Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 8, 2020

SPT 125 R6 Bjärnum

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lars Göran Andersson
Interpool Biljardklubb Malmö
6 (5/1) 45 (24/21)
53%
125
2 Tomas Wikström
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
100
3 Rei Trulsson
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (2/1) 21 (14/7)
67%
75
3 Franziska Uhl
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (3/1) 25 (19/6)
76%
75
5 Göran Jonasson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
60
5 Sabina Enberg
Biljardklubben Flamingo
4 (2/2) 26 (11/15)
42%
60
5 Simon Hägg
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (2/1) 21 (14/7)
67%
60
5 Carolin Wikström
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 23 (9/14)
39%
60
9 Leo Johannesen
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
45
9 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
45
9 Arvid Brattwall
Elme Biljardklubb
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
45
9 Christer Nilsson
Staffanstorp Biljardclub
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
45
13 Kent Ramberg
Staffanstorp Biljardclub
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
45
13 Anders Bergstrand
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
45
999 Jacob Edvinsson
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Feb 6, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Feb 8, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Swedish Pool Tour and Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Bjärnums Biljardklubb
Contact Dario Rakic (dariorakic@hotmail.com, 708336449) and Leo Johannesen (leo.johannesen@gmail.com, +46703431866)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00, Startavgift 120 kr. Reglerna för behörighet att delta i SPT125 är följande:

1: Du får inte vara rankad topp 160
2. Du får inta ha fått mer än 125 poäng på SPT på en enskild tävling den innevarande och hela förra säsongen (2018/19). Högsta placering får vara 5:a på SPT250, 33:a på SPT500 eller 49:a på SPT1000.
3: Du får inte ha varit ranked topp 96 de fem senaste säsongerna.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Rei Trulsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Lars Göran Andersson
Sweden
Christer Nilsson
Sat 10:08  Table 1
3   
Sweden
Jacob Edvinsson
Sweden
Tomas Wikström
  Table 1
4   
Sweden
Göran Jonasson
Denmark
Leo Johannesen
Sat 10:08  Table 3
5   
Sweden
Niclas Martinsson
Sweden
Carolin Wikström
Sat 10:08  Table 2
6   
Sweden
Kent Ramberg
Sweden
Simon Hägg
Sat 10:53  Table 1
7   
Sweden
Arvid Brattwall
Germany
Franziska Uhl
Sat 11:17  Table 2
8   
Sweden
Anders Bergstrand
Sweden
Sabina Enberg
Sat 11:25  Table 3

Winners qualification

Race to 5
9   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Lars Göran Andersson
Sat 11:44  Table 1
10   
Sweden
Tomas Wikström
Sweden
Göran Jonasson
Sat 12:02  Table 2
11   
Sweden
Carolin Wikström
Sweden
Simon Hägg
Sat 12:22  Table 1
12   
Germany
Franziska Uhl
Sweden
Sabina Enberg
Sat 12:41  Table 3

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Sweden
Christer Nilsson
 
14   
Sweden
Jacob Edvinsson
Denmark
Leo Johannesen
 
15   
Sweden
Niclas Martinsson
Sweden
Kent Ramberg
Sat 13:13  Table 3
16   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Anders Bergstrand
Sat 13:17  Table 2

Losers qualification

Race to 4
17   
Sweden
Christer Nilsson
Sweden
Sabina Enberg
Sat 13:35  Table 1
18   
Denmark
Leo Johannesen
Sweden
Carolin Wikström
Sat 13:54  Table 3
19   
Sweden
Niclas Martinsson
Sweden
Göran Jonasson
Sat 14:19  Table 2
20   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Lars Göran Andersson
Sat 14:27  Table 1

Quarter final

Race to 5
21   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Göran Jonasson
Sat 15:02  Table 2
22   
Sweden
Tomas Wikström
Sweden
Sabina Enberg
Sat 15:02  Table 3
23   
Sweden
Simon Hägg
Sweden
Lars Göran Andersson
Sat 15:56  Table 2
24   
Germany
Franziska Uhl
Sweden
Carolin Wikström
Sat 15:11  Table 1

Semi final

Race to 5
25   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Tomas Wikström
Sat 17:17  Table 2
26   
Sweden
Lars Göran Andersson
Germany
Franziska Uhl
Sat 17:17  Table 1

Final

Race to 5
27   
Sweden
Tomas Wikström
Sweden
Lars Göran Andersson
Sat 18:24  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants