Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 24, 2019

V Turniej Amatorskiej Ligi Bilardowej La Sezam 2019

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Karol Nowacki
4 (4/0) 19 (16/3)
84%
1 Paweł Szczerbo
4 (4/0) 20 (16/4)
80%
1 Mariusz Andrzejczak
3 (3/0) 18 (12/6)
67%
1 Dariusz Krzyszkowski
3 (3/0) 15 (12/3)
80%
1 Krzysztof Wróbel
4 (4/0) 16 (16/0)
100%
1 Szymon Wołoszyn
3 (3/0) 16 (12/4)
75%
1 Kamil Gmur
4 (4/0) 18 (16/2)
89%
1 Radosław Misiewicz
4 (4/0) 19 (16/3)
84%
9 Maciek Mandżak
4 (3/1) 17 (12/5)
71%
Show more
9 Konrad Szeląg
4 (3/1) 19 (14/5)
74%
9 Łukasz Krzemień
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
9 Konstantyn Demchuk
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
9 Piotr Berczyński
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
9 Rafał Wojciechowski
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
9 Michał Masłowski
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
9 Andrzej Stolarczyk
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
17 Bartek Bąk
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
17 Aleksander Chowaniec
4 (2/2) 19 (11/8)
58%
17 Dawid Adamkiewicz
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
17 Marcin Szczurowski
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
17 Michał Grudziński
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
17 Paweł Jaciów
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
17 Adam Barczyński
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
17 Patryk Kowal
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
25 Piotr Sławenta
4 (1/3) 19 (5/14)
26%
25 Krzysztof Hofman
3 (0/3) 12 (0/12)
0%
25 Maciej Rybarczyk
4 (1/3) 21 (6/15)
29%
25 Jacek Barteczek
4 (1/3) 19 (5/14)
26%
25 Robert Baylis
4 (1/3) 22 (10/12)
45%
25 Maciek Stasiak
4 (1/3) 21 (7/14)
33%
25 Bartek Piechowiak
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
25 Mariusz Nowicki
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
33 Paweł Szymański
4 (0/4) 21 (5/16)
24%
33 Włodzimierz Grozik
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
33 Piotr Skibicki
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
33 Dawid Rejniak
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
33 Oleksandr Tyshchenko
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
Starts Mar 24, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (37 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Nowacki 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Konrad Szeląg 4 3 0 1 14 5 9 0 0 0 0.737 3
3 Adam Barczyński 4 2 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 2
4 Jacek Barteczek 4 1 0 3 5 14 -9 0 0 0 0.263 1
5 Paweł Szymański 4 0 0 4 5 16 -11 0 0 0 0.238 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Szymon Wołoszyn 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Konstantyn Demchuk 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 2
3 Paweł Jaciów 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Mariusz Nowicki 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paweł Szczerbo 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Michał Masłowski 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 3
3 Dawid Adamkiewicz 4 2 0 2 11 9 2 0 0 0 0.55 2
4 Maciek Stasiak 4 1 0 3 7 14 -7 0 0 0 0.333 1
5 Włodzimierz Grozik 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Piotr Berczyński 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
3 Marcin Szczurowski 4 2 0 2 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Robert Baylis 4 1 0 3 10 12 -2 0 0 0 0.455 1
5 Piotr Skibicki 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Gmur 4 4 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
2 Łukasz Krzemień 4 3 0 1 12 7 5 0 0 0 0.632 3
3 Aleksander Chowaniec 4 2 0 2 11 8 3 0 0 0 0.579 2
4 Piotr Sławenta 4 1 0 3 5 14 -9 0 0 0 0.263 1
5 Oleksandr Tyshchenko 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dariusz Krzyszkowski 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Andrzej Stolarczyk 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Michał Grudziński 3 1 0 2 9 8 1 0 0 0 0.529 1
4 Krzysztof Hofman 3 0 0 3 0 12 -12 0 0 0 0 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Andrzejczak 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 3
2 Rafał Wojciechowski 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 2
3 Bartek Bąk 3 1 0 2 9 8 1 0 0 0 0.529 1
4 Bartek Piechowiak 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Wróbel 4 4 0 0 16 0 16 0 0 0 1 4
2 Maciek Mandżak 4 3 0 1 12 5 7 0 0 0 0.706 3
3 Patryk Kowal 4 2 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 2
4 Maciej Rybarczyk 4 1 0 3 6 15 -9 0 0 0 0.286 1
5 Dawid Rejniak 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Adam Barczyński
Sun 11:06 
2-A   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Paweł Szymański
Sun 11:06 
3-B   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Paweł Jaciów
Sun 11:06 
4-B   
Poland
Szymon Wołoszyn
Poland
Mariusz Nowicki
Sun 11:06 
5-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 11:06 
6-C   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Michał Masłowski
Sun 11:07 
7-D   
Poland
Marcin Szczurowski
Poland
Piotr Berczyński
Sun 11:07 
8-D   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Piotr Skibicki
Sun 11:07 
9-E   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 11:07 
10-E   
Poland
Kamil Gmur
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 11:07 
11-F   
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 11:07 
12-F   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:07 
13-G   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Bartek Bąk
Sun 11:07 
14-G   
Poland
Rafał Wojciechowski
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 11:07 
15-H   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 11:52 
16-H   
Poland
Dawid Rejniak
Poland
Maciej Rybarczyk
Sun 11:36 

Round 2

Race to 4
17-A   
Poland
Adam Barczyński
Poland
Paweł Szymański
Sun 12:03 
18-A   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Jacek Barteczek
Sun 12:38 
19-B   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Mariusz Nowicki
Sun 12:15 
20-B   
Poland
Paweł Jaciów
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 12:46 
21-C   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Michał Masłowski
Sun 13:21 
22-C   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 12:02 
23-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Piotr Skibicki
Sun 11:54 
24-D   
Poland
Marcin Szczurowski
England
Robert Baylis
Sun 13:31 
25-E   
Poland
Aleksander Chowaniec
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 11:46 
26-E   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 11:49 
27-F   
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Poland
Michał Grudziński
Sun 12:28 
28-F   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:13 
29-G   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:08 
30-G   
Poland
Bartek Bąk
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 12:07 
31-H   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Maciej Rybarczyk
Sun 13:43 
32-H   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Patryk Kowal
Sun 14:40 

Round 3

Race to 4
33-A   
Poland
Paweł Szymański
Poland
Jacek Barteczek
Sun 13:04 
34-A   
Poland
Adam Barczyński
Germany
Karol Nowacki
Sun 12:58 
35-B   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 14:40 
36-B   
Poland
Mariusz Nowicki
Poland
Paweł Jaciów
Sun 13:38 
37-C   
Poland
Michał Masłowski
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 15:38 
38-C   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 15:12 
39-D   
Poland
Piotr Skibicki
England
Robert Baylis
Sun 14:38 
40-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:24 
41-E   
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 14:04 
42-E   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Kamil Gmur
Sun 13:32 
43-F   
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 13:01 
44-F   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 13:18 
45-G   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 12:53 
46-G   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Bartek Bąk
Sun 13:25 
47-H   
Poland
Maciej Rybarczyk
Poland
Patryk Kowal
Sun 12:54 
48-H   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Dawid Rejniak
Sun 13:21 

Round 4

Race to 4
49-A   
Poland
Jacek Barteczek
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:45 
50-A   
Poland
Paweł Szymański
Poland
Konrad Szeląg
Sun 13:46 
51-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 13:48 
52-C   
Poland
Michał Masłowski
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 14:17 
53-D   
England
Robert Baylis
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 12:05 
54-D   
Poland
Piotr Skibicki
Poland
Marcin Szczurowski
Sun 12:42 
55-E   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Kamil Gmur
Sun 12:20 
56-E   
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Poland
Piotr Sławenta
Sun 13:16 
57-H   
Poland
Patryk Kowal
Poland
Dawid Rejniak
Sun 14:09 
58-H   
Poland
Maciej Rybarczyk
Poland
Maciek Mandżak
Sun 14:08 

Round 5

Race to 4
59-A   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Konrad Szeląg
Sun 12:28 
60-A   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Adam Barczyński
Sun 13:51 
61-C   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 13:05 
62-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 12:40 
63-D   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Marcin Szczurowski
Sun 12:12 
64-D   
England
Robert Baylis
Poland
Piotr Berczyński
Sun 12:24 
65-E   
Poland
Kamil Gmur
Poland
Piotr Sławenta
Sun 12:47 
66-E   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 12:44 
67-H   
Poland
Dawid Rejniak
Poland
Maciek Mandżak
Sun 13:35 
68-H   
Poland
Patryk Kowal
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 12:22 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment