Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 28, 2021

VIIKKOKISAT 9-PALLO 28.9.2021 (SYKSY21) 7/16

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Riku Romppanen
5 (5/0) 26 (20/6)
77%
10
2 Matti Hiltunen
5 (4/1) 31 (18/13)
58%
8
3 Lenni Auresto
4 (3/1) 25 (14/11)
56%
6
3 Toni Jokinen
4 (3/1) 23 (12/11)
52%
6
5 Toni Laamanen
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
3
5 Arthur Herranen
6 (4/2) 39 (21/18)
54%
3
5 Janika Ström
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
3
5 Petri Hakolampi
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
3
9 Leevi Auresto
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
1
Show more
9 Seppo Virtaranta
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
1
9 Sami Foudila
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
9 Tomi Mantere
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
1
13 Akseli Hannukkala
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
13 Sebastian Lindholm
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Joni Veteläinen
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
13 Juha Lähteenmäki
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
17 Mika Herranen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Mika Rönn
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
Entry deadline Sep 28, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Sep 28, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskausi 2021
Organizer Tuusulan Keilahalli
Contact Antti Silvennoinen
More info
Tervetuloa Tuusulan Keilahallille pelaamaan viikkokisoja.

Pelimuoto: 9-pallo/8-pallo, vuoroviikoin, vuoroaloituksin, aloittaja arvotaan
Voittomäärä: 3-5 voittoon tasoituksilla
Pöydät: 8 kpl Dynamic III
Kaavio: Tuplaeliminaatio + 4-16 cup
Osallistujamäärä: minimissään 8 pelaajaa
Osallistumismaksu: 10 €, josta 1 € viikkokisojen jaksofinaaliin
Palkinnot: Jaetaan 2-4 parhaalle

Ilmoittautuminen: Cuescoren kautta tai 0504330606.

HUOM!!!
Turnaus alkaa tiistaisin klo 17.30
Viikkokisojen jaksofinaalit 3-4 kuukauden välein
- Jaksofinaaleihin osallistumisoikeus on vähintään 3 viikkokisaan jakson aikana osallistuneilla

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Joni Veteläinen
Walk Over
 
2   
Finland
Mika Herranen
Finland
Leevi Auresto
Tue 17:33  Table 1
3   
Finland
Toni Jokinen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Petri Hakolampi
 
5   
Finland
Seppo Virtaranta
Walk Over
 
6   
Walk Over
Finland
Tomi Mantere
 
7   
Finland
Riku Romppanen
Walk Over
 
8   
Walk Over
Finland
Akseli Hannukkala
 
9   
Finland
Sami Foudila
Walk Over
 
10   
Walk Over
Finland
Sebastian Lindholm
 
11   
Finland
Matti Hiltunen
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Toni Laamanen
 
13   
Finland
Juha Lähteenmäki
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Lenni Auresto
 
15   
Finland
Mika Rönn
Arthur Herranen
R1
Tue 17:33  Table 2
16   
Walk Over
Finland
Janika Ström
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Leevi Auresto
Tue 18:02  Table 1
18   
Finland
Toni Jokinen
Finland
Petri Hakolampi
Tue 17:42  Table 8
19   
Finland
Seppo Virtaranta
Finland
Tomi Mantere
Tue 17:33  Table 3
20   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Akseli Hannukkala
Tue 17:33  Table 4
21   
Finland
Sami Foudila
Finland
Sebastian Lindholm
Tue 17:33  Table 5
22   
Finland
Matti Hiltunen
Finland
Toni Laamanen
Tue 17:34  Table 6
23   
Finland
Juha Lähteenmäki
Finland
Lenni Auresto
Tue 17:33  Table 7
24   
Arthur Herranen
Finland
Janika Ström
Tue 18:05  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Finland
Mika Herranen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Finland
Mika Rönn
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Finland
Mika Herranen
Arthur Herranen
Tue 18:39  Table 2
34   
Walk Over
Finland
Juha Lähteenmäki
 
35   
Walk Over
Finland
Toni Laamanen
 
36   
Walk Over
Finland
Sebastian Lindholm
 
37   
Walk Over
Finland
Akseli Hannukkala
 
38   
Walk Over
Finland
Seppo Virtaranta
 
39   
Walk Over
Finland
Petri Hakolampi
 
40   
Finland
Mika Rönn
R1
Finland
Joni Veteläinen
R1
Tue 18:48  Table 5

Winners qualification

Race to 4
41   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Toni Jokinen
Tue 18:47  Table 1
42   
Finland
Tomi Mantere
Finland
Riku Romppanen
Tue 18:10  Table 2
43   
Finland
Sami Foudila
Finland
Matti Hiltunen
Tue 18:17  Table 6
44   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Janika Ström
Tue 18:40  Table 4

Loser round 3

Race to 4
45   
Arthur Herranen
Finland
Juha Lähteenmäki
Tue 19:08  Table 2
46   
Finland
Toni Laamanen
R1
Finland
Sebastian Lindholm
Tue 18:17  Table 7
47   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Seppo Virtaranta
Tue 18:14  Table 8
48   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Joni Veteläinen
Tue 19:20  Table 6

Losers qualification

Race to 4
49   
Arthur Herranen
Finland
Tomi Mantere
Tue 19:34  Table 2
50   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Leevi Auresto
Tue 19:23  Table 1
51   
Finland
Seppo Virtaranta
Finland
Janika Ström
Tue 19:16  Table 4
52   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Sami Foudila
Tue 19:50  Table 6

Quarter final

Race to 4
53   
Finland
Toni Jokinen
Arthur Herranen
R1
Tue 20:17  Table 1
54   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Toni Laamanen
Tue 20:17  Table 2
55   
Finland
Matti Hiltunen
Finland
Janika Ström
Tue 20:17  Table 4
56   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Petri Hakolampi
Tue 20:17  Table 6

Semi final

Race to 4
57   
Finland
Toni Jokinen
Finland
Riku Romppanen
Tue 20:55  Table 1
58   
Finland
Matti Hiltunen
Finland
Lenni Auresto
Tue 20:55  Table 6

Final

Race to 4
59   
Finland
Riku Romppanen
R2
Finland
Matti Hiltunen
Tue 21:32  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants