Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 12, 2021

Viikkokilpailu (kesä rg) 13/14

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Miika Virtanen
6 (5/1) 23 (15/8)
65%
10
2 Julia Kuutti
6 (5/1) 24 (17/7)
71%
8
3 Lenni Auresto
5 (4/1) 21 (12/9)
57%
6
3 Jussi Saarholm
5 (4/1) 19 (13/6)
68%
6
5 Turkka Salmela
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
3
5 Samu Parilo
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
3
5 mikko silfverberg
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
3
5 Qäser Younis
6 (4/2) 21 (14/7)
67%
3
9 Jukka Tähtinen
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
1
Show more
9 Niko Tuominen
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
1
9 Jussi Nieminen
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
1
9 Timo Arminen
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
1
13 Timo Kaartinen
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
1
13 Olli Salonen
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Kennet Gadd
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
1
13 Tuomo Malinen
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
1
17 Tanja Koski
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Jenna Jokinen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
17 Marko Myllymäki
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
1
17 Nora Myllymäki
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Yrjö Tuovinen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
1
17 Janne Steenroos
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
17 Pasi Lampinen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 janne Ikävalko
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
1
Entry deadline Aug 12, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Aug 12, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Kesäkauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
// VIIKKOKILPAILUFINAALI PELATAAN 28.8. !

Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen. MAX 24 PELAAJAA! (Määrää nostettu ison kysynnän vuoksi)

Kesäkauden ranking sijoittuu ajalle 23.5.-22.8. ja kestää yhteensä 14 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Samu Parilo
Finland
Jenna Jokinen
Thu 17:32  Table 7
2   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Tanja Koski
Thu 17:32  Table 2
3   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Jukka Tähtinen
Thu 17:32  Table 3
4   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Julia Kuutti
Thu 17:32  Table 1
5   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Janne Steenroos
Thu 17:32  Table 4
6   
Finland
Timo Arminen
Finland
janne Ikävalko
Thu 17:32  Table 5
7   
Finland
Pasi Lampinen
Finland
Olli Salonen
Thu 17:32  Table 6
8   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Niko Tuominen
Thu 17:32  Table 8

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Samu Parilo
Thu 18:08  Table 7
10   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Tuomo Malinen
R1
Thu 17:48  Table 2
11   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Yrjö Tuovinen
Thu 18:17  Table 3
12   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Kennet Gadd
Thu 18:10  Table 1
13   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Jussi Saarholm
Thu 18:17  Table 4
14   
Finland
janne Ikävalko
Finland
Miika Virtanen
Thu 18:03  Table 5
15   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Olli Salonen
Thu 18:26  Table 6
16   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Turkka Salmela
Thu 18:24  Table 8

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Jenna Jokinen
Pakistan
Qäser Younis
Thu 19:27  Table 8
18   
Finland
Tanja Koski
Finland
Olli Salonen
Thu 19:10  Table 6
19   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
janne Ikävalko
Thu 18:51  Table 5
20   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Timo Kaartinen
Thu 18:52  Table 4
21   
Finland
Janne Steenroos
Finland
Kennet Gadd
Thu 18:47  Table 1
22   
Finland
Timo Arminen
Finland
Yrjö Tuovinen
Thu 19:23  Table 3
23   
Finland
Pasi Lampinen
Finland
Tuomo Malinen
Thu 18:31  Table 2
24   
Finland
Niko Tuominen
R1
Finland
Marko Myllymäki
Thu 18:47  Table 7

Loser round 2

Race to 3
25   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Olli Salonen
Thu 20:04  Table 6
26   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Timo Kaartinen
Thu 19:26  Table 4
27   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Timo Arminen
Thu 20:37  Table 3
28   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Niko Tuominen
Thu 19:23  Table 7

Winners qualification

Race to 3
29   
Finland
Samu Parilo
Finland
Lenni Auresto
Thu 19:15  Table 2
30   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Julia Kuutti
Thu 19:41  Table 1
31   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Miika Virtanen
Thu 19:26  Table 5
32   
Finland
mikko silfverberg
Finland
Turkka Salmela
R1
Thu 19:48  Table 4

Losers qualification

Race to 3
33   
Pakistan
Qäser Younis
R1
Finland
Jussi Nieminen
Thu 20:51  Table 4
34   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Samu Parilo
Thu 20:15  Table 1
35   
Finland
Timo Arminen
Finland
mikko silfverberg
Thu 21:36  Table 3
36   
Finland
Niko Tuominen
Finland
Miika Virtanen
Thu 20:16  Table 2

Quarter final

Race to 3
37   
Finland
Lenni Auresto
Finland
mikko silfverberg
R1
Thu 22:10  Table 3
38   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Samu Parilo
Thu 21:46  Table 1
39   
Finland
Jussi Saarholm
Pakistan
Qäser Younis
Thu 21:46  Table 2
40   
Finland
Turkka Salmela
Finland
Miika Virtanen
Thu 21:46  Table 4

Semi final

Race to 3
41   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Julia Kuutti
Thu 22:49  Table 1
42   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Miika Virtanen
R2
Thu 22:28  Table 2

Final

Race to 3
43   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Miika Virtanen
Thu 23:08  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants