Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 2, 2020

TVSPORTS CUP - GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH 2020 - VI

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sebastian Szymkowski
7 (6/1) 40 (24/16)
60%
11
2 Łukasz Banasik
7 (5/2) 41 (24/17)
59%
9
3 Jeremi Nowak
5 (4/1) 29 (17/12)
59%
8
3 Jan Bilski
6 (4/2) 34 (20/14)
59%
8
5 Mariusz Gołdyn
4 (3/1) 25 (15/10)
60%
7
5 Jan Niewęgłowski
5 (3/2) 31 (15/16)
48%
7
5 Łukasz Dzirba
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
7
5 Rafał Wróblewski
4 (3/1) 28 (15/13)
54%
7
9 Mateusz Żmuda
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
6
Show more
9 Tomasz Deszczyński
6 (4/2) 33 (18/15)
55%
6
9 Maciej Życiński
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
6
9 Kamil Wdowiarski
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
6
9 Grzegorz Nowak
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
6
9 Izabella Jońska
5 (3/2) 28 (14/14)
50%
6
9 Michał Wiech
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
6
9 Piotr Kucharski
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
6
17 Szymon Bruśnicki
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
4
17 Robert Pasternak
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
4
17 Jakub Chrobot
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
4
17 Adam Pałczyński
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
4
17 Antonio Quarta
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
4
17 Adam Ściga
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
4
17 Łukasz Kowalewski
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
4
17 Alan Wszędybył
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
4
25 Patrycja Siemieniec
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
3
25 Piotr Maurycy
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
3
25 Katarzyna Kos
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
3
25 Ryszard Olbromski
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
3
25 Mariusz Słowik
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
3
25 Karol Stępień
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
3
25 Marek Pałczyński
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
3
25 Mateusz Stefańczyk
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
3
33 Michał Szczakuła
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
2
33 Gabriela Siemieniec
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
2
33 Maciej Słowik
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
2
33 Anna Trawka
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
2
33 Zdzisław Wiech
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
2
33 Maciej Podsiadło
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
2
33 Mikołaj Ściga
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
2
33 Michał Chrobot
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
2
33 Jakub Starzyk
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
2
Entry deadline Aug 2, 2020, 11:05 AM (local time)
Starts Aug 2, 2020, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (41 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Dresscode Obowiązuje sportowy strój bilardowy : ciemne wizytowe spodnie i buty, koszulka polo lub koszula
Rankings TVSPORTSPL CUP Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Bilard 2020
Organizer TVSPORTSPL
Contact Jan Niewęgłowski (alibi.superliga@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Szymon Bruśnicki
Walk Over
 
2   
Poland
Anna Trawka
Poland
Maciej Podsiadło
Sun 11:55  Table 2
3   
Poland
Kamil Wdowiarski
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Patrycja Siemieniec
 
5   
Poland
Mateusz Żmuda
Walk Over
 
6   
Poland
Izabella Jońska
Poland
Marek Pałczyński
Sun 11:55  Table 2
7   
Poland
Jakub Starzyk
Poland
Piotr Maurycy
Sun 11:55  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Michał Wiech
 
9   
Poland
Jakub Chrobot
Walk Over
 
10   
Poland
Alan Wszędybył
Poland
Łukasz Dzirba
Sun 11:55  Table 4
11   
Italy
Antonio Quarta
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Karol Stępień
 
13   
Poland
Jan Bilski
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
Sebastian Szymkowski
 
15   
Poland
Michał Chrobot
Gabriela Siemieniec
Sun 11:55  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Grzegorz Nowak
 
17   
Poland
Jeremi Nowak
Walk Over
 
18   
Poland
Mateusz Stefańczyk
Poland
Tomasz Deszczyński
Sun 11:58  Table 4
19   
Poland
Łukasz Banasik
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Mariusz Słowik
 
21   
Poland
Rafał Wróblewski
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Ryszard Olbromski
 
23   
Poland
Zdzisław Wiech
Poland
Maciej Słowik
Sun 11:56  Table 6
24   
Walk Over
Poland
Jan Niewęgłowski
 
25   
Poland
Piotr Kucharski
Walk Over
 
26   
Poland
Michał Szczakuła
Poland
Łukasz Kowalewski
Sun 11:27  Table 1
27   
Poland
Mikołaj Ściga
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Mariusz Gołdyn
 
29   
Senegal
Maciej Życiński
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Katarzyna Kos
 
31   
Poland
Adam Pałczyński
Poland
Adam Ściga
Sun 11:56  Table 7
32   
Walk Over
Poland
Robert Pasternak
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Poland
Szymon Bruśnicki
Poland
Maciej Podsiadło
Sun 12:31  Table 2
34   
Poland
Kamil Wdowiarski
Poland
Patrycja Siemieniec
Sun 12:00  Table 3
35   
Poland
Mateusz Żmuda
Poland
Marek Pałczyński
Sun 12:15  Table 7
36   
Poland
Jakub Starzyk
Poland
Michał Wiech
Sun 12:19  Table 5
37   
Poland
Jakub Chrobot
Poland
Łukasz Dzirba
Sun 12:26  Table 1
38   
Italy
Antonio Quarta
Poland
Karol Stępień
Sun 12:37  Table 3
39   
Poland
Jan Bilski
Poland
Sebastian Szymkowski
Sun 12:45  Table 8
40   
Gabriela Siemieniec
Poland
Grzegorz Nowak
Sun 13:04  Table 6
41   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Tomasz Deszczyński
Sun 13:11  Table 7
42   
Poland
Łukasz Banasik
Poland
Mariusz Słowik
Sun 13:05  Table 4
43   
Poland
Rafał Wróblewski
Poland
Ryszard Olbromski
Sun 11:56  Table 8
44   
Poland
Maciej Słowik
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 12:18  Table 6
45   
Poland
Piotr Kucharski
Poland
Michał Szczakuła
  Table 3
46   
Poland
Mikołaj Ściga
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 13:17  Table 2
47   
Senegal
Maciej Życiński
Poland
Katarzyna Kos
Sun 12:00  Table 5
48   
Poland
Adam Ściga
Poland
Robert Pasternak
Sun 13:22  Table 1

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Poland
Anna Trawka
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Poland
Izabella Jońska
 
52   
Poland
Piotr Maurycy
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Alan Wszędybył
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Poland
Michał Chrobot
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Mateusz Stefańczyk
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Poland
Zdzisław Wiech
Walk Over
 
61   
Walk Over
Poland
Łukasz Kowalewski
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Adam Pałczyński
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Poland
Anna Trawka
Poland
Adam Ściga
Sun 14:01  Table 4
66   
Walk Over
Poland
Katarzyna Kos
 
67   
Poland
Izabella Jońska
Poland
Mikołaj Ściga
Sun 14:09  Table 8
68   
Poland
Piotr Maurycy
Poland
Michał Szczakuła
Sun 13:43  Table 3
69   
Poland
Alan Wszędybył
Poland
Maciej Słowik
Sun 13:13  Table 5
70   
Walk Over
Poland
Ryszard Olbromski
 
71   
Walk Over
Poland
Mariusz Słowik
 
72   
Poland
Michał Chrobot
Poland
Tomasz Deszczyński
Sun 13:54  Table 6
73   
Poland
Mateusz Stefańczyk
Gabriela Siemieniec
Sun 13:57  Table 1
74   
Walk Over
Poland
Jan Bilski
 
75   
Walk Over
Poland
Karol Stępień
 
76   
Poland
Zdzisław Wiech
Poland
Jakub Chrobot
Sun 13:26  Table 8
77   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Jakub Starzyk
Sun 13:54  Table 7
78   
Walk Over
Poland
Marek Pałczyński
 
79   
Walk Over
Poland
Patrycja Siemieniec
 
80   
Poland
Adam Pałczyński
Poland
Maciej Podsiadło
Sun 14:04  Table 2

Winners qualification

Race to 4
81   
Poland
Szymon Bruśnicki
Poland
Kamil Wdowiarski
Sun 14:17  Table 3
82   
Poland
Mateusz Żmuda
Poland
Michał Wiech
Sun 14:32  Table 6
83   
Poland
Łukasz Dzirba
Italy
Antonio Quarta
Sun 14:33  Table 7
84   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Grzegorz Nowak
Sun 14:34  Table 1
85   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Łukasz Banasik
Sun 14:44  Table 2
86   
Poland
Rafał Wróblewski
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 14:23  Table 5
87   
Poland
Piotr Kucharski
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 14:54  Table 3
88   
Senegal
Maciej Życiński
Poland
Robert Pasternak
Sun 15:08  Table 6

Loser round 3

Race to 4
89   
Poland
Adam Ściga
Poland
Katarzyna Kos
Sun 15:24  Table 7
90   
Poland
Izabella Jońska
Poland
Piotr Maurycy
Sun 15:13  Table 8
91   
Poland
Alan Wszędybył
Poland
Ryszard Olbromski
Sun 13:46  Table 5
92   
Poland
Mariusz Słowik
Poland
Tomasz Deszczyński
Sun 15:11  Table 2
93   
Poland
Mateusz Stefańczyk
Poland
Jan Bilski
Sun 15:12  Table 5
94   
Poland
Karol Stępień
Poland
Jakub Chrobot
Sun 15:15  Table 1
95   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Marek Pałczyński
Sun 15:16  Table 4
96   
Poland
Patrycja Siemieniec
Poland
Adam Pałczyński
Sun 15:28  Table 3

Losers qualification

Race to 4
97   
Poland
Adam Ściga
Poland
Sebastian Szymkowski
Sun 15:52  Table 7
98   
Poland
Izabella Jońska
Italy
Antonio Quarta
Sun 16:07  Table 8
99   
Poland
Alan Wszędybył
Poland
Michał Wiech
Sun 15:32  Table 5
100   
Poland
Tomasz Deszczyński
Poland
Szymon Bruśnicki
Sun 16:56  Table 1
101   
Poland
Jan Bilski
Poland
Robert Pasternak
Sun 15:46  Table 6
102   
Poland
Jakub Chrobot
Poland
Piotr Kucharski
Sun 15:46  Table 1
103   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 15:56  Table 4
104   
Poland
Adam Pałczyński
Poland
Łukasz Banasik
Sun 16:07  Table 3

Last sixteen

Race to 4
105   
Poland
Kamil Wdowiarski
Poland
Sebastian Szymkowski
Sun 17:44  Table 1
106   
Poland
Mateusz Żmuda
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 17:44  Table 2
107   
Poland
Łukasz Dzirba
Poland
Izabella Jońska
Sun 17:43  Table 3
108   
Poland
Grzegorz Nowak
Poland
Jan Bilski
Sun 17:43  Table 4
109   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Piotr Kucharski
Sun 17:46  Table 5
110   
Poland
Rafał Wróblewski
Poland
Michał Wiech
Sun 17:46  Table 6
111   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Tomasz Deszczyński
Sun 17:46  Table 7
112   
Senegal
Maciej Życiński
Poland
Łukasz Banasik
Sun 17:44  Table 8

Quarter final

Race to 4
113   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 18:20  Table 1
114   
Poland
Łukasz Dzirba
Poland
Jan Bilski
Sun 19:00  Table 1
115   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Rafał Wróblewski
Sun 18:42  Table 6
116   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Łukasz Banasik
Sun 18:20  Table 8

Semi final

Race to 4
117   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Jan Bilski
Sun 19:36  Table 1
118   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Łukasz Banasik
Sun 19:37  Table 3

Final

Race to 4
119   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Łukasz Banasik
Sun 20:21  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment