Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 20, 2022

Söndagstävling 9ball - Stegen 6

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mantas Zelvys
5 (5/0) 55 (35/20)
64%
250
2 Anton Vallgren
5 (4/1) 61 (34/27)
56%
200
3 Anders Holm
4 (3/1) 43 (23/20)
53%
150
3 Peter Ögren
BK Milen
5 (4/1) 55 (32/23)
58%
150
5 Benjamin Folke
BK Milen
4 (3/1) 44 (25/19)
57%
125
5 Ali E
BK Milen
5 (3/2) 54 (26/28)
48%
125
5 Bahaeddin Dada
4 (3/1) 51 (27/24)
53%
125
5 Kent Bäckberg
4 (3/1) 40 (24/16)
60%
125
9 Kwan S
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
100
Show more
9 Christoffer Stolpe
4 (2/2) 45 (24/21)
53%
100
9 Ted Wendmu
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
100
9 Stefan K
BK Milen
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
100
9 Pierre P
BK Milen
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
100
9 Erik Bson
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
100
9 Kalle Wallin
3 (2/1) 35 (17/18)
49%
100
9 Wim
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
100
17 Mats Sandberg
BK Milen
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
75
17 Hampus Andersson
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
100
17 Mattias Örnberg
3 (1/2) 36 (19/17)
53%
100
17 John Paul Reyes
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
75
17 Ulf Lysmark
Kville Biljard Club
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
75
17 Guido Thyssen
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
75
17 Ida Kruse
3 (1/2) 32 (18/14)
56%
100
17 Jose Arganaraz
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
75
25 Martin Åkesson
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
75
25 Patrik Engelbrektsson
BK Milen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
75
25 Jonas Ulven Ulfvarson
BK Milen
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
75
Entry deadline Feb 20, 2022, 1:55 PM (local time)
Starts Feb 20, 2022, 2:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Rankings Stegen - Våren 2022
Organizer BK Milen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Pierre P
Walk Over
 
2   
Sweden
Peter Ögren
0
Sweden
Ulf Lysmark
1
Sun 14:22  Table 1
3   
Sweden
Patrik Engelbrektsson
3
Sweden
Hampus Andersson
3
Sun 14:22  Table 3
4   
Sweden
Mattias Örnberg
4
Sweden
Benjamin Folke
2
Sun 14:22  Table 4
5   
Argentina
Jose Arganaraz
Walk Over
 
6   
Sweden
Mats Sandberg
3
Sweden
Bahaeddin Dada
0
Sun 14:23  Table 7
7   
Sweden
Stefan K
5
Palestinian Territory
Wim
4
Sun 14:23  Table 3
8   
Walk Over
Sweden
Anton Vallgren
 
9   
Lithuania
Mantas Zelvys
Walk Over
 
10   
Sweden
Ida Kruse
5
Sweden
John Paul Reyes
-1
Sun 14:23  Table 5
11   
Sweden
Jonas Ulven Ulfvarson
3
Sweden
Kalle Wallin
-1
Sun 14:25  Table 2
12   
Sweden
Ted Wendmu
5
Thailand
Kwan S
5
Sun 14:35  Table 5
13   
Sweden
Erik Bson
2
Sweden
Kent Bäckberg
2
Sun 14:47  Table 1
14   
Sweden
Ali E
0
Sweden
Martin Åkesson
5
Sun 14:58  Table 2
15   
Sweden
Christoffer Stolpe
4
Germany
Guido Thyssen
3
Sun 15:05 
16   
Walk Over
Sweden
Anders Holm
 

Winners qualification

Race to 7
17   
Sweden
Pierre P
2
Sweden
Peter Ögren
0
Sun 15:09  Table 7
18   
Sweden
Hampus Andersson
3
Sweden
Benjamin Folke
2
Sun 15:14  Table 1
19   
Argentina
Jose Arganaraz
0
Sweden
Bahaeddin Dada
0
Sun 15:23  Table 5
20   
Palestinian Territory
Wim
4
Sweden
Anton Vallgren
2
Sun 15:26  Table 3
21   
Lithuania
Mantas Zelvys
2
Sweden
Ida Kruse
5
Sun 15:32  Table 4
22   
Sweden
Kalle Wallin
-1
Thailand
Kwan S
5
Sun 16:08  Table 3
23   
Sweden
Kent Bäckberg
2
Sweden
Ali E
0
Sun 15:45  Table 2
24   
Sweden
Christoffer Stolpe
4
Sweden
Anders Holm
1
Sun 15:45  Table 1

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Sweden
Ulf Lysmark
 
26   
Sweden
Patrik Engelbrektsson
3
Sweden
Mattias Örnberg
4
Sun 16:15  Table 2
27   
Walk Over
Sweden
Mats Sandberg
 
28   
Sweden
Stefan K
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
John Paul Reyes
 
30   
Sweden
Jonas Ulven Ulfvarson
3
Sweden
Ted Wendmu
5
Sun 16:13  Table 7
31   
Sweden
Erik Bson
2
Sweden
Martin Åkesson
5
Sun 16:15  Table 4
32   
Germany
Guido Thyssen
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
33   
Sweden
Ulf Lysmark
1
Sweden
Christoffer Stolpe
4
Sun 16:40  Table 3
34   
Sweden
Mattias Örnberg
4
Sweden
Ali E
0
Sun 16:55  Table 1
35   
Sweden
Mats Sandberg
3
Thailand
Kwan S
5
Sun 16:59  Table 7
36   
Sweden
Stefan K
5
Sweden
Ida Kruse
5
Sun 16:35  Table 2
37   
Sweden
John Paul Reyes
-1
Palestinian Territory
Wim
4
Sun 16:27  Table 1
38   
Sweden
Ted Wendmu
5
Argentina
Jose Arganaraz
0
Sun 17:00  Table 4
39   
Sweden
Erik Bson
2
Sweden
Hampus Andersson
3
  Table 3
40   
Germany
Guido Thyssen
3
Sweden
Pierre P
2
Sun 16:24  Table 5

Last sixteen

Race to 7
41   
Sweden
Peter Ögren
0
Sweden
Ted Wendmu
5
Sun 17:28  Table 7
42   
Sweden
Benjamin Folke
2
Sweden
Pierre P
2
Sun 17:57  Table 4
43   
Sweden
Bahaeddin Dada
0
Sweden
Stefan K
5
Sun 17:14  Table 2
44   
Sweden
Anton Vallgren
2
Sweden
Erik Bson
2
Sun 18:04  Table 1
45   
Lithuania
Mantas Zelvys
2
Sweden
Christoffer Stolpe
4
Sun 18:05  Table 2
46   
Sweden
Kalle Wallin
-1
Sweden
Ali E
0
Sun 18:05  Table 3
47   
Sweden
Kent Bäckberg
2
Palestinian Territory
Wim
4
Sun 17:22  Table 5
48   
Sweden
Anders Holm
1
Thailand
Kwan S
5
Sun 18:07  Table 4

Quarter final

Race to 7
49   
Sweden
Peter Ögren
0
Sweden
Benjamin Folke
2
Sun 18:39  Table 2
50   
Sweden
Bahaeddin Dada
0
Sweden
Anton Vallgren
2
Sun 19:13  Table 1
51   
Lithuania
Mantas Zelvys
2
Sweden
Ali E
0
Sun 18:57  Table 3
52   
Sweden
Kent Bäckberg
2
Sweden
Anders Holm
1
Sun 19:13  Table 4

Semi final

Race to 7
53   
Sweden
Peter Ögren
0
Sweden
Anton Vallgren
2
Sun 21:06  Table 2
54   
Lithuania
Mantas Zelvys
2
Sweden
Anders Holm
1
Sun 19:51  Table 3

Final

Race to 7
55   
Sweden
Anton Vallgren
2
Lithuania
Mantas Zelvys
2
Sun 21:06  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants