Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 6 - February 7, 2016

RT2 Divisjon 1 Midt

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 38 (27/11)
71%
100
2 Magne Saltnessand
Trondheim BK
5 (3/2) 47 (25/22)
53%
87
3 Bjørnar Tveraas
Trondheim BK
4 (3/1) 38 (24/14)
63%
77
3 Ronny Kraft
Trondheim BK
4 (3/1) 38 (20/18)
53%
77
5 Jahn Marius Wærnes
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
64
5 Line Samdahl
Trondheim BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
64
7 Rolf Wærnes
Stoppball Nidaros BK
3 (0/3) 24 (6/18)
25%
54
7 Jo Hagestande
Biljard1 Trondheim
3 (0/3) 25 (7/18)
28%
54
Entry deadline Feb 3, 2016, 6:00 PM (local time)
Starts Feb 6, 2016, 12:00 AM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Divisjon 1 Midt 2016
More info
Brekkregler 9-Ball:
1 på spot
Ingen brekkbox
Ingen 3-ball regel
(Hilsen Robert G. Rysjedal)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ronny Kraft 3 3 0 0 18 11 7 0 0 0 0.621 3
2 Magne Saltnessand 3 2 0 1 17 9 8 0 0 0 0.654 2
3 Line Samdahl 3 1 0 2 12 15 -3 0 0 0 0.444 1
4 Rolf Wærnes 3 0 0 3 6 18 -12 0 0 0 0.25 0
5 Tor Egil Mæhre 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bjørnar Tveraas 3 3 0 0 18 7 11 0 0 0 0.72 3
2 Even Letnes Wærnes 3 2 0 1 13 8 5 0 0 0 0.619 2
3 Jahn Marius Wærnes 3 1 0 2 11 16 -5 0 0 0 0.407 1
4 Jo Hagestande 3 0 0 3 7 18 -11 0 0 0 0.28 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Ronny Kraft
Tor Egil Mæhre
Sun 11:30 
2-A   
Rolf Wærnes
Magne Saltnessand
Sun 11:30 
3-B   
Even Letnes Wærnes
Jo Hagestande
Sun 11:30 
4-B   
Jahn Marius Wærnes
Bjørnar Tveraas
Sun 11:30 

Round 2

5-A   
Tor Egil Mæhre
Magne Saltnessand
Sun 12:30 
6-A   
Ronny Kraft
Line Samdahl
Sun 12:30 
7-B   
Even Letnes Wærnes
Bjørnar Tveraas
Sun 12:30 
8-B   
Jo Hagestande
Jahn Marius Wærnes
Sun 12:30 

Round 3

9-A   
Magne Saltnessand
Line Samdahl
Sun 13:30 
10-A   
Tor Egil Mæhre
Rolf Wærnes
Sun 13:30 
11-B   
Even Letnes Wærnes
Jahn Marius Wærnes
Sun 13:30 
12-B   
Bjørnar Tveraas
Jo Hagestande
Sun 13:30 

Round 4

13-A   
Line Samdahl
Rolf Wærnes
Sun 10:30 
14-A   
Magne Saltnessand
Ronny Kraft
Sun 10:30 

Round 5

15-A   
Rolf Wærnes
Ronny Kraft
Sun 14:30 
16-A   
Line Samdahl
Tor Egil Mæhre
Sun 14:30 

Semi final

17   
Ronny Kraft
Even Letnes Wærnes
Sun 16:00 
18   
Magne Saltnessand
Bjørnar Tveraas
Sun 16:00 

Final

19   
Even Letnes Wærnes
Magne Saltnessand
Sun 17:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer