Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 29, 2020

TBK 200929

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Robert Grønlie
Trondheim BK
5 (5/0) 44 (29/15)
66%
2 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
5 (4/1) 43 (28/15)
65%
3 Espen M. Andersen
Trondheim BK
4 (3/1) 44 (24/20)
55%
3 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
5 (4/1) 53 (30/23)
57%
5 Helge Gjerde
Trondheim BK
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
5 Carl Johan Claussen
4 (2/2) 45 (24/21)
53%
5 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
5 Roger Mortensen
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
9 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
Show more
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
9 Torkil Gjengseth
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
9 Ola Larsen
Trondheim BK
4 (2/2) 47 (26/21)
55%
13 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
13 Henrik Flatås
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
13 Ronny Kraft
Trondheim BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
13 Steinar Moe
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
17 Knut Lossius
Trondheim BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
Starts Sep 29, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer Trondheim BK
Contact Espen M. Andersen (espenma@live.no, 92827208)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Knut Lossius
Tue 18:09  Table 1
2   
Norway
Roger Mortensen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Robert Grønlie
 
4   
Norway
Carl Johan Claussen
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Emil Bjørkmann
 
6   
Norway
Espen M. Andersen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Mats Brujordet Schjetne
 
8   
Norway
Ola Larsen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 7
9   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 18:56  Table 3
10   
Norway
Roger Mortensen
Norway
Helge Gjerde
Tue 18:09  Table 2
11   
Norway
Steinar Moe
R1
Norway
Robert Grønlie
Tue 18:09  Table 3
12   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 18:09  Table 4
13   
Norway
Nina Torvund
Norway
Emil Bjørkmann
Tue 18:09  Table 5
14   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Torkil Gjengseth
Tue 18:09  Table 6
15   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 18:09  Table 7
16   
Norway
Ola Larsen
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 18:09  Table 8

Loser round 1

Race to 7
17   
Norway
Knut Lossius
Norway
Ola Larsen
Tue 18:56  Table 6
18   
Walk Over
Norway
Ronny Kraft
 
19   
Walk Over
Norway
Torkil Gjengseth
 
20   
Walk Over
Norway
Emil Bjørkmann
 
21   
Walk Over
Norway
Carl Johan Claussen
 
22   
Walk Over
Norway
Steinar Moe
 
23   
Walk Over
Norway
Helge Gjerde
 
24   
Walk Over
Norway
Henrik Flatås
 

Loser round 2

Race to 7
25   
Norway
Ola Larsen
Norway
Ronny Kraft
Tue 19:37  Table 4
26   
Norway
Torkil Gjengseth
Norway
Emil Bjørkmann
Tue 18:59  Table 1
27   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Steinar Moe
Tue 18:59  Table 2
28   
Norway
Helge Gjerde
Norway
Henrik Flatås
Tue 19:48  Table 3

Winners qualification

Race to 7
29   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Roger Mortensen
Tue 19:48  Table 6
30   
Norway
Robert Grønlie
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 19:00  Table 8
31   
Norway
Nina Torvund
Norway
Espen M. Andersen
Tue 19:00  Table 4
32   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 19:05  Table 7

Losers qualification

Race to 7
33   
Norway
Ola Larsen
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 20:05  Table 4
34   
Norway
Torkil Gjengseth
Norway
Roger Mortensen
Tue 20:26  Table 1
35   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 19:53  Table 5
36   
Norway
Helge Gjerde
Norway
Nina Torvund
Tue 20:26  Table 2

Quarter final

Race to 7
37   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Helge Gjerde
Tue 21:15  Table 1
38   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Roger Mortensen
Tue 21:15  Table 2
39   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 21:15  Table 3
40   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 21:15  Table 4

Semi final

Race to 7
41   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Robert Grønlie
Tue 21:52  Table 1
42   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 22:24  Table 3

Final

Race to 7
43   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 22:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants