Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 1, 2021

Viikkokilpailu (talvi rg) 2/13

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Antti Heilakka
5 (5/0) 31 (20/11)
65%
10
2 Ville Leppä
5 (4/1) 26 (19/7)
73%
8
3 Heikki Pietilä
5 (4/1) 25 (16/9)
64%
6
3 Lenni Auresto
5 (4/1) 33 (19/14)
58%
6
5 Ville Kurki
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
3
5 Mikko Anttila Sr
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
3
5 Timo Kaartinen
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
3
5 Vesa Nurmi
5 (3/2) 22 (10/12)
45%
3
9 Niko Savolainen
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
1
Show more
9 Julia Kuutti
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
1
9 mikko silfverberg
3 (1/2) 15 (8/7)
53%
1
9 Tuomo Malinen
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
1
13 Jarkko Anttonen
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
1
13 Jani Pekkola
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
1
13 Petri Saarinen
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
1
13 Toni Laamanen
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
1
17 Jussi Nieminen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
17 Qäser Younis
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
1
17 Nikita Penttinen
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
1
17 Kimmo Anttinen
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
1
Entry deadline Dec 1, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Dec 1, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Talvikauden 2021-2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Talvikauden 2021-2022 rankingjakso kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Petri Saarinen
Wed 17:32  Table 3
2   
Finland
mikko silfverberg
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
4   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Jussi Nieminen
Wed 17:32  Table 2
5   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Heikki Pietilä
Wed 17:32  Table 1
6   
Finland
Jarkko Anttonen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Niko Savolainen
 
8   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Ville Kurki
Wed 17:35  Table 7

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Kimmo Anttinen
Finland
Lenni Auresto
Wed 18:20  Table 3
10   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Jani Pekkola
Wed 17:32  Table 4
11   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 17:32  Table 5
12   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Antti Heilakka
Wed 18:15  Table 2
13   
Finland
Vesa Nurmi
Finland
Heikki Pietilä
Wed 18:39  Table 2
14   
Finland
Jarkko Anttonen
Finland
Tuomo Malinen
Wed 17:32  Table 6
15   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Niko Savolainen
Wed 17:35  Table 8
16   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Ville Leppä
Wed 18:50  Table 4

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Petri Saarinen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 19:52  Table 4
18   
Walk Over
Finland
Niko Savolainen
 
19   
Walk Over
Finland
Jarkko Anttonen
 
20   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Vesa Nurmi
Wed 19:33  Table 7
21   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Nikita Penttinen
Wed 18:39  Table 1
22   
Walk Over
Finland
Toni Laamanen
 
23   
Walk Over
Finland
Jani Pekkola
 
24   
Finland
Ville Kurki
Finland
Kimmo Anttinen
Wed 19:02  Table 3

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Petri Saarinen
Finland
Niko Savolainen
Wed 20:35  Table 4
26   
Finland
Jarkko Anttonen
Finland
Vesa Nurmi
Wed 20:14  Table 2
27   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Toni Laamanen
Wed 19:33  Table 1
28   
Finland
Jani Pekkola
Finland
Ville Kurki
Wed 19:33  Table 3

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Lenni Auresto
Finland
mikko silfverberg
Wed 19:02  Table 5
30   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Antti Heilakka
Wed 19:02  Table 6
31   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Tuomo Malinen
Wed 19:34  Table 2
32   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Ville Leppä
Wed 19:52  Table 5

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Niko Savolainen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 21:14  Table 1
34   
Finland
Vesa Nurmi
Finland
mikko silfverberg
Wed 21:00  Table 2
35   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Mikko Anttila Sr
Wed 20:14  Table 1
36   
Finland
Ville Kurki
Finland
Tuomo Malinen
Wed 20:14  Table 3

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Ville Kurki
Wed 21:27  Table 2
38   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Mikko Anttila Sr
Wed 21:27  Table 3
39   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Timo Kaartinen
Wed 21:50  Table 1
40   
Finland
Ville Leppä
R1
Finland
Vesa Nurmi
Wed 21:27  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Antti Heilakka
Wed 22:16  Table 2
42   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Ville Leppä
Wed 22:26  Table 1

Final

Race to 4
43   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Ville Leppä
Wed 23:03  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants