Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 19, 2020

SM 43+ 10-ball Göteborg

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 kevin zarekani
7 (6/1) 56 (39/17)
70%
1000
2 Mahmut Mutto
6 (4/2) 47 (29/18)
62%
800
3 Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
5 (4/1) 45 (25/20)
56%
700
3 Fikret Ahmetovic
6 (4/2) 54 (30/24)
56%
700
5 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
5 (3/2) 42 (26/16)
62%
600
5 Morgan Norberg
Kville Biljard Club
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
600
5 Alban Richard
Kville Biljard Club
4 (3/1) 33 (20/13)
61%
600
5 Michael Kåhlberg
4 (3/1) 34 (22/12)
65%
600
9 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 26 (16/10)
62%
500
Show more
9 Roger Åkerblom
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
500
9 Patrik Enbom
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 29 (16/13)
55%
500
9 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
500
9 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
500
9 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 20 (13/7)
65%
500
9 Peter Eriksson
Old Fellows Billiard Club
3 (2/1) 30 (15/15)
50%
500
9 Ulf Lysmark
Kville Biljard Club
3 (2/1) 28 (12/16)
43%
500
17 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
400
17 Robert Dimmlich
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
17 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
400
17 Ulf Eriksson
BK Milen
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
400
17 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
400
17 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
400
17 Peter Balkovec
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
400
17 Bo Törnqvist
Kville Biljard Club
3 (1/2) 26 (14/12)
54%
400
25 Björn Odelbrink
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
400
25 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
400
25 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
400
25 Fredrik Löfqvist
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
400
25 Kah Wei Leong
Kville Biljard Club
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
400
25 Frank Colliander
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
25 Peder Brunstedt
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
400
Entry deadline Sep 13, 2020, 11:59 PM (local time)
Starts Sep 19, 2020, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination (31 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings Swedish Pool Tour 43+
Organizer Svenska Biljardförbundet and Kville Biljard Club
Contact Mats Frösemo (frosemo@telia.com, 0703115934)
More info
På grund av rådande restriktioner gällande tävlingsverksamhet under corona-pandemin behöver Poolkommittén och arrangörerna planera tävlingarna på ett annorlunda sätt. För bättre framförhållning kommer därför sista anmälan under höstsäsongen 2020 att flyttas till söndagen innan tävlingsstart, kl 24.00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare under säsongen.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.



Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
2   
Sweden
Robert Dimmlich
Sweden
Ulf Lysmark
Sat 09:02  Table 1
3   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Kai Kraft
Sat 09:02  Table 2
4   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 09:02  Table 4
5   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 09:02  Table 5
6   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Laszlo Szili
Sat 09:03  Table 6
7   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Jonas Björkman
Sat 09:03  Table 8
8   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Patrik Enbom
Sat 09:03  Table 9
9   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Peter Balkovec
Sat 09:03  Table 10
10   
Sweden
Kah Wei Leong
France
Alban Richard
Sat 09:03  Table 11
11   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Ulf Eriksson
Sat 09:03  Table 12
12   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Stefan Ericson
Sat 09:03  Table 14
13   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 09:03  Table 18
14   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Frank Colliander
Sat 09:03  Table 20
15   
Sweden
kevin zarekani
Sweden
Peder Brunstedt
Sat 09:03  Table 21
16   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Kent Karlsson
Sat 09:03  Table 22

Winners qualification

Race to 6
17   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Ulf Lysmark
Sat 10:32  Table 4
18   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Peter Eriksson
Sat 10:33  Table 1
19   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 10:33  Table 2
20   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Patrik Enbom
Sat 10:33  Table 5
21   
Sweden
Peter Balkovec
France
Alban Richard
Sat 10:33  Table 6
22   
Sweden
Ulf Eriksson
Sweden
Conny Frodig
Sat 10:33  Table 8
23   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Johan Weddig
Sat 10:33  Table 9
24   
Sweden
kevin zarekani
Sweden
Kent Karlsson
Sat 10:33  Table 10

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Sweden
Robert Dimmlich
 
26   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 10:33  Table 11
27   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Laszlo Szili
Sat 10:33  Table 12
28   
Sweden
Jonas Björkman
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sat 10:33  Table 14
29   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 10:33  Table 18
30   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Stefan Ericson
Sat 10:33  Table 20
31   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Frank Colliander
Sat 10:33  Table 21
32   
Sweden
Peder Brunstedt
Sweden
Glenn Andersson
Sat 10:33  Table 22

Losers qualification

Race to 6
33   
Sweden
Robert Dimmlich
Sweden
kevin zarekani
Sat 11:21  Table 21
34   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Johan Weddig
Sat 11:48  Table 5
35   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Ulf Eriksson
Sat 11:48  Table 9
36   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Peter Balkovec
Sat 12:24  Table 6
37   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 12:02  Table 12
38   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 11:59  Table 10
39   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Kai Kraft
Sat 11:59  Table 4
40   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 11:59  Table 2

Last sixteen

Race to 6
41   
Sweden
Ulf Lysmark
Sweden
Johan Svanberg
Sat 13:45  Table 2
42   
Sweden
Peter Eriksson
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sat 13:45  Table 5
43   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
kevin zarekani
Sat 13:45  Table 4
44   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Morgan Norberg
Sat 13:45  Table 6
45   
France
Alban Richard
Sweden
Mats Elfroos
Sat 13:45  Table 9
46   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 13:45  Table 10
47   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 13:45  Table 12
48   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Tom Eksell
Sat 13:45  Table 14

Quarter final

Race to 6
49   
Sweden
Johan Svanberg
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sat 14:41  Table 2
50   
Sweden
kevin zarekani
Sweden
Morgan Norberg
Sat 14:59  Table 6
51   
France
Alban Richard
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 14:59  Table 5
52   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Kent Karlsson
Sat 14:59  Table 4

Semi final

Race to 6
53   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
kevin zarekani
Sat 16:18  Table 4
54   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Kent Karlsson
Sat 16:18  Table 5

Final

Race to 6
55   
Sweden
kevin zarekani
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 17:03  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment