Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 6, 2018

SPT 500 R2 Malmö

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Patrik Paco Sandqvist
Biljardklubben Flamingo
6 (6/0) 49 (36/13)
73%
2 Tamar Said Al-Roubaiy
5 (4/1) 44 (26/18)
59%
3 Patrik strand
5 (3/2) 47 (25/22)
53%
3 Göran Nordström
Biljardklubben Diamanten
5 (3/2) 37 (21/16)
57%
5 Jeppe Thyde
3 (2/1) 28 (17/11)
61%
5 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 31 (15/16)
48%
5 Abdullah Aouida
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
5 Peter Hildingsson
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
9 Sebastian Paunku
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
Show more
9 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
9 Calle Lilliegren
Biljardklubben Diamanten
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
9 Samir Saciri
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
13 Henrik Larsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
13 Bojan Krstic
Jönköpings Biljardklubb
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
13 Patric Vursen
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
13 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
17 Robin Svensson Skärlind
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
Starts Oct 6, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Handicap No handicap
Rankings SPT 2018/2019
Organizer Svenska Biljardförbundet

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Sweden
Henrik Larsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Patrik Sandqvist
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sat 10:00 
3   
Sweden
Patrik strand
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Calle Lilliegren
 
5   
North Macedonia
Samir Saciri
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Göran Nordström
 
7   
Sweden
Patrik Vursén
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
9   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
11   
Sweden
Sebastian Paunku
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Abdullah Aouida
 
13   
Sweden
Dario Rakic
Walk Over
 
14   
Walk Over
Denmark
Jeppe Thyde
 
15   
Sweden
Peter Hildingsson
Walk Over
 
16   
Walk Over
Sweden
Johan Weddig
 

Winner round 1

17   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Patrik Sandqvist
Sat 10:00 
18   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 10:00 
19   
North Macedonia
Samir Saciri
Sweden
Göran Nordström
Sat 10:00 
20   
Sweden
Patrik Vursén
Sweden
Tom Eksell
Sat 10:00 
21   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sweden
Bojan Krstic
Sat 10:00 
22   
Sweden
Sebastian Paunku
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 10:00 
23   
Sweden
Dario Rakic
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 10:00 
24   
Sweden
Peter Hildingsson
Sweden
Johan Weddig
Sat 10:00 

Loser round 1

25   
Walk Over
Sweden
Robin Svensson Skärlind
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sweden
Peter Hildingsson
Sat 10:00 
34   
Walk Over
Sweden
Dario Rakic
 
35   
Walk Over
Sweden
Sebastian Paunku
 
36   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
37   
Walk Over
Sweden
Patrik Vursén
 
38   
Walk Over
Sweden
Göran Nordström
 
39   
Walk Over
Sweden
Calle Lilliegren
 
40   
Walk Over
Sweden
Henrik Larsson
 

Winners qualification

41   
Sweden
Patrik Sandqvist
Sweden
Patrik strand
Sat 10:00 
42   
North Macedonia
Samir Saciri
Sweden
Tom Eksell
Sat 10:00 
43   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 10:00 
44   
Denmark
Jeppe Thyde
Sweden
Johan Weddig
Sat 10:00 

Loser round 3

45   
Sweden
Peter Hildingsson
Sweden
Dario Rakic
Sat 10:00 
46   
Sweden
Sebastian Paunku
Sweden
Bojan Krstic
Sat 10:00 
47   
Sweden
Patrik Vursén
Sweden
Göran Nordström
Sat 10:00 
48   
Sweden
Calle Lilliegren
Sweden
Henrik Larsson
Sat 10:00 

Losers qualification

49   
Sweden
Peter Hildingsson
North Macedonia
Samir Saciri
Tue 12:58 
50   
Sweden
Sebastian Paunku
Sweden
Patrik strand
Tue 12:58 
51   
Sweden
Göran Nordström
Sweden
Johan Weddig
Tue 12:58 
52   
Sweden
Calle Lilliegren
Sweden
Abdullah Aouida
Tue 12:58 

Quarter final

53   
Sweden
Patrik Sandqvist
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 10:00 
54   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Göran Nordström
Sat 10:00 
55   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sweden
Peter Hildingsson
Sat 10:00 
56   
Denmark
Jeppe Thyde
Sweden
Patrik strand
Sat 10:00 

Semi final

57   
Sweden
Patrik Sandqvist
Sweden
Göran Nordström
Sat 10:00 
58   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sweden
Patrik strand
Sat 10:00 

Final

59   
Sweden
Patrik Sandqvist
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sat 10:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants