Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 26, 2019

Spc Capelle 26/11 8-ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Dennis Andrade
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
50
2 Kevin Jansen
SPC Capelle
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
35
3 Raymond Kloosterman
4 (3/1) 25 (15/10)
60%
25
3 John Koot
Pool West 2
4 (3/1) 20 (14/6)
70%
25
5 Ho Bang Tang
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
20
5 Jorrit Rogaar
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
20
5 Tom van Holst
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
20
5 Lena Arthjuh
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
20
9 Keith Gonesh
SPC Capelle
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
15
9 Benjamin De Leeuw
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
15
9 Rick Wong
3 (1/2) 15 (8/7)
53%
15
9 Maurice van Lier
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
15
13 Paul Hu
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
13 Melanie Kerssen
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
15
13 Remi O´rourke
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
Starts Nov 26, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Double elimination (16 Participants)
Handicap No handicap
Rankings SPC Capelle ranking najaar 2019 and Pool Ranking Nederland
Organizer SPC Capelle
Contact Arco Van Der Velden and John Paul Filius (johnpaulfilius@gmail.com, +31 06-36440372)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Lena Arthjuh
Tue 20:08  Table 12
2   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Remi O´rourke
Tue 20:08  Table 26
3   
Netherlands
Ho Bang Tang
Netherlands
Benjamin De Leeuw
Tue 20:33  Table 26
4   
Netherlands
eloy.
Netherlands
Kevin Jansen
 
5   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Netherlands
Raymond Kloosterman
Tue 20:08  Table 11
6   
Rick Wong
Netherlands
Melanie Kerssen
Tue 20:35  Table 12
7   
Netherlands
Paul Hu
Netherlands
Dennis Andrade
Tue 20:08  Table 13
8   
Netherlands
Tom van Holst
Netherlands
Maurice van Lier
Tue 20:36  Table 9

Winners qualification

9   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
John Koot
Tue 20:51  Table 14
10   
Netherlands
Benjamin De Leeuw
Netherlands
Kevin Jansen
Tue 21:36  Table 12
11   
Netherlands
Raymond Kloosterman
Rick Wong
Tue 21:17  Table 13
12   
Netherlands
Dennis Andrade
Netherlands
Maurice van Lier
Tue 21:36  Table 14

Loser round 1

13   
Netherlands
Lena Arthjuh
Netherlands
Remi O´rourke
Tue 20:47  Table 11
14   
Netherlands
Ho Bang Tang
Netherlands
eloy.
 
15   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Netherlands
Melanie Kerssen
Tue 21:09  Table 12
16   
Netherlands
Paul Hu
Netherlands
Tom van Holst
Tue 21:36  Table 26

Losers qualification

17   
Netherlands
Lena Arthjuh
Netherlands
Maurice van Lier
Tue 22:10  Table 14
18   
Netherlands
Ho Bang Tang
Rick Wong
Tue 22:02  Table 13
19   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Netherlands
Benjamin De Leeuw
Tue 22:03  Table 12
20   
Netherlands
Tom van Holst
Netherlands
Keith Gonesh
Tue 22:09  Table 26

Quarter final

21   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Tom van Holst
Tue 23:00  Table 11
22   
Netherlands
Kevin Jansen
Netherlands
Ho Bang Tang
Tue 23:00  Table 26
23   
Netherlands
Raymond Kloosterman
Netherlands
Lena Arthjuh
Tue 23:01  Table 13
24   
Netherlands
Dennis Andrade
Netherlands
Jorrit Rogaar
Tue 23:01  Table 12

Semi final

25   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Kevin Jansen
Tue 23:46  Table 26
26   
Netherlands
Raymond Kloosterman
Netherlands
Dennis Andrade
Tue 23:56  Table 12

Final

27   
Netherlands
Kevin Jansen
Netherlands
Dennis Andrade
Wed 00:56  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment