Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 18, 2022

Sommarcupen 2022

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jörgen svedlund
Sandviken biljardförening
5 (5/0) 177 (100/77)
56%
125
2 Oscar Wåhlen
Sandviken biljardförening
7 (5/2) 260 (136/124)
52%
75
3 Janne lindmark
Gefle Biljardklubb
5 (4/1) 152 (88/64)
58%
60
3 Roberth Markewall
Sandviken biljardförening
6 (4/2) 207 (109/98)
53%
60
5 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 139 (72/67)
52%
50
5 Tommy Johnsson
4 (2/2) 146 (72/74)
49%
50
5 Stefan Sjölander
4 (2/2) 145 (75/70)
52%
50
5 Jeeywen Coleta Ilagan
4 (3/1) 140 (75/65)
54%
50
9 Christer Sterner
3 (1/2) 117 (58/59)
50%
40
Show more
9 Peter Tällberg
3 (1/2) 112 (53/59)
47%
40
9 Mattias Andersson
4 (2/2) 140 (73/67)
52%
40
9 Mats Westergren
3 (1/2) 101 (45/56)
45%
40
13 Eleonore Larsson
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 108 (51/57)
47%
30
13 Gustav Liljeby
Sandviken biljardförening
3 (1/2) 98 (39/59)
40%
30
13 Mats Lundberg
2 (0/2) 76 (36/40)
47%
30
13 Jan Moström
3 (1/2) 110 (53/57)
48%
30
17 Christian Olsson
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 62 (22/40)
35%
20
17 Alexander Larsson
3 (1/2) 107 (48/59)
45%
20
17 Lars-Göran Strand
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 77 (37/40)
48%
20
17 Hannes Jonsson
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 73 (33/40)
45%
20
17 Jarmo Tillanen
2 (0/2) 77 (37/40)
48%
20
Starts Jul 18, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 20
Handicap With handicap
Rankings Sommarcupen 2022
Organizer Gefle Biljardklubb
More info
5a-9a med HCP. TimeCap 60min/match

Fri värmning för tävlingsdeltagare från 17:00. Tävlingsstart 18:00 Kom i tid.

Anmälan kan ske från och med nu då detta publiceras. SWISH: 123 655 2749.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 20
1   
Sweden
Christian Olsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Janne lindmark
4
Sweden
Gustav Liljeby
-7
Mon 18:08  Table 1
3   
Sweden
Christer Sterner
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Mats Lundberg
 
5   
Sweden
Stefan Sjölander
Walk Over
 
6   
Sweden
Jan Moström
12
Sweden
Eleonore Larsson
15
Mon 18:08  Table 2
7   
Sweden
Alexander Larsson
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Mon 18:07  Table 3
8   
Walk Over
Sweden
Jörgen svedlund
 
9   
Sweden
Jarmo Tillanen
Walk Over
 
10   
Sweden
Jeeywen Coleta Ilagan
9
Palestinian Territory
Mattias Andersson
10
Mon 18:07  Table 4
11   
Sweden
Mats Westergren
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Hannes Jonsson
 
13   
Sweden
Peter Tällberg
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Tommy Johnsson
 
15   
Sweden
Roberth Markewall
-4
Sweden
Dan Andersson
-8
Mon 18:07  Table 5
16   
Walk Over
Sweden
Lars-Göran Strand
 

Winner round 1

Race to 20
17   
Sweden
Christian Olsson
7
Sweden
Janne lindmark
4
Mon 18:26  Table 1
18   
Sweden
Christer Sterner
13
Sweden
Mats Lundberg
14
Mon 18:07  Table 6
19   
Sweden
Stefan Sjölander
13
Sweden
Eleonore Larsson
15
Mon 18:39  Table 2
20   
Sweden
Alexander Larsson
Sweden
Jörgen svedlund
10
Mon 18:52  Table 3
21   
Sweden
Jarmo Tillanen
15
Sweden
Jeeywen Coleta Ilagan
9
Mon 18:45  Table 4
22   
Sweden
Mats Westergren
10
Sweden
Hannes Jonsson
12
Mon 18:06  Table 9
23   
Sweden
Peter Tällberg
14
Sweden
Tommy Johnsson
12
Mon 18:06  Table 10
24   
Sweden
Dan Andersson
-8
Sweden
Lars-Göran Strand
9
Mon 19:07  Table 1

Loser round 1

Race to 20
25   
Walk Over
Sweden
Gustav Liljeby
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Sweden
Jan Moström
 
28   
Sweden
Oscar Wåhlen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Palestinian Territory
Mattias Andersson
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Sweden
Roberth Markewall
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 20
33   
Sweden
Gustav Liljeby
-7
Sweden
Lars-Göran Strand
9
Mon 20:02  Table 1
34   
Walk Over
Sweden
Peter Tällberg
 
35   
Sweden
Jan Moström
12
Sweden
Hannes Jonsson
12
Mon 18:39  Table 9
36   
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Sweden
Jarmo Tillanen
15
Mon 19:24  Table 4
37   
Palestinian Territory
Mattias Andersson
10
Sweden
Alexander Larsson
Mon 19:31  Table 3
38   
Walk Over
Sweden
Eleonore Larsson
 
39   
Walk Over
Sweden
Mats Lundberg
 
40   
Sweden
Roberth Markewall
-4
Sweden
Christian Olsson
7
Mon 19:07  Table 5

Winners qualification

Race to 20
41   
Sweden
Janne lindmark
4
Sweden
Christer Sterner
13
Mon 19:08  Table 6
42   
Sweden
Stefan Sjölander
13
Sweden
Jörgen svedlund
10
Mon 19:32  Table 9
43   
Sweden
Jeeywen Coleta Ilagan
9
Sweden
Mats Westergren
10
Mon 19:26  Table 2
44   
Sweden
Tommy Johnsson
12
Sweden
Dan Andersson
-8
Mon 20:02  Table 4

Loser round 3

Race to 20
45   
Sweden
Gustav Liljeby
-7
Sweden
Peter Tällberg
14
Mon 20:52  Table 1
46   
Sweden
Jan Moström
12
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Mon 20:01  Table 2
47   
Palestinian Territory
Mattias Andersson
10
Sweden
Eleonore Larsson
15
Mon 19:50  Table 3
48   
Sweden
Mats Lundberg
14
Sweden
Roberth Markewall
-4
Mon 20:03  Table 5

Losers qualification

Race to 20
49   
Sweden
Peter Tällberg
14
Sweden
Stefan Sjölander
13
Mon 21:32  Table 1
50   
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Sweden
Christer Sterner
13
Mon 20:22  Table 2
51   
Palestinian Territory
Mattias Andersson
10
Sweden
Tommy Johnsson
12
Mon 20:35  Table 4
52   
Sweden
Roberth Markewall
-4
Sweden
Mats Westergren
10
Mon 20:50  Table 3

Quarter final

Race to 20
53   
Sweden
Janne lindmark
4
Sweden
Stefan Sjölander
13
Mon 21:56  Table 1
54   
Sweden
Jörgen svedlund
10
Sweden
Tommy Johnsson
12
Mon 21:56  Table 2
55   
Sweden
Jeeywen Coleta Ilagan
9
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Mon 21:57  Table 3
56   
Sweden
Dan Andersson
-8
Sweden
Roberth Markewall
-4
Mon 21:57  Table 4

Semi final

Race to 20
57   
Sweden
Janne lindmark
4
Sweden
Jörgen svedlund
10
Mon 23:33  Table 1
58   
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Sweden
Roberth Markewall
-4
Mon 23:33 

Final

Race to 20
59   
Sweden
Jörgen svedlund
10
Sweden
Oscar Wåhlen
12
Tue 00:02 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants