Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 1 - February 2, 2020

Snooker DTC 4 - Esbjerg

Snooker

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Jakob Lund Andersen
5 (5/0) 12 (10/2)
83%
31
2 Gilbert Albertsen
5 (4/1) 12 (8/4)
67%
48, 37, 31, 31, 30
3 Per Micki Christensen
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
32, 30
3 Zahid Naz
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
41, 38
5 Hussam Amal
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
5 Michael Ørbech Couriol
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
5 Kenneth Kjærsgaard Pedersen
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
9 Ejler Hame
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Jacob Johannsen
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
Show more
9 Robin Tønnessen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Anders Nygaard
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Michelle Hein
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Lasse Petersen
2 (1/1) 5 (3/2)
60%
9 Mathias Stig Davidsen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
16 Nicklas Olsen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
16 Bo Jarlstrøm
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
16 Patrick Vestergaard Petersen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
16 Hari Prasad Sharma
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
16 Duane Goodman
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
16 Alfred Melbye
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
16 Claus Schmidt
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Starts Feb 1, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (21 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Patrick Vestergaard Petersen

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Per Micki Christensen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Anders Nygaard 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Duane Goodman 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gilbert Albertsen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Robin Tønnessen 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Alfred Melbye 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jakob Lund Andersen 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Lasse Petersen 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 2
3 Nicklas Olsen 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Ørbech Couriol 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Michelle Hein 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Claus Schmidt 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hussam Amal 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Jacob Johannsen 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Patrick Vestergaard Petersen 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kenneth Kjærsgaard Pedersen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Mathias Stig Davidsen 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Bo Jarlstrøm 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Zahid Naz 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Ejler Hame 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Hari Prasad Sharma 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
Per Micki Christensen
United Kingdom
Duane Goodman
Sat 12:26 
2-B   
Denmark
Gilbert Albertsen
Denmark
Alfred Melbye
Sat 11:06 
3-C   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Lasse Petersen
Sat 11:06 
4-D   
Denmark
Michael Ørbech Larsen
Denmark
Claus Schmidt
Sat 13:03 
5-E   
Denmark
Hussam AlSaffar
Patrick Vestergaard Petersen
Sat 11:05 
6-F   
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Mathias Stig Davidsen
Sat 11:05 
7-G   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Zahid Hussain Naz
Sat 11:15 

Round 2

Race to 2
8-A   
United Kingdom
Duane Goodman
Denmark
Anders Nygaard
Sat 15:28 
9-B   
Denmark
Alfred Melbye
Norway
Robin Tønnessen
Sat 13:54 
10-C   
Denmark
Lasse Petersen
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 14:27 
11-D   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Michelle Hein
Sat 15:35 
12-E   
Patrick Vestergaard Petersen
Denmark
Jacob Johannsen
Sat 15:58 
13-F   
Denmark
Mathias Stig Davidsen
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sat 13:11 
14-G   
Denmark
Zahid Hussain Naz
Denmark
Hari Prasad subedi
Sat 14:48 

Round 3

Race to 2
15-A   
Denmark
Anders Nygaard
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 19:34 
16-B   
Norway
Robin Tønnessen
Denmark
Gilbert Albertsen
Sat 17:35 
17-C   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 17:51 
18-D   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Michael Ørbech Larsen
Sat 18:05 
19-E   
Denmark
Jacob Johannsen
Denmark
Hussam AlSaffar
Sat 19:34 
20-F   
Denmark
Bo Jarlstrøm
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 19:34 
21-G   
Denmark
Hari Prasad subedi
Denmark
Ejler Hame
Sat 20:21 

Quarter final

Race to 2
22   
Denmark
Per Micki Christensen
Walk Over
 
23   
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 10:09 
24   
Denmark
Michael Ørbech Larsen
Denmark
Zahid Hussain Naz
Sun 10:09 
25   
Denmark
Gilbert Albertsen
Denmark
Hussam AlSaffar
Sun 10:09 

Semi final

Race to 2
26   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 12:52 
27   
Denmark
Zahid Hussain Naz
Denmark
Gilbert Albertsen
Sun 12:53 

Final

Race to 2
28   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Gilbert Albertsen
Sun 14:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment