Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 24 - November 25, 2018

Ranking Klass 1 Norra 2018/19:3

Three-cushion

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Nov 23, 2018, 12:00 PM (local time)
Starts Nov 24, 2018, 8:45 AM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 20
Handicap No handicap
Rankings Svenska Biljardförbundet Carambole Ranking 2018/19
Organizer Svenska Biljardförbundet Carambole
Contact Giglio Alvarado (info@geniko.se, 0708291746)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 20
1   
Sweden
Giglio Alvarado
Walk Over
 
2   
Nicaragua
Cristiam Hidalgo
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 09:51  Table 10
3   
Sweden
Peter Åkesson
Walk Over
 
4   
Walk Over
Greece
Nikos Koumentakis
 
5   
Sweden
Ingvar Pettersson
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Christer Fahlström
 
7   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Hans Nielsen
 
8   
Walk Over
Sweden
Örjan Näsbom
 
9   
Sweden
Victor Kalita
Walk Over
 
10   
Anders Sannemo
Turkey
Cüneyt Ilbeyi
Sat 08:32  Table 8
11   
Turkey
Yüksel Polat
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Lars-magnus Malmberg
 
13   
Sweden
Richard Helander
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Robin Lundberg
 
15   
Vasilis Hervatis
Sweden
Andreas Lagemyr
Sat 08:32  Table 10
16   
Walk Over
Sweden
Sebastian Larsson
 

Winner round 1

Race to 20
17   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 11:45  Table 9
18   
Sweden
Peter Åkesson
Greece
Nikos Koumentakis
Sat 09:36  Table 9
19   
Sweden
Ingvar Pettersson
Sweden
Christer Fahlström
Sat 09:57  Table 8
20   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Örjan Näsbom
Sat 10:51  Table 9
21   
Sweden
Victor Kalita
Turkey
Cüneyt Ilbeyi
Sat 11:09  Table 8
22   
Turkey
Yüksel Polat
Sweden
Lars-magnus Malmberg
Sat 11:13  Table 10
23   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Robin Lundberg
Sat 11:51  Table 8
24   
Vasilis Hervatis
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 12:15  Table 10

Loser round 1

Race to 20
25   
Walk Over
Nicaragua
Cristiam Hidalgo
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Sweden
Hans Nielsen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Anders Sannemo
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Sweden
Andreas Lagemyr
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 20
33   
Nicaragua
Cristiam Hidalgo
Vasilis Hervatis
Sat 13:31  Table 10
34   
Walk Over
Sweden
Robin Lundberg
 
35   
Walk Over
Sweden
Lars-magnus Malmberg
 
36   
Sweden
Hans Nielsen
Sweden
Victor Kalita
 
37   
Anders Sannemo
Sweden
Michael Petroff
Sat 13:16  Table 8
38   
Walk Over
Sweden
Christer Fahlström
 
39   
Walk Over
Greece
Nikos Koumentakis
 
40   
Sweden
Andreas Lagemyr
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 12:48  Table 9

Winners qualification

Race to 20
41   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Peter Åkesson
Sat 14:03  Table 9
42   
Sweden
Ingvar Pettersson
Sweden
Örjan Näsbom
Sat 14:27  Table 8
43   
Turkey
Cüneyt Ilbeyi
Turkey
Yüksel Polat
Sat 14:54  Table 10
44   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 15:02  Table 9

Loser round 3

Race to 20
45   
Nicaragua
Cristiam Hidalgo
Sweden
Robin Lundberg
Sat 15:33  Table 8
46   
Sweden
Lars-magnus Malmberg
Sweden
Victor Kalita
Sat 15:55  Table 9
47   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Christer Fahlström
Sat 16:00  Table 10
48   
Greece
Nikos Koumentakis
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 16:39  Table 9

Losers qualification

Race to 20
49   
Nicaragua
Cristiam Hidalgo
Sweden
Ingvar Pettersson
Sat 16:57  Table 8
50   
Sweden
Lars-magnus Malmberg
Sweden
Peter Åkesson
Sat 16:59  Table 10
51   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 17:47  Table 9
52   
Greece
Nikos Koumentakis
Turkey
Cüneyt Ilbeyi
Sat 17:54  Table 10

Quarter final

Race to 25
53   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Ingvar Pettersson
Sat 18:18  Table 8
54   
Sweden
Örjan Näsbom
Sweden
Peter Åkesson
Sat 18:49  Table 9
55   
Turkey
Yüksel Polat
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 19:04  Table 10
56   
Sweden
Richard Helander
Turkey
Cüneyt Ilbeyi
Sat 19:34  Table 8

Semi final

Race to 25
57   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Örjan Näsbom
Sat 20:05  Table 9
58   
Turkey
Yüksel Polat
Turkey
Cüneyt Ilbeyi
Sat 20:52  Table 10

Final

Race to 25
59   
Sweden
Giglio Alvarado
Turkey
Yüksel Polat
Sat 21:51  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment