Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 23, 2020

XIII Grand Prix Małopolski - 2 eliminacja

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nikita Rudenko
7 (7/0) 47 (35/12)
74%
2 Wojciech Banek
6 (5/1) 44 (29/15)
66%
3 Piotr Bilardoholik Cepil
5 (4/1) 39 (21/18)
54%
3 Szymon Sadlik
6 (5/1) 46 (27/19)
59%
5 Wojciech Gosk
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
5 Tomasz Bąk
4 (3/1) 30 (17/13)
57%
5 Wojciech Wiśniowski
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
5 Mariusz Gołąb
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
9 Michał Szczakuła
3 (2/1) 20 (12/8)
60%
Show more
9 Szymon Kural
5 (3/2) 38 (21/17)
55%
9 Jacek Bieszczad
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
9 Maciej Mróz
5 (3/2) 32 (18/14)
56%
9 Szymon Błażej
5 (3/2) 32 (22/10)
69%
9 Adam Swadźba
5 (3/2) 41 (21/20)
51%
9 Mateusz Sząszor
6 (4/2) 40 (25/15)
63%
9 Kuba Kowalczyk
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
17 Konrad Chrzanowski
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
17 Patryk Peret
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
17 Vladimir Nikolin
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
17 Piotr Bujny
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
17 Radosław Kantor
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
17 Mariusz Błażej
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
17 Jakub Dobrowolski
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
17 Rafał Idzik
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
25 Illia Kyselov
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
25 Piotr Kotowski
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
25 Andrzej Stosur
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Damian Skarżyński
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
25 Marcin Gębala
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
25 Miłosz Szybist
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
25 Sławomir Niemiec
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
25 Maciej Szybist
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
33 Krzysztof Marzec
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
33 Andrzej Skupień
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
33 Paweł Męderak
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Arkadiusz Miś
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
33 Bartosz Król
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
33 Jacek Nowak
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
33 Waldemar Susz
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
33 Kamil Węgrzyn
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
33 Tomasz Błażej
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
33 Grzegorz Bednarek
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Krzysiek Jagiełło
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Sebastian Kulig
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Leon Kukuś
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
Starts Feb 23, 2020, 11:15 AM (local time)
Format Double elimination (45 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer bila
Contact Paweł Męderak (bila.tarnow@op.pl)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Szymon Kural
Walk Over
 
2   
Poland
Jacek Nowak
Ukraine
Nikita Rudenko
R1
Sun 11:30  Table 1
3   
Poland
Konrad Chrzanowski
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Andrzej Stosur
 
5   
Poland
Krzysiek Jagiełło
Walk Over
 
6   
Poland
Radosław Kantor
Poland
Maciej Mróz
Sun 11:30  Table 2
7   
Poland
Andrzej Skupień
Poland
Waldemar Susz
Sun 11:30  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Michał Szczakuła
 
9   
Wojciech Gosk
Walk Over
 
10   
Poland
Kamil Węgrzyn
Poland
Vladimir Nikolin
Sun 11:31  Table 4
11   
Poland
Mariusz Błażej
Ukraine
Illia Kyselov
Sun 11:31  Table 5
12   
Walk Over
Poland
Kuba Kowalczyk
 
13   
Poland
Damian Skarżyński
Walk Over
 
14   
Poland
Patryk Peret
Poland
Adam Swadźba
Sun 11:31  Table 6
15   
Poland
Szymon Sadlik
Poland
Piotr Kotowski
Sun 11:31  Table 7
16   
Walk Over
Poland
Szymon Błażej
 
17   
Poland
Tomasz Błażej
Walk Over
 
18   
Poland
Jakub Dobrowolski
Arkadiusz Miś
Sun 11:32  Table 8
19   
Poland
Sebastian Kulig
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
 
21   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Walk Over
 
22   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Paweł Męderak
Sun 11:32  Table 9
23   
Poland
Maciej Szybist
Poland
Leon Kukuś
Sun 11:32  Table 10
24   
Walk Over
Poland
Mariusz Gołąb
 
25   
Tomasz Bąk
Walk Over
 
26   
Poland
Marcin Gębala
Poland
Sławomir Niemiec
Sun 11:58  Table 2
27   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Piotr Bujny
Sun 11:59  Table 7
28   
Walk Over
Poland
Grzegorz Bednarek
 
29   
Poland
Rafał Idzik
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Miłosz Szybist
 
31   
Poland
Mateusz Sząszor
Poland
Bartosz Król
Sun 11:58  Table 1
32   
Walk Over
Wojciech Banek
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Poland
Szymon Kural
Ukraine
Nikita Rudenko
Sun 12:04  Table 6
34   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Andrzej Stosur
Sun 12:06  Table 8
35   
Poland
Krzysiek Jagiełło
Poland
Maciej Mróz
Sun 12:10  Table 5
36   
Poland
Andrzej Skupień
Poland
Michał Szczakuła
Sun 12:19  Table 3
37   
Wojciech Gosk
Poland
Vladimir Nikolin
Sun 12:48  Table 1
38   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Kuba Kowalczyk
Sun 12:18  Table 10
39   
Poland
Damian Skarżyński
Poland
Patryk Peret
Sun 12:20  Table 9
40   
Poland
Szymon Sadlik
Poland
Szymon Błażej
Sun 12:31  Table 7
41   
Poland
Tomasz Błażej
Poland
Jakub Dobrowolski
Sun 12:32  Table 2
42   
Poland
Sebastian Kulig
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Sun 12:41  Table 4
43   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Poland
Krzysztof Marzec
Sun 12:44  Table 8
44   
Poland
Maciej Szybist
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 12:51  Table 6
45   
Tomasz Bąk
Poland
Marcin Gębala
Sun 12:51  Table 10
46   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Grzegorz Bednarek
Sun 12:53  Table 5
47   
Poland
Rafał Idzik
Poland
Miłosz Szybist
Sun 13:00  Table 9
48   
Poland
Mateusz Sząszor
Wojciech Banek
Sun 13:32  Table 1

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Poland
Jacek Nowak
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Poland
Radosław Kantor
 
52   
Poland
Waldemar Susz
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Kamil Węgrzyn
 
54   
Poland
Mariusz Błażej
Walk Over
 
55   
Walk Over
Poland
Adam Swadźba
 
56   
Poland
Piotr Kotowski
Walk Over
 
57   
Walk Over
Arkadiusz Miś
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Poland
Paweł Męderak
 
60   
Poland
Leon Kukuś
Walk Over
 
61   
Walk Over
Poland
Sławomir Niemiec
 
62   
Poland
Piotr Bujny
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Bartosz Król
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Poland
Jacek Nowak
Poland
Mateusz Sząszor
Sun 14:07  Table 4
66   
Walk Over
Poland
Miłosz Szybist
 
67   
Poland
Radosław Kantor
Poland
Grzegorz Bednarek
Sun 13:33  Table 5
68   
Poland
Waldemar Susz
Poland
Marcin Gębala
Sun 13:13  Table 10
69   
Poland
Kamil Węgrzyn
Poland
Maciej Szybist
Sun 13:57  Table 6
70   
Poland
Mariusz Błażej
Poland
Krzysztof Marzec
Sun 13:31  Table 4
71   
Poland
Adam Swadźba
Poland
Sebastian Kulig
Sun 13:35  Table 9
72   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Tomasz Błażej
Sun 13:17  Table 7
73   
Arkadiusz Miś
Poland
Szymon Błażej
Sun 13:51  Table 3
74   
Walk Over
Poland
Damian Skarżyński
 
75   
Poland
Paweł Męderak
Ukraine
Illia Kyselov
Sun 13:02  Table 3
76   
Poland
Leon Kukuś
Poland
Vladimir Nikolin
Sun 13:47  Table 7
77   
Poland
Sławomir Niemiec
Poland
Andrzej Skupień
Sun 13:03  Table 2
78   
Poland
Piotr Bujny
Poland
Krzysiek Jagiełło
Sun 13:19  Table 8
79   
Walk Over
Poland
Andrzej Stosur
 
80   
Poland
Bartosz Król
Poland
Szymon Kural
Sun 13:58  Table 2

Winners qualification

Race to 5
81   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Konrad Chrzanowski
Sun 14:04  Table 1
82   
Poland
Maciej Mróz
Poland
Michał Szczakuła
Sun 14:03  Table 10
83   
Wojciech Gosk
Poland
Kuba Kowalczyk
Sun 14:14  Table 5
84   
Poland
Patryk Peret
Poland
Szymon Sadlik
Sun 14:15  Table 8
85   
Poland
Jakub Dobrowolski
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Sun 14:20  Table 2
86   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 14:21  Table 7
87   
Tomasz Bąk
Poland
Jacek Bieszczad
Sun 14:23  Table 3
88   
Poland
Rafał Idzik
Wojciech Banek
Sun 14:24  Table 6

Loser round 3

Race to 5
89   
Poland
Mateusz Sząszor
Poland
Miłosz Szybist
Sun 14:43  Table 5
90   
Poland
Radosław Kantor
Poland
Marcin Gębala
Sun 14:25  Table 9
91   
Poland
Maciej Szybist
Poland
Mariusz Błażej
Sun 14:34  Table 10
92   
Poland
Adam Swadźba
Poland
Piotr Kotowski
Sun 14:27  Table 1
93   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Damian Skarżyński
Sun 14:39  Table 4
94   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Vladimir Nikolin
Sun 14:53  Table 9
95   
Poland
Sławomir Niemiec
Poland
Piotr Bujny
Sun 15:03  Table 4
96   
Poland
Andrzej Stosur
Poland
Szymon Kural
Sun 15:03  Table 3

Losers qualification

Race to 5
97   
Poland
Mateusz Sząszor
Poland
Patryk Peret
Sun 15:14  Table 1
98   
Poland
Radosław Kantor
Poland
Kuba Kowalczyk
Sun 15:04  Table 2
99   
Poland
Mariusz Błażej
Poland
Maciej Mróz
Sun 15:18  Table 10
100   
Poland
Adam Swadźba
Poland
Konrad Chrzanowski
Sun 15:15  Table 5
101   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Rafał Idzik
Sun 15:08  Table 6
102   
Poland
Vladimir Nikolin
Poland
Jacek Bieszczad
Sun 16:03  Table 9
103   
Poland
Piotr Bujny
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 15:41  Table 4
104   
Poland
Szymon Kural
Poland
Jakub Dobrowolski
Sun 15:39  Table 3

Last sixteen

Race to 5
105   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Jacek Bieszczad
Sun 16:54  Table 5
106   
Poland
Michał Szczakuła
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 16:28  Table 2
107   
Wojciech Gosk
Poland
Szymon Błażej
Sun 15:38  Table 6
108   
Poland
Szymon Sadlik
Poland
Maciej Mróz
Sun 15:57  Table 7
109   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Mateusz Sząszor
Sun 15:54  Table 1
110   
Poland
Wojciech Wiśniowski
Poland
Szymon Kural
  Table 3
111   
Tomasz Bąk
Poland
Kuba Kowalczyk
Sun 15:36  Table 2
112   
Wojciech Banek
Poland
Adam Swadźba
Sun 15:58  Table 5

Quarter final

Race to 5
113   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Mariusz Gołąb
Sun 17:18  Table 2
114   
Wojciech Gosk
Poland
Szymon Sadlik
Sun 16:41  Table 4
115   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Wojciech Wiśniowski
Sun 17:09  Table 3
116   
Tomasz Bąk
Wojciech Banek
Sun 16:37  Table 1

Semi final

Race to 5
117   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Szymon Sadlik
R2
Sun 17:53  Table 1
118   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Wojciech Banek
Sun 17:59  Table 2

Final

Race to 5
119   
Ukraine
Nikita Rudenko
R2
Wojciech Banek
R2
Sun 18:39  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment