Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 31 - August 1, 2021

SPT1000 R0 9-ball Norrköping

9-Ball
Tack för din anmälan.
Tack för din anmälan.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marcus Chamat
Gefle Biljardklubb
6 (6/0) 87 (54/33)
62%
1000
2 Adrian Weiss
Malmö Biljardklubb
6 (5/1) 86 (53/33)
62%
800
3 Ragnar Grönsten
BK Milen
5 (4/1) 77 (43/34)
56%
600
3 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 81 (49/32)
60%
600
5 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 69 (34/35)
49%
500
5 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 72 (41/31)
57%
500
5 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 58 (35/23)
60%
500
5 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
5 (3/2) 66 (30/36)
45%
500
9 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 43 (24/19)
56%
400
Show more
9 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
4 (2/2) 59 (29/30)
49%
400
9 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
5 (3/2) 79 (39/40)
49%
400
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
3 (2/1) 51 (26/25)
51%
400
9 Morgan Norberg
BK Milen
3 (2/1) 41 (22/19)
54%
400
9 Louise Furberg
4 (2/2) 56 (27/29)
48%
400
9 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
5 (3/2) 74 (37/37)
50%
400
9 Andreas Aksoy
Kristinehamns Biljardklubb
4 (2/2) 64 (32/32)
50%
400
17 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
3 (2/1) 33 (19/14)
58%
300
17 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
300
17 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 28 (17/11)
61%
300
17 Rackim S Sornwong
4 (2/2) 50 (25/25)
50%
300
17 Elvis Miglans
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 55 (31/24)
56%
300
17 Fuad Dzin
Malmö Biljardklubb
2 (1/1) 31 (17/14)
55%
300
17 Christopher Koba
4 (2/2) 54 (28/26)
52%
300
17 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
3 (2/1) 46 (26/20)
57%
300
17 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
300
17 Magnus Vesterlund
Familjens BF
3 (2/1) 43 (25/18)
58%
300
17 Ulrika Andersson
Familjens BF
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
300
17 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 26 (16/10)
62%
300
17 Hassan Nasaji
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 43 (18/25)
42%
300
17 Munkherdene Tsendkhuu
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 59 (28/31)
47%
300
17 Cuong Pham
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 44 (26/18)
59%
300
17 Sören Nilsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 46 (24/22)
52%
300
33 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 39 (17/22)
44%
200
33 Henrik Larsson
2 (0/2) 22 (5/17)
23%
200
33 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 41 (18/23)
44%
200
33 Mladen Matic
Norrköping Billiards Club
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
200
33 Richard Helander
Old Fellows Billiard Club
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
200
33 Jörgen Karlsson
Västerviks Biljard
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
200
33 Thomas Stadler
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 23 (6/17)
26%
200
33 Richard Larsson
Norrköping Billiards Club
2 (0/2) 31 (14/17)
45%
200
33 Nijaz Guri ( Culum ) 9 -10 Ball Team Player
2 (0/2) 20 (3/17)
15%
200
33 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
2 (0/2) 30 (13/17)
43%
200
33 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 23 (6/17)
26%
200
33 Michail Giannoglou
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
200
33 Bahaeddin Dada
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
200
33 Fikret Ahmetovic
Kville Biljard Club
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
200
33 Nashwan Qardak
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
200
49 Henrik Andersen
Elme Biljardklubb
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
999 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jul 25, 2021, 11:59 PM (local time)
Starts Jul 31, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (49 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Norrköping Billiards Club
Contact Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com, 0732368888) and Edin Karadza (edin.karadza@outlook.com, 0704958784)
More info
På grund av rådande restriktioner gällande tävlingsverksamhet under corona-pandemin behöver Poolkommittén och arrangörerna fortsatt planera tävlingarna på ett annorlunda sätt. För bättre framförhållning kommer därför sista anmälan under höstsäsongen 2021 att vara söndagen innan tävlingsstart, kl 24.00.
Reglerna för behörighet att deltaga är de samma som tidigare för denna tävling.
Obs! regler för deltagande är ändrat för klass 1, 2 och 3 denna säsong.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning före spelschemat lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling. Tala med din förening för att få hjälp.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/forslag-poolbestammelser-2021-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Mats Frösemo
Sat 09:58  Table 1
3   
Denmark
Henrik Andersen
Sweden
Mats Elfroos
Sat 09:58  Table 2
4   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Adam Peteri
Sat 09:59  Table 3
5   
Sweden
Lukas Andersson
Walk Over
 
6   
Sweden
Michail Giannoglou
Sweden
Johan Svanberg
Sat 09:59  Table 4
7   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Bahaeddin Dada
Sat 09:59  Table 5
8   
Walk Over
Sweden
Morgan Norberg
 
9   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Andrian Ristic
Iraq
Nashwan Qardak
Sat 09:59  Table 6
11   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sweden
Louise Furberg
Sat 09:59  Table 7
12   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
13   
Sweden
Mark Yousef
Walk Over
 
14   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Mladen Matic
Sat 09:59  Table 8
15   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Jörgen Karlsson
Sat 09:59  Table 9
16   
Walk Over
Sweden
Adrian Weiss
 
17   
Sweden
Ragnar Grönsten
Walk Over
 
18   
Sweden
Andreas Pettersson
Thailand
Rackim Seree Sornwong
Sat 09:59  Table 10
19   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Sabo Azar
Sat 10:00  Table 11
20   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
21   
Sweden
Fuad Dzin
Walk Over
 
22   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Wille Viitanen
Sat 09:59  Table 12
23   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Elvis Miglans
Sat 09:59  Table 13
24   
Walk Over
Sweden
Tianfang Zhang
 
25   
Sweden
Anders Edvardsson
Walk Over
 
26   
Sweden
Andy Cuong Pham
Bosnia and Herzegovina
Nijaz BiH Guri Culum
Sat 11:24  Table 13
27   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Henrik Larsson
Sat 11:06  Table 6
28   
Walk Over
Sweden
Marcus Sjöberg
 
29   
Sweden
Almin Salkic
Walk Over
 
30   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
Richard Larsson
Sat 11:25  Table 8
31   
Iran
Hassan Nasaji
Sweden
Göte Nigård
Sat 11:07  Table 4
32   
Walk Over
Sweden
Marcus Chamat
 

Winners qualification

Race to 9
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
My Nguyen
Sat 11:56  Table 1
34   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Adam Peteri
Sat 12:19  Table 6
35   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Johan Svanberg
Sat 11:17  Table 9
36   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Morgan Norberg
Sat 11:34  Table 5
37   
Sweden
David Larsson
Sweden
Andrian Ristic
Sat 11:30  Table 12
38   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sweden
Stefan Ericson
Sat 11:30  Table 7
39   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Glenn Andersson
Sat 11:19  Table 3
40   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Adrian Weiss
Sat 11:53  Table 2
41   
Sweden
Ragnar Grönsten
Thailand
Rackim Seree Sornwong
Sat 11:59  Table 11
42   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 10:34  Table 11
43   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Wille Viitanen
Sat 11:42  Table 10
44   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 12:34  Table 9
45   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Andy Cuong Pham
Sat 12:46  Table 11
46   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 12:34  Table 3
47   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Sören Nilsson
Sat 13:22  Table 2
48   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Marcus Chamat
Sat 13:29  Table 4

Loser round 1

Race to 8
49   
Walk Over
Sweden
Mats Frösemo
 
50   
Denmark
Henrik Andersen
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sat 12:44  Table 7
51   
Walk Over
Sweden
Michail Giannoglou
 
52   
Sweden
Bahaeddin Dada
Walk Over
 
53   
Walk Over
Iraq
Nashwan Qardak
 
54   
Sweden
Louise Furberg
Walk Over
 
55   
Walk Over
Sweden
Mladen Matic
 
56   
Sweden
Jörgen Karlsson
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Andreas Pettersson
 
58   
Sweden
Sabo Azar
Walk Over
 
59   
Walk Over
Sweden
Richard Helander
 
60   
Sweden
Thomas Stadler
Walk Over
 
61   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Nijaz BiH Guri Culum
 
62   
Sweden
Henrik Larsson
Walk Over
 
63   
Walk Over
Sweden
Richard Larsson
 
64   
Iran
Hassan Nasaji
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 8
65   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Göte Nigård
Sat 15:23  Table 2
66   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Almin Salkic
Sat 15:15  Table 1
67   
Sweden
Michail Giannoglou
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 14:17  Table 8
68   
Sweden
Bahaeddin Dada
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 14:55  Table 6
69   
Iraq
Nashwan Qardak
Sweden
Elvis Miglans
Sat 14:04  Table 5
70   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Wille Viitanen
Sat 13:40  Table 6
71   
Sweden
Mladen Matic
Sweden
Andreas Aksoy
Sat 12:41  Table 5
72   
Sweden
Jörgen Karlsson
Thailand
Rackim Seree Sornwong
Sat 13:00  Table 12
73   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Christopher Koba
Sat 13:37  Table 10
74   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Glenn Andersson
Sat 14:30 
75   
Sweden
Richard Helander
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sat 12:42  Table 13
76   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
David Larsson
Sat 13:09  Table 1
77   
Bosnia and Herzegovina
Nijaz BiH Guri Culum
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 13:56  Table 12
78   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Lukas Andersson
Sat 13:17  Table 8
79   
Sweden
Richard Larsson
Sweden
Adam Peteri
Sat 14:14  Table 9
80   
Iran
Hassan Nasaji
Sweden
My Nguyen
Sat 13:56  Table 7

Last thirtytwo

Race to 9
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Louise Furberg
Sat 15:54  Table 3
82   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 16:48  Table 4
83   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
David Larsson
Sat 15:54  Table 4
84   
Sweden
Morgan Norberg
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sat 15:54  Table 5
85   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Lukas Andersson
Sat 15:54  Table 7
86   
Sweden
Stefan Ericson
Thailand
Rackim Seree Sornwong
Sat 16:10  Table 6
87   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 15:54  Table 8
88   
Sweden
Adrian Weiss
Iran
Hassan Nasaji
Sat 15:54  Table 9
89   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Elvis Miglans
Sat 15:54  Table 12
90   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Almin Salkic
Sat 17:01  Table 11
91   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Andreas Aksoy
Sat 15:54  Table 10
92   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 15:54  Table 11
93   
Sweden
Andy Cuong Pham
Sweden
Göte Nigård
Sat 17:51  Table 1
94   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Glenn Andersson
Sat 15:54  Table 13
95   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
Adam Peteri
Sat 17:07  Table 5
96   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Christopher Koba
Sat 16:11  Table 1

Last sixteen

Race to 9
97   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Mats Elfroos
Sun 09:58  Table 7
98   
Sweden
David Larsson
Sweden
Morgan Norberg
Sun 10:00  Table 4
99   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Stefan Ericson
Sun 09:58  Table 5
100   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Adrian Weiss
Sun 09:59  Table 6
101   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 09:59  Table 2
102   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 10:00  Table 1
103   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Glenn Andersson
Sun 10:00  Table 8
104   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
Marcus Chamat
Sun 10:00  Table 3

Quarter final

Race to 9
105   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
David Larsson
Sun 11:52  Table 1
106   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Adrian Weiss
Sun 11:56  Table 3
107   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 11:57  Table 7
108   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Marcus Chamat
Sun 11:57  Table 5

Semi final

Race to 9
109   
Sweden
David Larsson
Sweden
Adrian Weiss
Sun 13:23  Table 1
110   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Marcus Chamat
Sun 13:47  Table 3

Final

Race to 9
111   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Marcus Chamat
Sun 15:43  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants