Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 17, 2019

RT4 1. Divisjon Midt

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
4 (4/0) 41 (26/15)
63%
100
2 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (3/1) 35 (22/13)
63%
87
3 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
6 (4/2) 40 (26/14)
65%
74
3 Helge Gjerde
Trondheim BK
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
74
5 Henrik Flatås
Trondheim BK
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
61
5 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 26 (11/15)
42%
61
7 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
55
7 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
55
9 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
49
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
49
9 Torkil Gjengseth
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
49
9 Anders Nordli
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
49
Entry deadline Nov 13, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 17, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Midt 2019/2020
Organizer Trondheim BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Ronny Oldervik
Walk Over
 
2   
Even Letnes Wærnes
John-Ivar Rubach
Sun 09:54 
3   
Anders Nordli
Knut Isaksen
Sun 09:54 
4   
Walk Over
Helge Gjerde
 
5   
Henrik Flatås
Walk Over
 
6   
Torkil Gjengseth
June Therese Håndstad
Sun 09:54 
7   
Kim Owe Elverum
Gunnar Aronsen
Sun 09:54 
8   
Walk Over
Knut Inge Røstvold
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Ronny Oldervik
Even Letnes Wærnes
Sun 11:14 
10   
Knut Isaksen
Helge Gjerde
Sun 11:30 
11   
Henrik Flatås
June Therese Håndstad
Sun 11:15 
12   
Kim Owe Elverum
Knut Inge Røstvold
Sun 11:20 

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
John-Ivar Rubach
 
14   
Anders Nordli
Walk Over
 
15   
Walk Over
Torkil Gjengseth
 
16   
Gunnar Aronsen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
John-Ivar Rubach
Kim Owe Elverum
Sun 12:42 
18   
Anders Nordli
Henrik Flatås
Sun 12:42 
19   
Torkil Gjengseth
Knut Isaksen
Sun 12:42 
20   
Gunnar Aronsen
Even Letnes Wærnes
Sun 12:42 

Winners qualification

Race to 7
21   
Ronny Oldervik
Helge Gjerde
Sun 12:42 
22   
June Therese Håndstad
Knut Inge Røstvold
Sun 12:42 

Loser round 3

Race to 5
23   
John-Ivar Rubach
Henrik Flatås
Sun 14:24 
24   
Knut Isaksen
Even Letnes Wærnes
Sun 13:41 

Losers qualification

Race to 5
25   
Henrik Flatås
Helge Gjerde
Sun 15:49 
26   
Even Letnes Wærnes
June Therese Håndstad
Sun 14:41 

Semi final

Race to 7
27   
Ronny Oldervik
Even Letnes Wærnes
Sun 16:28 
28   
Knut Inge Røstvold
Helge Gjerde
Sun 16:28 

Final

Race to 7
29   
Ronny Oldervik
Knut Inge Røstvold
Sun 17:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer