Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 30, 2019

Warsteiner Open Goes 2019 Qualifier

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Alex Montpellier
9 (8/1) 64 (48/16)
75%
0
2 Zoltan Kojsza
8 (7/1) 55 (39/16)
71%
0
3 Tim De Ruyter
8 (6/2) 64 (37/27)
58%
0
3 Morray Dolan
7 (5/2) 53 (34/19)
64%
0
5 Navin Ramkhelawan
7 (4/3) 59 (30/29)
51%
0
5 Chris Pronk
7 (4/3) 48 (29/19)
60%
0
5 Christoph Marien
7 (6/1) 57 (34/23)
60%
0
5 Ciprian Dandu
7 (5/2) 53 (31/22)
58%
0
9 Janice van Gastel
6 (4/2) 46 (24/22)
52%
0
Show more
9 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
6 (5/1) 42 (30/12)
71%
0
9 Noël Bruynooghe
6 (3/3) 43 (26/17)
60%
0
9 Mika van Berkel
SPC Woensel
6 (4/2) 49 (27/22)
55%
0
9 Ramin Ismayilov
5 (2/3) 41 (18/23)
44%
0
9 Michael Seeger
6 (5/1) 40 (27/13)
68%
0
9 Timothy Voortman
6 (4/2) 50 (28/22)
56%
0
9 Johannes Geihe
5 (4/1) 40 (25/15)
63%
0
17 Vincent Peemen
4 (1/3) 28 (12/16)
43%
50
17 Gino De Ruyter
De Distel
6 (3/3) 41 (20/21)
49%
50
17 Ralf Zigahn
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
0
17 Keith Gonesh
SPC Capelle
4 (3/1) 33 (18/15)
55%
50
17 William Gelens
5 (3/2) 35 (17/18)
49%
50
17 Hylco van Oers
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
50
17 Gijs van Westenbrugge
4 (2/2) 33 (14/19)
42%
50
17 Joshua Harkelijn
5 (2/3) 37 (17/20)
46%
50
17 Stein Posthuma
5 (2/3) 40 (17/23)
43%
50
17 Elise Qiu
5 (3/2) 37 (21/16)
57%
0
17 David Elfferich
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
50
17 Stavros Van de Kerkhof
4 (1/3) 34 (15/19)
44%
50
17 Thomas Vanbroekhoven
5 (4/1) 38 (21/17)
55%
50
17 Chris Seville
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
0
17 Mo Al-Refai
5 (2/3) 37 (17/20)
46%
0
17 Radovan Opalic
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
50
33 Kevin van den Brink
4 (1/3) 28 (11/17)
39%
30
65 Patrick Berkenpas
Thurston Rotterdam
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
0
65 Marcel Mouwen
4 (1/3) 29 (11/18)
38%
20
65 Joeri van den Broeck
4 (1/3) 31 (13/18)
42%
20
65 Eddy Vanden Broecke
4 (1/3) 26 (9/17)
35%
20
65 Tom Byloos
4 (1/3) 25 (9/16)
36%
20
65 Fabian Standaert
3 (0/3) 20 (5/15)
25%
20
65 Paul Verbruggen
4 (1/3) 29 (12/17)
41%
20
65 julien Pineau
4 (1/3) 32 (13/19)
41%
20
65 Gregory PEREZ
Billard Club Parisien
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
20
65 peter vandenbussche
3 (0/3) 17 (2/15)
12%
20
65 Angie Vandenbussche
3 (0/3) 17 (2/15)
12%
20
76 Perry Verheijen
4 (0/4) 28 (8/20)
29%
15
76 Paul Buijs
4 (0/4) 31 (11/20)
35%
15
76 Fauzi Halaby
4 (1/3) 27 (10/17)
37%
15
76 Richard Barendregt jr.
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
15
76 Richard Barendregt
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
15
76 Piotr Haraszczuk
4 (1/3) 33 (16/17)
48%
0
76 Quinten Brack
4 (0/4) 26 (6/20)
23%
15
Entry deadline Mar 30, 2019, 11:30 AM (local time)
Starts Mar 30, 2019, 11:30 AM (local time)
Format Round robin (51 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland
Organizer Sport Pub Goes and Railbirds
Contact Vincent Peemen (Info@sportpub.nl, +31 0113-404043)
More info
Sign Up by leaving a message on the Facebook post or in the comments below.

------------------------------------
GENERAL INFORMATION
------------------------------------

In the weekend of 30 and 31 March 2019, Sport Pub Goes will hold its annual open tournament. This tournament will have a prize fund of up to €6200 during the weekend. The Sport Pub Open 2019 will be played on 11 Gabriels tables, which are fitted with Tournament Blue Iwan Simonis cloth and we will be using Super Aramith Pro sets.

During the entire event we will play 10-Ball. On saturday there will be a qualification event with prize money. On sunday we will play the main event. During the whole weekend it will be Alternate Break. We will be using Magic Racks during the main event. We are proud to announce that Ivar Saris has confirmed his participation and will defend their title.

Entry to the Main event on sunday is €75,-. The entry fee for the qualifier on saturday is €25,-. This event is a TOP-event on the Pool Ranking Nederland.

------------------
SATURDAY QUALIFIER
------------------

Date: 30 March 2019
Open: 10:00
Signups close: 10:45
Matches start: 11:00
Entry Fee: €25,-
Max. Entries: 55

Discipline: 10-Ball
Break: Alternate Break, Magic Rack
Racelength: Group phase race to 5
Format: 11 Groups - 33 Winner SKO, 22 Loser SKO
Prizes - Based on 55 Participants:

Winnerbracket:
1st €175,- + Direct Entree
2nd €100,- + Direct Entree
3rd € 50,- + Direct Entree
5th € 25,- + Direct Entree
9th Direct Entree

Loserbracket:
1st € 50,- + Direct Entree
2nd € 25,-

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mika van Berkel 4 3 0 1 16 15 1 0 0 0 0.516 3
2 Radovan Opalic 4 3 0 1 18 15 3 0 0 0 0.545 3
3 Chris Pronk 4 2 0 2 15 11 4 0 0 0 0.577 2
4 Marcel Mouwen 4 1 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 1
5 Piotr Haraszczuk 4 1 0 3 16 17 -1 0 0 0 0.485 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Keith Gonesh 3 3 0 0 15 9 6 1 0 0 0.625 3
2 Morray Dolan 3 2 0 1 13 5 8 1 0 0 0.722 2
3 Vincent Peemen 3 1 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
4 peter vandenbussche 3 0 0 3 2 15 -13 0 0 0 0.118 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gijs van Westenbrugge 3 2 0 1 14 13 1 0 0 0 0.519 2
2 Chris Seville 3 2 0 1 14 10 4 0 0 0 0.583 2
3 Stavros Van de Kerkhof 3 1 0 2 12 13 -1 0 0 0 0.48 1
4 Gregory PEREZ 3 1 0 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Alex Montpellier 4 3 0 1 18 6 12 4 0 0 0.75 3
2 Ralf Zigahn 4 3 0 1 17 10 7 0 0 0 0.63 3
3 Tim De Ruyter 4 3 0 1 15 11 4 1 0 0 0.577 3
4 Tom Byloos 4 1 0 3 9 16 -7 0 0 0 0.36 1
5 Richard Barendregt 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Seeger 4 4 0 0 20 6 14 0 0 0 0.769 4
2 Timothy Voortman 4 3 0 1 18 14 4 1 0 0 0.563 3
3 Noël Bruynooghe 4 2 0 2 17 11 6 1 0 0 0.607 2
4 Eddy Vanden Broecke 4 1 0 3 9 17 -8 0 0 0 0.346 1
5 Richard Barendregt jr. 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Vanbroekhoven 4 4 0 0 20 11 9 3 0 0 0.645 4
2 Mo Al-Refai 4 2 0 2 16 14 2 0 0 0 0.533 2
3 Joshua Harkelijn 4 2 0 2 16 14 2 1 0 0 0.533 2
4 Patrick Berkenpas 4 2 0 2 15 16 -1 0 0 0 0.484 2
5 Perry Verheijen 4 0 0 4 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Zoltan Kojsza 3 3 0 0 15 1 14 0 0 0 0.938 3
2 Hylco van Oers 3 2 0 1 10 10 0 0 0 0 0.5 2
3 Ramin Ismayilov 3 1 0 2 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
4 Fabian Standaert 3 0 0 3 5 15 -10 0 0 0 0.25 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ciprian Dandu 4 3 0 1 18 9 9 1 0 0 0.667 3
2 Janice van Gastel 4 3 0 1 17 13 4 0 0 0 0.567 3
3 Elise Qiu 4 3 0 1 16 10 6 0 0 0 0.615 3
4 Paul Verbruggen 4 1 0 3 12 17 -5 0 0 0 0.414 1
5 Quinten Brack 4 0 0 4 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group I Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Pascal Meulenhoff 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 William Gelens 4 3 0 1 16 12 4 0 0 0 0.571 3
3 Stein Posthuma 4 2 0 2 12 17 -5 0 0 0 0.414 2
4 Joeri van den Broeck 4 1 0 3 13 18 -5 0 0 0 0.419 1
5 Paul Buijs 4 0 0 4 11 20 -9 0 0 0 0.355 0
Group J Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Johannes Geihe 3 3 0 0 15 4 11 0 0 0 0.789 3
2 David Elfferich 3 2 0 1 13 8 5 0 0 0 0.619 2
3 Kevin van den Brink 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1
4 Angie Vandenbussche 3 0 0 3 2 15 -13 0 0 0 0.118 0
Group K Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christoph Marien 4 4 0 0 20 9 11 0 0 0 0.69 4
2 Navin Ramkhelawan 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
3 Gino De Ruyter 4 2 0 2 13 12 1 0 0 0 0.52 2
4 julien Pineau 4 1 0 3 13 19 -6 0 0 0 0.406 1
5 Fauzi Halaby 4 1 0 3 10 17 -7 0 0 0 0.37 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Netherlands
Marcel Mouwen
Netherlands
Mika van Berkel
Sat 11:22  Table 6
2-A   
Netherlands
Chris Pronk
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 12:13  Table 6
3-B   
United Kingdom
Morray Dolan
Netherlands
Keith Gonesh
Sat 11:22  Table 7
4-B   
Netherlands
Vincent Peemen
Belgium
peter vandenbussche
Sat 12:13  Table 7
5-C   
France
Gregory PEREZ
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 11:22  Table 8
6-C   
Netherlands
Stavros Van de Kerkhof
England
Chris Seville
Sat 12:31  Table 8
7-D   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Tim De Ruyter
Sat 11:22  Table 12
8-D   
Netherlands
Richard Barendregt
France
Alex Montpellier
Sat 12:18  Table 12
9-E   
Netherlands
Eddy Vanden Broecke
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Sat 11:22  Table 13
10-E   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Michael Seeger
Sat 12:17  Table 13
11-F   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Sat 11:22  Table 14
12-F   
Netherlands
Mo El-Rafai
Netherlands
Perry Verheijen
Sat 12:22  Table 14
13-G   
Hungary
Zoltan Kojsza
Belgium
Fabian Standaert
Sat 11:22  Table 15
14-G   
Netherlands
Hylco van Oers
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Sat 11:57  Table 15
15-H   
Romania
Ciprian Dandu
Netherlands
Quinten Brack
Sat 11:22  Table 16
16-H   
Netherlands
Janice van Gastel
Netherlands
Elise Qiu
Sat 12:13  Table 16
17-I   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Paul Buijs
Sat 11:22  Table 17
18-I   
Belgium
Joeri van den Broeck
Netherlands
William Gelens
Sat 12:02  Table 17
19-J   
Belgium
Angie Vandenbussche
Netherlands
Kevin van den Brink
Sat 11:22  Table 18
20-J   
Netherlands
David Elfferich
Germany
Johannes Geihe
Sat 12:07  Table 18
21-K   
Netherlands
Fauzi Halaby
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sat 11:22  Table 19
22-K   
Belgium
Christoph Marien
Belgium
Gino De Ruyter
Sat 12:11  Table 19

Round 2

Race to 5
23-A   
Netherlands
Mika van Berkel
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 13:44  Table 6
24-A   
Netherlands
Marcel Mouwen
France
Radovan Opalic
Sat 12:56  Table 6
25-B   
United Kingdom
Morray Dolan
Belgium
peter vandenbussche
Sat 12:59  Table 7
26-B   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 13:29  Table 7
27-C   
France
Gregory PEREZ
England
Chris Seville
Sat 13:23  Table 8
28-C   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Stavros Van de Kerkhof
Sat 14:20  Table 8
29-D   
Netherlands
Tim De Ruyter
France
Alex Montpellier
Sat 13:55  Table 12
30-D   
Netherlands
Ralf Zigahn
Belgium
Tom Byloos
Sat 12:55  Table 12
31-E   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Netherlands
Michael Seeger
Sat 13:45  Table 13
32-E   
Netherlands
Eddy Vanden Broecke
Belgium
Noël Bruynooghe
Sat 13:20  Table 13
33-F   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Netherlands
Perry Verheijen
Sat 13:40  Table 14
34-F   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sat 13:04  Table 14
35-G   
Hungary
Zoltan Kojsza
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Sat 12:47  Table 15
36-G   
Belgium
Fabian Standaert
Netherlands
Hylco van Oers
Sat 13:25  Table 15
37-H   
Netherlands
Quinten Brack
Netherlands
Elise Qiu
Sat 14:10  Table 16
38-H   
Romania
Ciprian Dandu
Netherlands
Paul Verbruggen
Sat 13:15  Table 16
39-I   
Netherlands
Paul Buijs
Netherlands
William Gelens
Sat 14:08  Table 17
40-I   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Stein Posthuma
Sat 13:05  Table 17
41-J   
Belgium
Angie Vandenbussche
Germany
Johannes Geihe
Sat 12:58  Table 18
42-J   
Netherlands
Kevin van den Brink
Netherlands
David Elfferich
Sat 13:32  Table 18
43-K   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Belgium
Gino De Ruyter
Sat 14:22  Table 19
44-K   
Netherlands
Fauzi Halaby
France
julien Pineau
Sat 13:13  Table 19

Round 3

Race to 5
45-A   
Belgium
Piotr Haraszczuk
France
Radovan Opalic
Sat 14:33  Table 6
46-A   
Netherlands
Mika van Berkel
Netherlands
Chris Pronk
Sat 15:15  Table 6
47-B   
United Kingdom
Morray Dolan
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 14:44  Table 7
48-B   
Belgium
peter vandenbussche
Netherlands
Keith Gonesh
Sat 15:14  Table 7
49-C   
France
Gregory PEREZ
Netherlands
Stavros Van de Kerkhof
Sat 15:09  Table 8
50-C   
England
Chris Seville
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 15:47  Table 7
51-D   
France
Alex Montpellier
Belgium
Tom Byloos
Sat 14:20  Table 12
52-D   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Richard Barendregt
Sat 14:54  Table 12
53-E   
Netherlands
Michael Seeger
Belgium
Noël Bruynooghe
Sat 14:08  Table 13
54-E   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Netherlands
Timothy Voortman
Sat 14:49  Table 13
55-F   
Netherlands
Perry Verheijen
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sat 15:11  Table 14
56-F   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Netherlands
Mo El-Rafai
Sat 14:12  Table 14
57-G   
Hungary
Zoltan Kojsza
Netherlands
Hylco van Oers
Sat 14:11  Table 15
58-G   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Belgium
Fabian Standaert
Sat 14:50  Table 15
59-H   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Paul Verbruggen
Sat 14:58  Table 16
60-H   
Netherlands
Quinten Brack
Netherlands
Janice van Gastel
Sat 15:48  Table 15
61-I   
Netherlands
William Gelens
Netherlands
Stein Posthuma
Sat 15:06  Table 17
62-I   
Netherlands
Paul Buijs
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 15:48  Table 13
63-J   
Belgium
Angie Vandenbussche
Netherlands
David Elfferich
Sat 14:41  Table 18
64-J   
Germany
Johannes Geihe
Netherlands
Kevin van den Brink
Sat 15:29  Table 18
65-K   
Belgium
Gino De Ruyter
France
julien Pineau
Sat 14:57  Table 19
66-K   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Belgium
Christoph Marien
Sat 15:29  Table 19

Round 4

Race to 5
67-A   
France
Radovan Opalic
Netherlands
Chris Pronk
Sat 16:15  Table 8
68-A   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 15:57  Table 6
69-D   
Belgium
Tom Byloos
Netherlands
Richard Barendregt
Sat 16:11  Table 12
70-D   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Ralf Zigahn
Sat 15:29  Table 12
71-E   
Belgium
Noël Bruynooghe
Netherlands
Timothy Voortman
Sat 16:31  Table 15
72-E   
Netherlands
Michael Seeger
Netherlands
Eddy Vanden Broecke
Sat 16:30  Table 6
73-F   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Mo El-Rafai
Sat 16:38  Table 14
74-F   
Netherlands
Perry Verheijen
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 15:54  Table 14
75-H   
Netherlands
Paul Verbruggen
Netherlands
Janice van Gastel
Sat 16:37  Table 17
76-H   
Netherlands
Elise Qiu
Romania
Ciprian Dandu
Sat 15:58  Table 16
77-I   
Netherlands
Stein Posthuma
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 16:55  Table 13
78-I   
Netherlands
William Gelens
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sat 15:59  Table 17
79-K   
France
julien Pineau
Belgium
Christoph Marien
Sat 16:13  Table 19
80-K   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Fauzi Halaby
Sat 15:59  Table 18

Round 5

Race to 5
81-A   
Netherlands
Chris Pronk
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 17:20  Table 12
82-A   
France
Radovan Opalic
Netherlands
Mika van Berkel
Sat 17:20  Table 6
83-D   
Netherlands
Richard Barendregt
Netherlands
Ralf Zigahn
Sat 16:52  Table 7
84-D   
Belgium
Tom Byloos
Netherlands
Tim De Ruyter
Sat 16:50  Table 12
85-E   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Eddy Vanden Broecke
Sat 17:33  Table 15
86-E   
Belgium
Noël Bruynooghe
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Sat 17:33  Table 19
87-F   
Netherlands
Mo El-Rafai
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 17:15  Table 14
88-F   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Sat 17:15  Table 16
89-H   
Netherlands
Janice van Gastel
Romania
Ciprian Dandu
Sat 17:56  Table 18
90-H   
Netherlands
Paul Verbruggen
Netherlands
Quinten Brack
Sat 17:56  Table 12
91-I   
Belgium
Joeri van den Broeck
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sat 17:45  Table 13
92-I   
Netherlands
Stein Posthuma
Netherlands
Paul Buijs
Sat 17:45  Table 7
93-K   
Belgium
Christoph Marien
Netherlands
Fauzi Halaby
Sat 16:55  Table 19
94-K   
France
julien Pineau
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sat 16:56  Table 18

Last sixtyfour

Race to 6
95   
Hungary
Zoltan Kojsza
Random draw
 
96   
Netherlands
Kevin van den Brink
Belgium
Gino De Ruyter
Sat 19:44 
97   
Netherlands
Ralf Zigahn
Group E no 5
 
98   
Netherlands
Timothy Voortman
Group D no 2
 
99   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Random draw
 
100   
Netherlands
Mo El-Rafai
Group K no 3
 
101   
Romania
Ciprian Dandu
Group I no 4
 
102   
Netherlands
Vincent Peemen
Group C no 1
 
103   
Germany
Johannes Geihe
Random draw
 
104   
Netherlands
Stein Posthuma
Group H no 3
 
105   
United Kingdom
Morray Dolan
Group G no 4
 
106   
England
Chris Seville
Group A no 2
 
107   
France
Radovan Opalic
Group C no 5
 
108   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Group B no 2
 
109   
Belgium
Christoph Marien
Group F no 4
 
110   
Netherlands
Elise Qiu
Group E no 1
 
111   
Netherlands
Mika van Berkel
Random draw
 
112   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Group C no 3
 
113   
Netherlands
David Elfferich
Group K no 5
 
114   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Group F no 2
 
115   
Netherlands
Keith Gonesh
Group J no 5
 
116   
Netherlands
Tim De Ruyter
Group G no 2
 
117   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Group D no 4
 
118   
Belgium
Noël Bruynooghe
Group H no 1
 
119   
France
Alex Montpellier
Random draw
 
120   
Netherlands
Stavros Van de Kerkhof
Group E no 3
 
121   
Netherlands
Janice van Gastel
Group B no 4
 
122   
Netherlands
Hylco van Oers
Group J no 1
 
123   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Group H no 5
 
124   
Netherlands
Chris Pronk
Group I no 2
 
125   
Netherlands
Michael Seeger
Group A no 4
 
126   
Netherlands
William Gelens
Group K no 1
 

Last thirtytwo

Race to 6
127   
Hungary
Zoltan Kojsza
Belgium
Gino De Ruyter
Sat 20:32  Table 12
128   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Timothy Voortman
Sat 19:47  Table 18
129   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Mo El-Rafai
 
130   
Romania
Ciprian Dandu
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 19:57  Table 17
131   
Germany
Johannes Geihe
Netherlands
Stein Posthuma
Sat 19:47  Table 16
132   
United Kingdom
Morray Dolan
England
Chris Seville
 
133   
France
Radovan Opalic
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Sat 19:47  Table 15
134   
Belgium
Christoph Marien
Netherlands
Elise Qiu
Sat 19:47  Table 14
135   
Netherlands
Mika van Berkel
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
136   
Netherlands
David Elfferich
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sat 19:47  Table 13
137   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Tim De Ruyter
Sat 19:47  Table 17
138   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Belgium
Noël Bruynooghe
Sat 19:47  Table 19
139   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Stavros Van de Kerkhof
Sat 19:48  Table 12
140   
Netherlands
Janice van Gastel
Netherlands
Hylco van Oers
Sat 20:14  Table 19
141   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Netherlands
Chris Pronk
Sat 20:14  Table 18
142   
Netherlands
Michael Seeger
Netherlands
William Gelens
Sat 20:29  Table 14

Last sixteen

Race to 6
143   
Hungary
Zoltan Kojsza
Netherlands
Timothy Voortman
Sat 21:23  Table 17
144   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Romania
Ciprian Dandu
Sat 21:23  Table 12
145   
Germany
Johannes Geihe
United Kingdom
Morray Dolan
Sat 20:51  Table 13
146   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Belgium
Christoph Marien
Sat 21:06  Table 15
147   
Netherlands
Mika van Berkel
Netherlands
Navin Ramkhelawan
  Table 14
148   
Netherlands
Tim De Ruyter
Belgium
Noël Bruynooghe
Sat 20:49  Table 16
149   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Janice van Gastel
Sat 21:26  Table 19
150   
Netherlands
Chris Pronk
Netherlands
Michael Seeger
Sat 21:45  Table 13

Quarter final

Race to 6
151   
Hungary
Zoltan Kojsza
Romania
Ciprian Dandu
Sat 22:50  Table 12
152   
United Kingdom
Morray Dolan
Belgium
Christoph Marien
Sat 22:07  Table 16
153   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Tim De Ruyter
Sat 22:07  Table 19
154   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Chris Pronk
Sat 22:29  Table 17

Semi final

Race to 6
155   
Hungary
Zoltan Kojsza
United Kingdom
Morray Dolan
Sat 23:40  Table 12
156   
Netherlands
Tim De Ruyter
France
Alex Montpellier
Sat 23:31  Table 19

Final

Race to 6
157   
Hungary
Zoltan Kojsza
France
Alex Montpellier
Sun 00:41  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment