Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 10, 2022

TBK’s tirsdagsturnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Ragnar Koch
Trondheim BK
6 (5/1) 56 (32/24)
57%
2 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 45 (26/19)
58%
3 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
6 (4/2) 55 (28/27)
51%
3 Carl Johan Claussen
Trondheim BK
7 (5/2) 62 (36/26)
58%
5 Ronny Kraft
Trondheim BK
3 (2/1) 31 (16/15)
52%
5 Jørn Kjølaas
3 (2/1) 27 (13/14)
48%
5 Roger Reppe
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 26 (17/9)
65%
5 Ola Larsen
Trondheim BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
9 Edvard Ringen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
Show more
9 Magnus Saltnessand
4 (2/2) 34 (20/14)
59%
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
9 Torkil Terminator Gjengseth
Trondheim BK
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
13 Espen M. Andersen
Trondheim BK
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
13 Stig Halvard Jensen
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
13 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
13 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
17 Henrik Flatås
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
17 Magne Saltnessand
Trondheim BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
17 Kim Owe Elverum
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
17 Knut Lossius
Trondheim BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
17 Roger Mortensen
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
Entry deadline May 10, 2022, 5:56 PM (local time)
Starts May 10, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Trondheim BK
Contact Knut Inge Røstvold (pompes9@gmail.com, 97938475)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Roger Mortensen
Norway
Stig Halvard Jensen
Tue 18:05  Table 1
2   
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Walk Over
 
3   
Norway
Knut Isaksen
North Korea
Kim Owe Elverum
Tue 18:05  Table 2
4   
Norway
Knut Lossius
Norway
Magnus Saltnessand
Tue 18:05  Table 3
5   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 18:05  Table 4
6   
Norway
Jørn Kjølaas
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Roger Reppe
 
8   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Henrik Flatås
Tue 18:05  Table 5

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Nina Torvund
Norway
Stig Halvard Jensen
Tue 18:48  Table 1
10   
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Norway
Edvard Ringen
Tue 18:05  Table 6
11   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Knut Isaksen
Tue 18:38  Table 2
12   
Norway
Magnus Saltnessand
Norway
Magne Saltnessand
Tue 18:26  Table 3
13   
Norway
Ola Larsen
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 18:39  Table 3
14   
Norway
Jørn Kjølaas
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 18:05  Table 7
15   
Norway
Ragnar Koch
Norway
Roger Reppe
Tue 18:05  Table 8
16   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Espen M. Andersen
Tue 19:02  Table 5

Loser round 1

Race to 6
17   
Norway
Roger Mortensen
Norway
Espen M. Andersen
Tue 19:40  Table 7
18   
Walk Over
Norway
Ragnar Koch
 
19   
North Korea
Kim Owe Elverum
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 19:04  Table 6
20   
Norway
Knut Lossius
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 19:19  Table 3
21   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Magne Saltnessand
Tue 18:43  Table 8
22   
Walk Over
Norway
Knut Isaksen
 
23   
Walk Over
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
 
24   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Stig Halvard Jensen
Tue 19:34  Table 4

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Ragnar Koch
Tue 20:17  Table 5
26   
Norway
John-Ivar Rubach
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 20:06  Table 3
27   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Knut Isaksen
Tue 19:44  Table 6
28   
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Norway
Stig Halvard Jensen
Tue 20:45  Table 2

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Nina Torvund
Norway
Edvard Ringen
Tue 19:34  Table 1
30   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Magnus Saltnessand
Tue 19:37  Table 2
31   
Norway
Ola Larsen
Norway
Jørn Kjølaas
Tue 19:20  Table 8
32   
Norway
Roger Reppe
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 19:43  Table 5

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Ragnar Koch
Norway
Magnus Saltnessand
Tue 21:09  Table 3
34   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Edvard Ringen
Tue 21:07  Table 4
35   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 20:32  Table 1
36   
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Norway
Ola Larsen
Tue 21:13  Table 2

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Nina Torvund
Norway
Ola Larsen
Tue 21:45  Table 1
38   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 21:47  Table 2
39   
Norway
Jørn Kjølaas
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 21:47  Table 3
40   
Norway
Roger Reppe
Norway
Ragnar Koch
Tue 21:47  Table 5

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Nina Torvund
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 22:32  Table 2
42   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Ragnar Koch
Tue 22:39  Table 3

Final

Race to 6
43   
Norway
Nina Torvund
Norway
Ragnar Koch
Tue 23:12  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants