Снимање..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Ефикасност

Напишете коментар

Креирајте хендикеп

Ажурирајте хендикеп за :

Следи
Треба да се најавите за проследување на оваа акција

Споделете ја оваа страница

09 декември 2017

T9B Champion of Champions 2017

9-ка

Внесете играчи

Ве молиме причекајте

Резултати  

#ИмеМечеви (поб/изг)Игри (поб/изг)Процент на успех
1 Steve Brightside Della
6 (6/0) 65 (42/23)
65%
2 Garry Oyangoren
8 (6/2) 90 (48/42)
53%
3 Courtney Symons
6 (4/2) 70 (33/37)
47%
3 Martyn Taylor
5 (4/1) 52 (32/20)
62%
5 Michael Beeston
5 (3/2) 52 (28/24)
54%
5 Alan Bell
4 (3/1) 51 (27/24)
53%
5 Oli Waters
4 (3/1) 45 (26/19)
58%
5 Paul Taylor
5 (3/2) 51 (29/22)
57%
9 Anthony Ginn
5 (3/2) 50 (25/25)
50%
Покажете повеќе
9 Elliot Sanderson
4 (2/2) 41 (24/17)
59%
9 Mark Newell
5 (3/2) 52 (29/23)
56%
9 Mark Foster
5 (3/2) 55 (32/23)
58%
13 Steve Chick
4 (2/2) 48 (22/26)
46%
13 Craig Osborne
4 (2/2) 39 (17/22)
44%
13 Phil Wildman
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
13 Mark Hughes
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
17 Tom Staveley
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
17 Mark James Parker
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
17 Rich Fulwell
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
17 Chris Parker
3 (1/2) 30 (10/20)
33%
17 Bob Harris
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
17 George Katsaras
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
17 wayne rooke
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
17 Stefan Mesedzhiev
3 (1/2) 30 (16/14)
53%
25 Imran Majid
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
25 Nick Hampton
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
25 Mark Williams
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
25 James Topliff
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
25 Adrian Hickson
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
25 Daniel Wells
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
25 Filip Krawczyk
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
25 Chris Seville
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
Последен термин за пријава 07.12.2017 20:00 (локално време)
Започнува 09.12.2017 09:00 (локално време)
Format Дупла елиминација (32 Учесници)
Игра до 7
Хендикеп Со хендикеп
Организатор Total9Ball
Контакт Mark James Parker (mark@total9ball.co.uk)
Повеќе информации
T9B Champion of Champions 2017 **MEMBERS ONLY**

Date: Sat 9th December
Venue: Raging Ball St.Albans
Time: 9.30
Discipline: 9 Ball
Format: DE32-8
Race to: 7
Handicap System: Yes
Entry Fee: Free for qualifiers / £40 for League Top-ups

Video / Livestream

Распоред

Во очекување
Се игра
Завршен

Коло 1

Игра до 7
1   
United Kingdom
Daniel Wells
-1
United Kingdom
Alan Bell
1
саб 08:43  Маса 30
2   
England
Wayne King
0
United Kingdom
Mark Foster
-2
саб 09:34  Маса 4
3   
United Kingdom
Craig Osborne
-5
United Kingdom
Anthony Ginn
-1
саб 09:34  Маса 6
4   
United Kingdom
Mark Williams
3
United Kingdom
Michael Beeston
0
саб 09:32  Маса 5
5   
United Kingdom
Imran Majid
-5*
United Kingdom
Rich Fulwell
3
саб 09:33  Маса 7
6   
United Kingdom
Tom Staveley
-3
England
Oli Waters
1
саб 09:33  Маса 8
7   
United Kingdom
Mark James Parker
-1
England
Chris Seville
-1
саб 09:34  Маса 19
8   
United Kingdom
Mark Newell
0
United Kingdom
Paul Taylor
0
саб 09:34  Маса 20
9   
United Kingdom
Steve Della
1
United Kingdom
Adrian Hickson
3
саб 09:33  Маса 5
10   
Bulgaria
Stefan Mesedzhiev
3
Philippines
Garry Oyangoren
3
саб 10:48  Маса 30
11   
United Kingdom
Courtney Symons
-4
United Kingdom
James Topliff
2
саб 09:33  Маса 8
12   
United Kingdom
Mark Hughes
2
United Kingdom
Steve Chick
-1
саб 09:33  Маса 19
13   
United Kingdom
Chris Parker
-1
Poland
Filip Krawczyk
0
саб 10:58  Маса 7
14   
Cyprus
George Katsaras
0
United Kingdom
Elliot Sanderson
-3
саб 10:58  Маса 6
15   
United Kingdom
Nick Hampton
-1
United Kingdom
Martyn Taylor
-1
саб 10:58  Маса 4
16   
United Kingdom
Bob Harris
-1
United Kingdom
Phil Wildman
-4
саб 11:16  Маса 20

Победничко коло 1

Игра до 7
17   
United Kingdom
Alan Bell
1
United Kingdom
Mark Foster
-2
саб 11:28  Маса 30
18   
United Kingdom
Craig Osborne
-5
United Kingdom
Michael Beeston
0
саб 11:37  Маса 5
19   
United Kingdom
Rich Fulwell
3
England
Oli Waters
1
саб 12:07  Маса 6
20   
United Kingdom
Mark James Parker
-1
United Kingdom
Paul Taylor
0
саб 12:47  Маса 20
21   
United Kingdom
Steve Della
1
Bulgaria
Stefan Mesedzhiev
3
саб 12:49  Маса 6
22   
United Kingdom
Courtney Symons
-4
United Kingdom
Mark Hughes
2
саб 12:53  Маса 30
23   
United Kingdom
Chris Parker
-1
United Kingdom
Elliot Sanderson
-3
саб 12:56  Маса 4
24   
United Kingdom
Martyn Taylor
-1
United Kingdom
Phil Wildman
-4
саб 13:16  Маса 8

Губитничко коло 1

Игра до 7
25   
United Kingdom
Daniel Wells
-1
England
Wayne King
0
саб 11:40  Маса 4
26   
United Kingdom
Anthony Ginn
-1
United Kingdom
Mark Williams
3
саб 11:44  Маса 19
27   
United Kingdom
Imran Majid
-5*
United Kingdom
Tom Staveley
-3
саб 12:00  Маса 7
28   
England
Chris Seville
-1
United Kingdom
Mark Newell
0
саб 12:08  Маса 8
29   
United Kingdom
Adrian Hickson
3
Philippines
Garry Oyangoren
3
саб 12:36  Маса 19
30   
United Kingdom
James Topliff
2
United Kingdom
Steve Chick
-1
саб 12:37  Маса 5
31   
Poland
Filip Krawczyk
0
Cyprus
George Katsaras
0
саб 12:56  Маса 7
32   
United Kingdom
Nick Hampton
-1
United Kingdom
Bob Harris
-1
саб 14:01  Маса 6

Губитничко коло 2

Игра до 7
33   
England
Wayne King
0
United Kingdom
Phil Wildman
-4
саб 15:05  Маса 6
34   
United Kingdom
Anthony Ginn
-1
United Kingdom
Chris Parker
-1
саб 13:39  Маса 4
35   
United Kingdom
Tom Staveley
-3
United Kingdom
Mark Hughes
2
саб 14:07  Маса 30
36   
United Kingdom
Mark Newell
0
Bulgaria
Stefan Mesedzhiev
3
саб 14:01  Маса 20
37   
Philippines
Garry Oyangoren
3
United Kingdom
Mark James Parker
-1
саб 14:10  Маса 8
38   
United Kingdom
Steve Chick
-1
United Kingdom
Rich Fulwell
3
саб 13:34  Маса 5
39   
Cyprus
George Katsaras
0
United Kingdom
Craig Osborne
-5
саб 14:08  Маса 19
40   
United Kingdom
Bob Harris
-1
United Kingdom
Mark Foster
-2
саб 15:08  Маса 8

Победничко Квалификациско Коло

Игра до 7
41   
United Kingdom
Alan Bell
1
United Kingdom
Michael Beeston
0
саб 14:08  Маса 7
42   
England
Oli Waters
1
United Kingdom
Paul Taylor
0
саб 14:31  Маса 4
43   
United Kingdom
Steve Della
1
United Kingdom
Courtney Symons
-4
саб 14:35  Маса 5
44   
United Kingdom
Elliot Sanderson
-3
United Kingdom
Martyn Taylor
-1
саб 14:51  Маса 20

Губитничко коло 3

Игра до 7
45   
United Kingdom
Phil Wildman
-4
United Kingdom
Anthony Ginn
-1
саб 16:02  Маса 7
46   
United Kingdom
Mark Hughes
2
United Kingdom
Mark Newell
0
саб 15:17  Маса 30
47   
Philippines
Garry Oyangoren
3
United Kingdom
Steve Chick
-1
саб 15:10  Маса 7
48   
United Kingdom
Craig Osborne
-5
United Kingdom
Mark Foster
-2
саб 16:10  Маса 6

Губитнико квалификациско коло

Игра до 7
49   
United Kingdom
Anthony Ginn
-1
United Kingdom
Paul Taylor
0
саб 17:25  Маса 4
50   
United Kingdom
Mark Newell
0
United Kingdom
Michael Beeston
0
саб 16:19  Маса 5
51   
Philippines
Garry Oyangoren
3
United Kingdom
Elliot Sanderson
-3
саб 15:57  Маса 4
52   
United Kingdom
Mark Foster
-2
United Kingdom
Courtney Symons
-4
саб 17:22  Маса 30

Четврт финале

Игра до 7
53   
United Kingdom
Alan Bell
1
United Kingdom
Courtney Symons
-4
саб 18:30  Маса 6
54   
England
Oli Waters
1
Philippines
Garry Oyangoren
3
саб 18:30  Маса 7
55   
United Kingdom
Steve Della
1
United Kingdom
Michael Beeston
0
саб 18:30  Маса 4
56   
United Kingdom
Martyn Taylor
-1
United Kingdom
Paul Taylor
0
саб 18:30  Маса 30

Полу финале

Игра до 7
57   
United Kingdom
Courtney Symons
-4
Philippines
Garry Oyangoren
3
саб 19:49  Маса 30
58   
United Kingdom
Steve Della
1
United Kingdom
Martyn Taylor
-1
саб 19:31  Маса 7

Финале

Игра до 7
59   
Philippines
Garry Oyangoren
3
United Kingdom
Steve Della
1
саб 20:57  Маса 6

Коментари

Chat ()
Последна порака од: