Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 2, 2019

SPT 500 R3 Malmö 9-ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lukas Andersson
5 (5/0) 47 (35/12)
74%
500
2 Patrik strand
8 (6/2) 76 (43/33)
57%
400
3 Fuad Dzin
4 (3/1) 51 (26/25)
51%
300
3 Abdullah Aouida
4 (3/1) 47 (25/22)
53%
300
5 Robert Sandersson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 30 (18/12)
60%
250
5 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
250
5 Lennart Efraimsson
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
250
5 Yuesong Fan
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 40 (23/17)
58%
250
9 Per Gunnar Ingebrigtsen
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
200
Show more
9 Peter Ögren
BK Milen
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
200
9 Lennart Nilsson
Biljardklubben Flamingo
4 (2/2) 41 (22/19)
54%
200
9 Calle Lilliegren
Biljardklubben Diamanten
5 (3/2) 47 (21/26)
45%
200
13 Patrik Eliasson
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
200
13 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
200
13 Andrew Jones
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
200
13 Marino Ivicic
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
200
17 Tamar SA
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
150
17 Clas Carlbom
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
150
17 Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
150
17 Micael Englund
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
150
Entry deadline Oct 31, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Nov 2, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet and Malmö Biljardklubb
Contact Peter Skough (peter.skough@hotmail.com)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Fuad Dzin
Walk Over
 
2   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Clas Carlbom
Sat 10:09  Table 4
3   
China
leon Fan
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
5   
Sweden
Peter Ögren
Walk Over
 
6   
Walk Over
England
Andrew Jones
 
7   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Micael Englund
Sat 10:10  Table 5
8   
Walk Over
Sweden
Robert Sandersson
 
9   
Sweden
Lukas Andersson
Walk Over
 
10   
Sweden
Calle Lilliegren
Sweden
Alf Toffer
Sat 10:10  Table 6
11   
Sweden
Patrik Eliasson
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Lennart Efraimsson
 
13   
Sweden
Abdullah Aouida
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Marino Ivicic
 
15   
Sweden
Lennart Nilsson
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 10:10  Table 7
16   
Walk Over
Sweden
Johan Weddig
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Tamar SA
Sat 11:17  Table 4
18   
China
leon Fan
Sweden
Bojan Krstic
Sat 10:10  Table 15
19   
Sweden
Peter Ögren
England
Andrew Jones
Sat 10:10  Table 9
20   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Robert Sandersson
Sat 11:34  Table 15
21   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 11:17  Table 6
22   
Sweden
Patrik Eliasson
Sweden
Lennart Efraimsson
Sat 10:11  Table 10
23   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Marino Ivicic
Sat 10:11  Table 12
24   
Sweden
Lennart Nilsson
Sweden
Johan Weddig
Sat 11:17  Table 7

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Sweden
Clas Carlbom
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Sweden
Micael Englund
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Alf Toffer
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Sweden
Clas Carlbom
Sweden
Johan Weddig
Sat 12:17  Table 7
34   
Walk Over
Sweden
Marino Ivicic
 
35   
Walk Over
Sweden
Patrik Eliasson
 
36   
Sweden
Micael Englund
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 11:55  Table 10
37   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Patrik strand
Sat 12:55  Table 4
38   
Walk Over
England
Andrew Jones
 
39   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
40   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sweden
Tamar SA
Sat 12:56  Table 5

Winners qualification

Race to 7
41   
Sweden
Fuad Dzin
China
leon Fan
Sat 12:58  Table 6
42   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Robert Sandersson
Sat 12:44  Table 15
43   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Lennart Efraimsson
Sat 12:08  Table 6
44   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Lennart Nilsson
Sat 12:23  Table 9

Loser round 3

Race to 6
45   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Marino Ivicic
Sat 13:13  Table 10
46   
Sweden
Patrik Eliasson
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 13:13  Table 7
47   
Sweden
Patrik strand
England
Andrew Jones
Sat 14:05  Table 15
48   
Sweden
Bojan Krstic
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 13:36  Table 5

Losers qualification

Race to 6
49   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Peter Ögren
Sat 14:20  Table 7
50   
Sweden
Calle Lilliegren
China
leon Fan
Sat 14:41  Table 5
51   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Lennart Nilsson
Sat 15:01  Table 15
52   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sweden
Lennart Efraimsson
Sat 14:31  Table 4

Quarter final

Race to 7
53   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Lennart Efraimsson
Sat 16:30  Table 5
54   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Patrik strand
Sat 16:31  Table 6
55   
Sweden
Lukas Andersson
China
leon Fan
Sat 16:31  Table 7
56   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Johan Weddig
Sat 16:31  Table 15

Semi final

Race to 7
57   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Patrik strand
Sat 17:51 
58   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 17:51 

Final

Race to 7
59   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Lukas Andersson
Sat 19:55 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment