Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 4 - September 5, 2021

Snooker Grand Prix 1 - Odense - Kvalifikation

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Asif Iqbal
3 (3/0) 7 (6/1)
86%
1 Christopher Vejlager
4 (4/0) 8 (8/0)
100%
40
3 Kenneth Kjærsgaard Pedersen
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
3 Jimmi Jeppesen
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
5 Michelle Hein
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
22
5 Dimitar Dimitrov
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
15, 14
7 Jørgen Knudsen
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
13
8 Christian Austin Josephsen
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
9 Claus Schmidt
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
9
8880 Rune Kampe
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Duane Goodman
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
16
Entry deadline Sep 5, 2021, 12:00 AM (local time)
Starts Sep 4, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Henrik Skjærup (henrik.skjaerup@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Asif Iqbal 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Jimmi Jeppesen 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Michelle Hein 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Duane Goodman 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Christian Austin Josephsen 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christopher Vejlager 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Kenneth Kjærsgaard Pedersen 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Dimitar Dimitrov 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 2
4 Jørgen Knudsen 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
5 Rune Kampe 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Claus Schmidt 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 10:02  Table 2
2-A   
Denmark
Asif Iqbal
United Kingdom
Duane Goodman
Sat 11:19  Table 3
3-B   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Rune Kampe
Sat 09:37 
4-B   
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 10:02  Table 1
5-B   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Claus Schmidt
Sat 12:53  Table 1

Round 2

Race to 2
6-A   
Denmark
Jimmi Jeppesen
United Kingdom
Duane Goodman
Sat 11:51  Table 3
7-A   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Christian Austin Josephsen
Sat 11:51  Table 2
8-B   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 12:34  Table 4
9-B   
Denmark
Rune Kampe
Denmark
Claus Schmidt
Sat 13:00 
10-B   
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 11:52  Table 1

Round 3

Race to 2
11-A   
United Kingdom
Duane Goodman
Denmark
Christian Austin Josephsen
Sat 13:11  Table 2
12-A   
Denmark
Jimmi Jeppesen
Denmark
Asif Iqbal
Sat 13:12  Table 3
13-B   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Claus Schmidt
Sat 10:03  Table 4
14-B   
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 13:49  Table 1
15-B   
Denmark
Rune Kampe
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sat 14:30 

Round 4

Race to 2
16-A   
Denmark
Christian Austin Josephsen
Denmark
Asif Iqbal
Sat 14:48  Table 3
17-A   
United Kingdom
Duane Goodman
Denmark
Michelle Hein
Sat 14:39  Table 2
18-B   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 16:37  Table 1
19-B   
Denmark
Claus Schmidt
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sat 16:38  Table 4
20-B   
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Rune Kampe
Sat 16:00 

Round 5

Race to 2
21-A   
Denmark
Asif Iqbal
Denmark
Michelle Hein
Sat 16:03  Table 2
22-A   
Denmark
Christian Austin Josephsen
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 15:47  Table 3
23-B   
Denmark
Jørgen Knudsen
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sat 13:49  Table 4
24-B   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Rune Kampe
Sat 17:30 
25-B   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 14:53  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants