Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 10 - October 11, 2020

Swedish 3-cushion Tour (Elite) 2019/20:8

Three-cushion

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Oct 8, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Oct 10, 2020, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 30
Handicap No handicap
Rankings Swedish 3-cushion Tour - Rankings 2019/20 and Swedish 3-cushion Tour - Ranking 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet Carambole
More info
Stockholms Carambole Club inbjuder till
Elitranking 8, 3-vallars carambole
Swedish 3-Cushion Tour (elite) 2019/20:8
10-11 oktober 2020

spelplats; Söderbiljarden, Bondegatan 18

Sista anmälan på Cuescore torsdag 8/10 kl 17.00

Startid 09.00 på lördag

Eventuellt kommer spelordningen på Cuescore inte att följas då vi tar hänsyn (om möjligt) till spelare som har resväg. Vid få deltagare kan dispens bli svårt. OBS detta måste först godkännas av tävlingsledningen.
Även starttiden kan senareläggas vid få antal deltagare.
Eventuella ändringar och övrig information om tävlingen meddelas under kommentarerna på Cuescore.

Startavgifter 600:- för elitspelare, 400:- för övriga.


Tävlingsansvarig, Lars Kjerrgren, 0708-68 67 87
Biträdande, Bosse Bäckman, 0708-40 42 65

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 30
1   
Sweden
Michael Nilsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Olle Nisslert
Sweden
Andreas Lagemyr
Sat 08:43  Table 8
3   
Sweden
Lars-magnus Malmberg
Sweden
Giglio Alvarado
Sat 08:43  Table 9
4   
Walk Over
Sweden
Alf Karlsson Alvberger
 
5   
Sweden
Henryk Kalita
Walk Over
 
6   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 08:43  Table 10
7   
Sweden
Örjan Näsbom
Sweden
Tobias Ring
Fri 14:57  Table 10
8   
Walk Over
Sweden
Bosse Gustafsson
 
9   
Sweden
Nalle Olsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Fri 14:54  Table 9
11   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Mattias Enerdal
Sat 10:03  Table 9
12   
Walk Over
Sweden
Ratcha Alievski
 
13   
Sweden
Bo Bäckman
Walk Over
 
14   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
Adrian Weiss
Sat 10:06  Table 10
15   
Finland
Esko Hilander
Sweden
Lenart Trpevski
Sat 10:13  Table 8
16   
Walk Over
Sweden
David Pennör
 

Winner round 1

Race to 30
17   
Sweden
Michael Nilsson
Sweden
Andreas Lagemyr
Sat 11:09  Table 9
18   
Sweden
Lars-magnus Malmberg
Sweden
Alf Karlsson Alvberger
Sat 11:20  Table 10
19   
Sweden
Henryk Kalita
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 11:24  Table 8
20   
Sweden
Örjan Näsbom
Sweden
Bosse Gustafsson
Sat 12:10  Table 9
21   
Sweden
Nalle Olsson
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sat 12:40  Table 10
22   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Ratcha Alievski
  Table 8
23   
Sweden
Bo Bäckman
Sweden
Niclas Bergendorff
Sat 13:30  Table 9
24   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
David Pennör
Sat 13:35  Table 10

Loser round 1

Race to 30
25   
Walk Over
Sweden
Olle Nisslert
 
26   
Sweden
Giglio Alvarado
Walk Over
 
27   
Walk Over
Sweden
Richard Helander
 
28   
Sweden
Tobias Ring
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Manuel Orellana
 
30   
Sweden
Sebastian Larsson
Walk Over
 
31   
Walk Over
Sweden
Adrian Weiss
 
32   
Finland
Esko Hilander
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 30
33   
Sweden
Olle Nisslert
Sweden
Lenart Trpevski
Sat 14:40  Table 10
34   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Bo Bäckman
Sat 14:53  Table 9
35   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Ratcha Alievski
Sat 14:10  Table 8
36   
Sweden
Tobias Ring
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sat 15:20  Table 8
37   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Örjan Näsbom
Sat 16:14  Table 10
38   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 16:17  Table 9
39   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Lars-magnus Malmberg
Sat 16:45  Table 8
40   
Finland
Esko Hilander
Sweden
Andreas Lagemyr
Sat 17:30  Table 10

Winners qualification

Race to 30
41   
Sweden
Michael Nilsson
Sweden
Alf Karlsson Alvberger
Sat 17:31  Table 9
42   
Sweden
Henryk Kalita
Sweden
Bosse Gustafsson
Sat 18:06  Table 8
43   
Sweden
Nalle Olsson
Sweden
Mattias Enerdal
Sat 18:32  Table 9
44   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
David Pennör
Sat 18:48  Table 10

Loser round 3

Race to 30
45   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
Giglio Alvarado
Sat 19:25  Table 8
46   
Sweden
Ratcha Alievski
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sat 19:35  Table 9
47   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 19:57  Table 10
48   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Andreas Lagemyr
Sat 20:41  Table 9

Losers qualification

Race to 30
49   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
Bosse Gustafsson
Sun 08:48  Table 9
50   
Sweden
Ratcha Alievski
Sweden
Alf Karlsson Alvberger
Sun 08:48  Table 10
51   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Niclas Bergendorff
Sun 08:48  Table 8
52   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Nalle Olsson
Sun 10:07  Table 9

Quarter final

Race to 40
53   
Sweden
Michael Nilsson
Sweden
Bosse Gustafsson
Sun 10:10  Table 8
54   
Sweden
Henryk Kalita
Sweden
Ratcha Alievski
Sun 10:13  Table 10
55   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Niclas Bergendorff
Sun 11:29  Table 8
56   
Sweden
David Pennör
Sweden
Nalle Olsson
Sun 11:35  Table 9

Semi final

Race to 40
57   
Sweden
Michael Nilsson
Sweden
Henryk Kalita
Sun 13:03  Table 10
58   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Nalle Olsson
Sun 13:04  Table 9

Final

Race to 40
59   
Sweden
Michael Nilsson
Sweden
Mattias Enerdal
Sun 14:24  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants