Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 7 - February 9, 2020

RT3 Elite Øst

Snooker

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
5 (5/0) 12 (12/0)
100%
83, 61, 58, 57, 54, 45, 44, 40 60
2 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
5 (4/1) 12 (9/3)
75%
47, 42, 41, 25 52
3 Atle Sponberg
Oslo Snooker
4 (2/2) 11 (4/7)
36%
30 44
3 Kim Kristensen
Oslo Snooker
4 (2/2) 10 (4/6)
40%
34 44
5 Sture Skjæret
Oslo Snooker
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
37
5 Daniel Axeborg
Oslo Snooker
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
37
7 Lars-Gøran Engerdahl
Oslo Snooker
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
33
7 Haakon Røstad
Oslo Snooker
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
33
Entry deadline Feb 5, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Feb 7, 2020, 5:00 PM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Snooker Elite 2019/2020 and Snooker 1. divisjon Øst 2019/2020
Organizer Oslo Snooker
Contact Edwin Ingebrigtsen (edwin.ingebrigtsen@gmail.com, 47623281)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erik Dullerud 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Atle Sponberg 3 2 0 1 4 4 0 0 0 0 0.5 2
3 Sture Skjæret 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Haakon Røstad 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Umar Hayat Ali 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Kim Kristensen 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Daniel Axeborg 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Lars-Gøran Engerdahl 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Erik Dullerud
Sture Skjæret
Sat 11:24 
2-A   
Haakon Røstad
Atle Sponberg
Sat 12:35 
3-B   
Umar Hayat Ali
Daniel Axeborg
Sat 11:25 
4-B   
Lars-Gøran Engerdahl
Kim Kristensen
Sat 11:25 

Round 2

Race to 2
5-A   
Erik Dullerud
Atle Sponberg
Sat 13:47 
6-A   
Sture Skjæret
Haakon Røstad
Sat 14:14 
7-B   
Umar Hayat Ali
Kim Kristensen
Sat 12:03 
8-B   
Daniel Axeborg
Lars-Gøran Engerdahl
Sat 12:36 

Round 3

Race to 2
9-A   
Erik Dullerud
Haakon Røstad
Sat 16:26 
10-A   
Atle Sponberg
Sture Skjæret
Sat 16:25 
11-B   
Umar Hayat Ali
Lars-Gøran Engerdahl
Sat 13:34 
12-B   
Kim Kristensen
Daniel Axeborg
Sat 14:39 

Semi final

Race to 3
13   
Erik Dullerud
Kim Kristensen
Sat 19:20 
14   
Atle Sponberg
Umar Hayat Ali
Sat 17:40 

Final

Race to 3
15   
Erik Dullerud
Umar Hayat Ali
Sat 19:20 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer