Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 5, 2022

Snooker U21 DM 2022

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 William Bjerregaard Jakobsen
4 (4/0) 10 (10/0)
100%
113, 47, 46, 34, 25
2 Malthe Dahlberg
5 (4/1) 12 (9/3)
75%
39, 39, 32, 32, 31
3 Alex Persson
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
3 Nicklas Olsen
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
31, 31
5 Alfred Melbye
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
27
5 Carl-Emil Hartig Rysgaard
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
7 Nicolas Sieborg
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
Entry deadline May 29, 2022, 12:00 PM (local time)
Starts Jun 5, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (7 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode * Ensfarvet habitbuks eller nederdel
* Ensfarvet langærmet skjorte med nedsmøgede ærmer
* Vest
* Dress-sko eller fine højhælede sko
Organizer DDBU
Contact Alex Persson (alex.t.persson@gmail.com, 53129009) and Dimitar Dimitrov

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 William Bjerregaard Jakobsen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Nicklas Olsen 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Carl-Emil Hartig Rysgaard 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Malthe Dahlberg 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Alex Persson 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Alfred Melbye 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
4 Nicolas Sieborg 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sun 10:44  Table 1
2-B   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Alfred Melbye
Sun 10:44  Table 2
3-B   
Denmark
Alex Tanev Persson
Denmark
Nicolas Sieborg
Sun 10:44  Table 5

Round 2

Race to 2
4-A   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Nicklas Olsen
Sun 11:04  Table 1
5-B   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Nicolas Sieborg
Sun 11:21  Table 2
6-B   
Denmark
Alfred Melbye
Denmark
Alex Tanev Persson
Sun 11:21  Table 5

Round 3

Race to 2
7-A   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Sun 12:37  Table 1
8-B   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Alex Tanev Persson
Sun 12:50  Table 2
9-B   
Denmark
Nicolas Sieborg
Denmark
Alfred Melbye
Sun 12:50  Table 5

Semi final

Race to 3
10   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Alex Tanev Persson
Sun 15:30  Table 1
11   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Malthe Dahlberg
Sun 15:30  Table 2

Final

Race to 3
12   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Malthe Dahlberg
Sun 17:47  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants