoszka
Poland
Jakub Dobrowolski
Sun 12:57  Table 3
91   
Poland
Mariusz Gołąb
Poland
Tomasz Błażej
Sun 13:50 
92   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Tomasz Bąk
Sun 12:57  Table 4
93   
Poland
Mateusz Sadlik
Poland
DANIEL KARKOSZKA
Sun 13:38  Table 10
94   
Poland
Vladimir Nikolin
Poland
Wojciech Kotowicz
Sun 13:16  Table 9
95   
Poland
Paweł Kopeć
Poland
Paweł Wróblewski
Sun 13:18  Table 5
96   
Poland
Kacper Ślenzak
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Sun 13:22  Table 4

Losers qualification

Race to 4
97   
Poland
Marcin Słowik
Poland
Patryk Peret
Sun 14:29  Table 6
98   
Poland
Jakub Dobrowolski
Wojciech Banek
Sun 13:30  Table 3
99   
Poland
Mariusz Gołąb
Poland
Wojciech Wiśniowski
Sun 13:51  Table 4
100   
Poland
Tomasz Bąk
Poland
Michał Szczakuła
Sun 13:27  Table 2
101   
Poland
DANIEL KARKOSZKA
Poland
Dawid Cempa
Sun 14:29  Table 3
102   
Poland
Vladimir Nikolin
Poland
Krzysiek Jagiełło
Sun 13:51  Table 7
103   
Poland
Paweł Kopeć
Poland
Maciej Szybist
Sun 14:17  Table 5
104   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Miłosz Domagała
Sun 13:47  Table 1

Last sixteen

Race to 4
105   
Poland
Adam Swadźba
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Sun 14:15  Table 1
106   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
DANIEL KARKOSZKA
Sun 14:59  Table 3
107   
Poland
Szymon Kural
Poland
Patryk Peret
Sun 14:50  Table 2
108   
Poland
Maciek Auguścik
Wojciech Banek
Sun 14:37  Table 7
109   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Wojciech Wiśniowski
Sun 14:34  Table 4
110   
Poland
Bartek Bielec
Poland
Vladimir Nikolin
Sun 14:48  Table 1
111   
Poland
Michał Matuszczyk
Poland
Tomasz Bąk
Sun 14:13  Table 2
112   
Poland
Monika Ząbek
Poland
Maciej Szybist
Sun 15:00  Table 5

Quarter final

Race to 4
113   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Ukraine
Nikita Rudenko
Sun 15:32  Table 3
114   
Poland
Szymon Kural
Wojciech Banek
Sun 15:23  Table 2
115   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Poland
Bartek Bielec
Sun 15:38  Table 1
116   
Poland
Tomasz Bąk
Poland
Maciej Szybist
Sun 15:51  Table 2

Semi final

Race to 4
117   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Szymon Kural
Sun 15:58  Table 3
118   
Poland
Bartek Bielec
Poland
Tomasz Bąk
Sun 16:25  Table 1

Final

Race to 4
119   
Poland
Szymon Kural
Poland
Tomasz Bąk
Sun 16:59  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants