Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 13 - February 14, 2022

Shooters open tournament 14 vite pavarsia

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Labinot Markaj
6 (6/0) 57 (42/15)
74%
2 Don Hajra
6 (5/1) 73 (41/32)
56%
3 Hekuran Sadiku
5 (4/1) 57 (34/23)
60%
3 Drin Demaj
5 (4/1) 49 (29/20)
59%
5 Bedri Sijarina
6 (4/2) 62 (38/24)
61%
5 Valon Gashi
4 (3/1) 45 (24/21)
53%
5 Benjamin Rama
5 (3/2) 52 (25/27)
48%
5 Gani Ahmeti
4 (3/1) 40 (23/17)
58%
9 Enes Rushiti
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
Show more
9 Enis Çitaku
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
9 Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
5 (3/2) 48 (27/21)
56%
9 Veton Dyla
5 (3/2) 53 (25/28)
47%
9 Islam Kutleshi
4 (2/2) 39 (22/17)
56%
9 Ylber Hyseni
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
9 Shpëtim Murturi
2 (1/1) 17 (9/8)
53%
9 Muhamet Ramadani
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
17 Ibro Sadiki
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
17 Atdhe Gashi
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
17 Riza Sele
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
17 Arton Bellopoja
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
17 Leonit Restelica
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
17 Bardh Ferati
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
17 Gazmend Zymberi
3 (1/2) 28 (10/18)
36%
17 Valon Kuleta
3 (1/2) 32 (17/15)
53%
25 Valentin Uka
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
25 Dashmir Behadini
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
25 Driton Vitia
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
25 Milot Mujku
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
25 Ramadan Sada
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
25 Hasan Ahmeti
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
33 Naim Ismajli
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
33 Gursel Hylaj
1 (0/1) 9 (3/6)
33%
33 leo bllaca
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
33 Labinot Berisha
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
9993 Reshat Dedia
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9993 Lah Dodolli
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Feb 13, 2022, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (36 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Federata Kosovare e Biliardos
Contact Veton Dyla (veton_dyla@yahoo.com, +38349112235)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 13:09  Table 2
2   
Kosovo
Valon Gashi
Walk Over
 
3   
Walk Over
Kosovo
Valon Kuleta
 
4   
Kosovo
Atdhe Gashi
Walk Over
 
5   
Walk Over
Kosovo
Shpëtim Murturi
 
6   
North Macedonia
Ibro Sadiki
Walk Over
 
7   
Walk Over
Kosovo
Hasan Ahmeti
 
8   
Kosovo
Gursel Hylaj
Kosovo
Arton Bellopoja
 
9   
Kosovo
Naim Ismajli
North Macedonia
Dashmir Behadini
Sun 12:10  Table 1
10   
Bardh Ferati
Walk Over
 
11   
Walk Over
Kosovo
Reshat Dedia
 
12   
Kosovo
Enes Rushiti
Walk Over
 
13   
Walk Over
Kosovo
Ramadan Sada
 
14   
Kosovo
Enis Çitaku
Walk Over
 
15   
Walk Over
United Kingdom
Driton Vitia
 
16   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Labinot Berisha
Sun 12:10  Table 3

Winner round 1

Race to 7
17   
Kosovo
Milot Mujku
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 14:29  Table 7
18   
Kosovo
Valon Gashi
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 13:09  Table 6
19   
Kosovo
Valentin Uka
Kosovo
Valon Kuleta
Sun 12:10  Table 2
20   
Kosovo
Atdhe Gashi
Kosovo
Don Hajra
Sun 12:10  Table 4
21   
Kosovo
Lah Dodolli
Kosovo
Shpëtim Murturi
 
22   
North Macedonia
Ibro Sadiki
Kosovo
Benjamin Rama
Sun 12:10  Table 7
23   
Kosovo
Riza Sele
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sun 12:47  Table 8
24   
Kosovo
Arton Bellopoja
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 13:48  Table 1
25   
Kosovo
Leonit Restelica
North Macedonia
Dashmir Behadini
Sun 13:33  Table 5
26   
Bardh Ferati
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 12:10  Table 5
27   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Reshat Dedia
 
28   
Kosovo
Enes Rushiti
Kosovo
Drin Demaj
Sun 12:10  Table 6
29   
Kosovo
Gani Ahmeti
Kosovo
Ramadan Sada
Sun 13:11  Table 3
30   
Kosovo
Enis Çitaku
Kosovo
Gazmend Zymberi
Sun 12:10  Table 8
31   
Kosovo
Labinot Markaj
United Kingdom
Driton Vitia
Sun 13:16  Table 1
32   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
leo bllaca
Sun 14:04  Table 3

Loser round 1

Race to 6
33   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
leo bllaca
Sun 15:22  Table 2
34   
Walk Over
United Kingdom
Driton Vitia
 
35   
Walk Over
Kosovo
Gazmend Zymberi
 
36   
Walk Over
Kosovo
Ramadan Sada
 
37   
Walk Over
Kosovo
Enes Rushiti
 
38   
Walk Over
Kosovo
Reshat Dedia
 
39   
Walk Over
Bardh Ferati
 
40   
Kosovo
Gursel Hylaj
North Macedonia
Dashmir Behadini
Sun 15:27  Table 6
41   
Kosovo
Naim Ismajli
Kosovo
Arton Bellopoja
Sun 14:51  Table 1
42   
Walk Over
Kosovo
Hasan Ahmeti
 
43   
Walk Over
North Macedonia
Ibro Sadiki
 
44   
Walk Over
Kosovo
Lah Dodolli
 
45   
Walk Over
Kosovo
Atdhe Gashi
 
46   
Walk Over
Kosovo
Valentin Uka
 
47   
Walk Over
Kosovo
Islam Kutleshi
 
48   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Milot Mujku
Sun 15:22  Table 5

Winners qualification

Race to 7
49   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Valon Gashi
Sun 15:19  Table 7
50   
Kosovo
Valon Kuleta
Kosovo
Don Hajra
Sun 13:32  Table 4
51   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Kosovo
Benjamin Rama
Sun 13:38  Table 7
52   
Kosovo
Riza Sele
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 14:56  Table 4
53   
Kosovo
Leonit Restelica
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 14:34  Table 5
54   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Drin Demaj
Sun 14:19  Table 2
55   
Kosovo
Gani Ahmeti
Kosovo
Enis Çitaku
Sun 14:45  Table 6
56   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Veton Dyla
Sun 15:23  Table 3

Loser round 2

Race to 6
57   
Kosovo
Valdrin Bllaca
United Kingdom
Driton Vitia
Sun 15:56  Table 2
58   
Kosovo
Gazmend Zymberi
Kosovo
Ramadan Sada
Sun 14:51  Table 8
59   
Kosovo
Enes Rushiti
Kosovo
Reshat Dedia
 
60   
Bardh Ferati
North Macedonia
Dashmir Behadini
Sun 16:43 
61   
Kosovo
Arton Bellopoja
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sun 15:15  Table 1
62   
North Macedonia
Ibro Sadiki
Kosovo
Lah Dodolli
 
63   
Kosovo
Atdhe Gashi
Kosovo
Valentin Uka
Sun 13:52  Table 8
64   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Milot Mujku
Sun 16:17 

Losers qualification

Race to 6
65   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Riza Sele
Sun 16:49 
66   
Kosovo
Gazmend Zymberi
Kosovo
Benjamin Rama
Sun 15:57  Table 4
67   
Kosovo
Enes Rushiti
Kosovo
Valon Kuleta
Sun 15:41  Table 8
68   
Bardh Ferati
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 17:43  Table 3
69   
Kosovo
Arton Bellopoja
Kosovo
Veton Dyla
Sun 16:11  Table 3
70   
North Macedonia
Ibro Sadiki
Kosovo
Enis Çitaku
Sun 16:41 
71   
Kosovo
Atdhe Gashi
Kosovo
Muhamet Ramadani
Sun 15:45  Table 1
72   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Leonit Restelica
Sun 17:23  Table 4

Last sixteen

Race to 7
73   
Kosovo
Valon Gashi
Kosovo
Veton Dyla
Sun 18:26  Table 1
74   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 18:26  Table 2
75   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 18:26  Table 3
76   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Muhamet Ramadani
Sun 18:26  Table 4
77   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Benjamin Rama
Sun 18:26  Table 5
78   
Kosovo
Drin Demaj
Kosovo
Enes Rushiti
Sun 18:26  Table 6
79   
Kosovo
Gani Ahmeti
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 18:26  Table 7
80   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Enis Çitaku
Sun 19:05 

Quarter final

Race to 7
81   
Kosovo
Valon Gashi
Kosovo
Don Hajra
Sun 20:04  Table 1
82   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 19:49  Table 3
83   
Kosovo
Benjamin Rama
Kosovo
Drin Demaj
Sun 19:51  Table 5
84   
Kosovo
Gani Ahmeti
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 19:50  Table 4

Semi final

Race to 7
85   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 21:37  Table 3
86   
Kosovo
Drin Demaj
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 21:02  Table 3

Final

Race to 7
87   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 22:43 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants